Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 10:40 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
PostPosted: 2012 Jul 15 Sun, 8:15 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
a héten elvileg elkezdődnek a fórum frissítésével és az oldal megújulásával kapcsolatos munkák, szóval ha előfordulnak kisebb-nagyobb kimaradások, az emiatt lesz. részletek hamarosan~!

edit:
Site Revamp menetrend
a részletek alább a kommentekben, de a főbb részletek ezek:

phase #1: fórum upgrage - frissítés a régi phpBB2-es fórummotorról a legfrissebb verziójú phpBB3-ra, plusz az ezzel járó utólagos rendrakás - BEFEJEZVE

phase #2: költözés a régi szerverről az új szerverre három részben: I. oldalköltöztetés (azaz a jelenlegi html only oldal átpakolása az új helyre) II.fórumköltöztetés (a frissített phpBB fórum és a hozzá tartozó database átköltöztetése) III.domain átállás (a soundofjapan.hu cím átirányítása az új tárhelyre) - BEFEJEZVE

phase #3: új weboldal - szebb, jobb, modernebb, frissebb, megminden. Határidő nincs (hogy ne legyen mit számonkérni :beee2:), de a tervek szerint nagyjából nyár végéig meglesz a dolog. - progress report: Minden szükséges cucc telepítve, megy tesztelés, átalakítás, designolás gőzerővel. o_o!

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Jul 19 Thu, 2:43 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Huhh, hát igen, megvolt az (egyébként különbözö okok miatt évek óta húzódó) fórum upgrade a legfrissebb phpBB verzióra (3.0.10).

Ami változott / változni fog + amire figyelni kell:
A kinézet - jelenleg az új alapkinézet van, de ez persze változni fog (lesz logó, megminden). A design résznek legkorábban a jövö héten lesz idöm nekiugrani, de egyéb beállítások majd változgatnak idövel, ahogy kiigazodom az admin részen (ami kb. tízszer akkora, mint a régi fórumon, kismillió beállítással... élmény lesz mindent végigbogarászni. :'D) - megoldva (részletek pár poszttal lentebb)

Jelszavak - Az új fórum más kódolással menti a jelszavakat, így elvileg elöfordulhat olyan, hogy egyes karaktereket a konvertáláskor máshogy mentett (vagymi xD), szóval a lényeg, hogy ha valaki nem tud belépni az eddig jó jelszavával, akkor dobjon egy emailt a soundofjapan(a)gmail.com-ra a felhasználónévvel és egy ideiglenes jelszóval és beállítom manuálisan. (a case(a)soundofjapan.hu is mükszik persze, de ott jelenleg vannak bajok a kimenö mailekkel és ez a közeljövöben bekövetkezö szerverköltözésig úgy néz ki nem fog megoldódni, szóval addig inkább gmail a biztos)

Keresés - A fórum 2.0 > 3.0 konvertálásakor sajna a régi keresési indexet nem másolja a fórum (nem véletlenül: így is kb. 2 óra volt a teljes folyamat, úgy a sokszorosa lett volna). Elvileg az admin részen lehet újraindexelni, ezt még nem bogarásztam ki, hogy hogyan megy, igyekszem sietni vele, de addig sajna nem müködnek a keresések.

Magyar nyelvi support - Egyelöre nem lett telepítve az új verzióhoz, legkésöbb este igyekszek majd pótolni! - Done! - részletek pár poszttal lentebb.


Hibák
Ha bármilyen hibát észlelte, valami furcsaságba futtok bele vagy valami javaslat, kérdés, akármi van, az légyszi ide, ebbe a topicba posztoljátok majd.

Most asszem ennyi ami fontos, rohanok elfele, aztán majd késöbb nekiugrott a settings résznek. :greengrin:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Jul 19 Thu, 2:52 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Javaslat: (nekem) baromi fura, hogy az avatar/usernév jobb oldalt van... nem lehetne megint balra? :lol:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Jul 19 Thu, 3:04 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Jigsaw wrote:
Javaslat: (nekem) baromi fura, hogy az avatar/usernév jobb oldalt van... nem lehetne megint balra? :lol:
De, de, meg van még pár beállítás, amiröl nagyon nem értem, hogy miért az a default ami, szóval majd ki kell bogarászni, hogy hogyan kell átállítani öket. xD
pl. elöször csak néztem, hogy wtf, miért nincsenek avatarok? nem másolta át öket a rendszer vagy mi a fene? aztán kiderült, hogy fene tudja miért, az alapbeállítás szerint le van tiltva az avatarok használata... sz'al az is úgy, utólag lett visszakapcsolva. meg lesz még pár ilyen.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Jul 19 Thu, 3:05 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Hajrá! :grin:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Jul 19 Thu, 7:12 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Na jó, rájöttem, hogy du. hülyeséget írtam és megvannak a régi smileyk, csak a nagy sietségben nem vettem észre, hogy a kis felugró ablakon lapozgatni kell a korábbi "mindent látok egyszerre" megoldás helyett. Ami mondjuk eléggé feleslegesen macerás szerintem, de ahogy most gyorsan belenéztem a settings-be, nem lehet rajta változtatni, de talán van rá valami kiegészítő modosító script. Majd utánanézek.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Jul 19 Thu, 7:32 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Hmmhmm.. ahogy nézem, elvileg csináltak a phpBB 3-hoz is kicsit updatelt verziót a régi fórumkinézetből (subsilver). Jövő héten, ha lemegy a con, meg a határidős cuccaim, utánanézek alaposabban a dolognak és felpakolom azt is (meg ha találok még vállalhatóan kinéző layout-ot, akkor azt is) aztán ha kis tesztelés után úgy néz ki, hogy működik minden azzal is, akkor szerintem berakom alapértelmezettnek.

HAH! Megoldottam! xD (húbazz, mindjárt jobb. :'D) Pár változtatás azért ebben is van a régihez képest, de azokat szerintem már nem lesz gond megszokni. De azért keresek majd még alternatív layout lehetőségeket, aztán aki egyénit akar, az magának be tudja állítani.
Ha meg valaki mégis szeretne a másikra (prosilver) váltani, akkor:
User Control Panel
Board preferences
prosilver

A magyar nyelvi kiegészítés meg elvileg negyed óra kb. és menni fog. - megvan

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Jul 19 Thu, 7:58 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Case wrote:
Ha meg valaki mégis szeretne a másikra (prosilver) váltani, akkor:
User Control Panel
Board preferences
prosilver

Ahh, királyság, már át is állítottam! <3


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Jul 19 Thu, 8:15 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
:greengrin:


Közben felpakoltam a magyar nyelvű verziót is. Most gyorsan megnéztem, elvileg megy rendesen, de nálam angol az alap, szóval ha valaki a magyar verziót használja és belefut bármi hibába, az légyszi szóljon majd!

Nyelvi beállítás:
User Control Panel
Board preferences
My language


edit:
jah, random infó: ha láttok az oldal alján az éppen online tagoknál olyanokat, hogy Google Bot, stb, akkor az a fórumba épített önvédelem az ellen, hogy a botok kiakasszák a fórumot, mint történt ez a régi verzióval nem egyszer (amikor a session table hibát írta és órákra elszállt, pontosabban addig amig be nem mentem a php admin részbe és manuálisan nem csináltam meg.) Így ilyen hibák elvileg mostantól nem lehetnek.
A (sajnos) szokásos 1-2 perces szerverkimaradások (error, this page could not be displayed és társai) viszont esélyes, hogy megmaradnak a szerverköltözésig. Ez a tervek szerint még júliusban megtörténik, minden attól függ, hogy a kiszemelt új hellyel milyen gyorsan sikerül elintézni a dolgokat (kicsit macerás lesz, mert email, domain, meg minden más is költözik), de nagyon felhasználóbarátnak tünnek, tehát reménykedek, hogy sikerül tartani a kitűzött határidőket.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Jul 19 Thu, 9:12 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Hmm.. fura, az előbb ugye beállítottam, hogy a subsilver (az upgradelt régi design) legyen az alapértelmezett, de kilogolva továbbra is a prosilvert (a ronda új xD) mutatta mindenkinek alapból. O_ó
De most elvileg javítottam a dolgot, remélem most már nem ugrik vissza arra a verzióra, csak ha valaki külön kiválasztja magának a beállításoknál.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Jul 19 Thu, 9:46 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2009 Jan 10 Sat, 11:10 pm
Posts: 3574
Location: the west rider pauper lunatic asylum
óóó ez így most nagyon szép, az előző fordítottavataros skin láttán kicsit megrángott az arcom. XDD

_________________
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Jul 19 Thu, 11:18 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Most már télleg eléggé normálisan néz ki alapból is, jejj! xD


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Jul 20 Fri, 9:37 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
[Sakura.] wrote:
óóó ez így most nagyon szép, az előző fordítottavataros skin láttán kicsit megrángott az arcom. XDD
Ezzel nem vagy egyedül. xD
Csak végig kellett rágnom magam az admin részen, meg a mindenféle beállításokon, supportfórumokon, hogy helyre tudjam rázni a dolgokat, de mivel kikapcsolva én is csak az admin szekciót látom a fórumból ezért ezt már csak a visszakapcsolás után, élesben lehetett megcsinálni. :sweatdrop: Azt, hogy a phpBB csapata meg miért gondolta úgy, hogy az a layout annyira csudijó, hogy be kell rakni defaultnak... hát azt meg már csak ök tudják. :'D
Mindenesetre utag is elnézést mindenkitöl az okozott ijedtség és vizuális trauma miatt. :beaten:


edit: Leszedtem azt az idegesítö vastagbetüs, bordó kiemelést a nevemröl, ami szintén phpbb3 default a moderátoroknál. O_o/

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Jul 21 Sat, 8:17 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Case wrote:
Leszedtem azt az idegesítö vastagbetüs, bordó kiemelést a nevemröl, ami szintén phpbb3 default a moderátoroknál. O_o/

Most már egy vagy közülünk! :teddy:


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Jul 24 Tue, 12:46 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Kicsit átrendeztem az emoticon készletet és leszedtem innen oldalról a ritkán használt cuccokat, a helyükre pedig betettem a közkedvenceket, hogy egy klikkel elérhetöek legyenek. :pinky2:


Hmm.. és megnézem majd, hogy be lehet-e állítani, hogy a külsö linkeket új lapon nyissa meg.
edit: ohh, egek.. utánakerestem és nincs rá egyszerü beállítás, a kódot kell átirogatni több helyen is. =_= szóval talán majd a költözés után..

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group