Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 16 Tue, 1:08 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 166 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008 Feb 13 Wed, 12:21 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
kimikeujra wrote:
Hááát igen, vannak ilyen emberek is, tudom védekezni lehet azzal hogy nem értek hozzá, de akkor meg miért nem kérsz meg valakit, aki ért?
És fenyegetõzni nem szép dolog, az ip ban meg nem sokat ér a dinamikus ip-éknél.
Tudom hogy sokan meg fognak védeni, hoszen biztosan nagyon szertenek téged.
Az elsõ hozzászólásom hirtelen felindultságból történt, az építõ jellegû kritikát meg ugyanúgy törlöd, ami megintcsak arra vall, hogy nagyon gyerek vagy még.

Ez egy kicsit félre ment.. xD Egyébként hirtelen felindulásból ilyet írni elsö hozzászólásnak, szerinted mennyire komoly emberre vall? hogy miért nem kérek meg valakit aki ért hozzá? egyszerü, nincs olyan aki ezt csak úgy poénból, ingyen megcsinálja. még cikkeket sem ír senki az oldalra, nem, hogy valaki egy teljes oldal design-t összehozzon.
és mint mondtam, ez nem profi oldal, nincs egy raklap pénzem arra, hogy felfogadjak valami profi webdesignert. whatever.
egyébként van valami extra oka annak, hogy pont erre az oldalra szólogatsz be, vagy ez a szabadidös tevékenységed, hogy regelsz random fórumokra és minösíthetetlen stílusban leszólsz amit tudsz? :smile2:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Feb 13 Wed, 12:23 pm 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
kimikeujra wrote:
Hááát igen, vannak ilyen emberek is, tudom védekezni lehet azzal hogy nem értek hozzá, de akkor meg miért nem kérsz meg valakit, aki ért?
És fenyegetőzni nem szép dolog, az ip ban meg nem sokat ér a dinamikus ip-éknél.
Tudom hogy sokan meg fognak védeni, hoszen biztosan nagyon szertenek téged.
Az első hozzászólásom hirtelen felindultságból történt, az építő jellegű kritikát meg ugyanúgy törlöd, ami megintcsak arra vall, hogy nagyon gyerek vagy még.


egyet mondok neked: akkor kritizálhatsz másokat, ha legalább ennyit fel tudsz mutatni te is... csináld utána és meglátjuk ;)
dinamikus ip meg nem ér semmit, ha a hirtelen felindulás szöveggel kéz kezet mos módon kimented magad... szóval felesleges ilyenekkel takarózni


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Feb 13 Wed, 12:34 pm 
Offline
Newbie

Joined: 2008 Feb 13 Wed, 11:19 am
Posts: 5
Bocsi, hogy nem kérkedek vele, de ez a munkám, szal mutattam már fel pár dolgot ez ügyben a neten.
Case, gondolom te még soha senkinek soha életedben nem szóltál be, nem tettél soha senki munkájára negatív megjegyzést, mert egy szent szeretetreméltó, mindenhez pozitívan hozzáálló ember vagy.
Az meg hogy hirtelen ember vagyok nem mosakodás, hanem habitus kérdése.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Feb 13 Wed, 12:35 pm 
Offline
Newbie

Joined: 2008 Feb 13 Wed, 11:19 am
Posts: 5
Ja, és sokat dolgozom ingyen, puszira.
Ilyen emberek is vannak.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Feb 13 Wed, 2:10 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Ezekkel kb semmire sem reagáltál, válaszoltál, arra föleg nem, hogy mi alapján szúrtad ki az oldalt.
Egyébként persze, még jó, hogy én is kritizálom mások munkáját idönként, DE:
1.nem regisztrálok egy tökismeretlen helyre csak azért, hogy beszóljak.
2.csak és kizárólag, akkor mondok kritikát, ha alaposan ismerem azt amiröl beszélek, te pedig elég látványosan most jártál elöször az oldalon és nem tudod, hogy mi, miért, merre és minek van.
3.ne szólj be más emberek reakcióira, stílusára, ha a tieden is ennyire van mit javítani. meg egy olyan felütés után mint az elsö postod, ne csodálkozz, hogy törlés, tiltás lett a dologból.

nomeg a postokat lehet szerkeszteni is, tehát teljesen felesleges duplázni egymás alá.

egyébként, hogy ne szomorkodj amiatt, hogy az "építõ jellegû kritika" is törölve lett, íme, ez volt az.. megszabadítva a gyermeteg, beszólogatós részektöl, mivel természetesen azok miatt került törlésre, nem a kritika miatt... merthogy a kritikával semmi baj (már ha van alapja, de ennek kétes, hogy mennyire van bármi, föleg, hogy nem mutattál fel semmit ami alátámasztaná, hogy értessz hozzá), az ordenáré stílussal annál inkább, azt nem tolerálom olyanoktól, akik mást nem produkáltak a fórumon:
kimikeujra wrote:
Akkor részletezem:
- frameket hazsnálni így a 2000-es években elég ciki. Egyáltalán nem felel meg a mai technológiáknak, ahogy a táblázatok hazsnálata is elavult dolog, és egyre kevesebben teszik ezt (1pont a hozzánemértéshez)
- a grafikai elemek száma igen csekéj, és nem túl jó az elhelyezésük. Alapvetően elég nagy hiba volt a keretet keresztülfuttatni szegény képeken a fejrészben. Aki éert a designhoz ilyet nem tesz. Elrondítja a képet. (2 pont a hozzánemértéshez)
- Az a jobboldali menü valami átláthatatlan, és kezelhetetlen (3 pont)
- a menü designja ezekkel a szóálhuzogatásokkal, meg a másik oldalon a menüben aláhúzott szövegek kb. 0 90-es évek közepén számítottak utoljára jó designelemnek (4 pont)
- az hogy 20 km-ert kell lefele tekerni a lap aljára alapbaki egy kezdő webfejlesztőnél, léteznek scriptek a lapozásra és lehet archíválni és hozzá linket kreálni. Nem tudom kit érdekelnek 2007 januári cikkek. (5 pont)
- azt pl. el kéne dönteni, hogy magyar vagy angol nyelvű lapot csinálsz, ha magyar, akkor a lábléc is legyen az mindenféle köszönetnyilvánítással, és copyright-tal együtt (6 pont)
- ha kiválasztassz egy betűtipust a designhoz, akkor végig használd azt, vagy max hasonlót keressél a grafikai elemekhez, lásd galéria gombok, amik abszolút nem illenek se a design-hoz, se a témához (7 pont)
Sajnos ezek olyan hibák amiket minden olyan ember, aki nem ért a weblap szerkesztéshez, vagy a design készítéshez elkövet. Sikerült 7 ilyen dogot elkövetni, úgy hogy igazából még át sem néztem rendesen a lapot, és a tartalmi részeket nem is figyeltem.
Nyugodtan törölheted a hozzászólásomat megint, mint ahogy az előzővel tetted, de attól nem lesz szebb a lapod.
El kell viselni a negatív kritikát, és tanulni kell belőle, nem kitörölni, ha nem tetszik!

5 - van ott link az archívumhoz, ha nem vetted volna észre, hogy mostanság nem lett archiválva a föoldal, az egy más kérdés.
6 - a köszönetnyilvánitás nyilvánvalóan azért van angolul, mert akik ott szerepelnek, azok baromira nem magyarok. a "copyright" pedig azért egy eléggé nemzetközi kifejezés, ahhoz, hogy magyar oldalon is teljesen elfogadható legyen (meg ha annyira zavar, akkor te vajh miért angolul használtad?). nem beszélve arról, hogy a copyright (képekkel kapcsolatban) megintcsak nem kizárólag a hazai olvasókra vonatkozik.
7 - az egy régesrégi része az oldalnak, ami böven a kegutóbbi designváltás elöttröl maradt úgy. ha lesz idöm rendbetenni, akkor természetesen alakul az is megfelelöen. azért maradt úgy egyenlöre, mert nem hittem, hogy valakinél majd komoly lelki törést okoz, hogy ott még más a design..


a többire reagáltam már korábban.

edit: jah, veszemészre.. 3 - milyen jobboldali menü? ott nincs menü, csak egy koncertnaptár.. egyáltalán megnézted te egy kicsit is, hogy mit is kritizálsz..?

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Feb 13 Wed, 2:53 pm 
Offline
Newbie

Joined: 2008 Feb 13 Wed, 11:19 am
Posts: 5
Jééééééé, ez fura.
Én úgy emlékszem már jópárszor jártam erre, csak nem fórumoztam.
Ismerem a témát, nincs okom bizonyítani a hozzáértésemet. Te pl. hány dolgot kritizálsz meg NÉHA, amihez értesz/nem értesz?
A copyrightra kitaláltak már jelölést is egy jó ideje, talán érdemes lenne utána nézni.
Nem tudom miért írsz le rólam olyan dolgokat, amik nem igazak? Csak azért mert te azt hiszed hogy az úgy van? .. egyáltalán megnézted te egy kicsit is, hogy mit is írkálsz..?
(gondolom nagyon nézed az ip-ket, el kell szomorítsalak, eről a gépről valóban először nézem a lapot)

Az ordenáré stílusról meg annyit, hogy nézz magadba!

Ja, és nem szeretek szerkezgetni, de úgy láttam nincs a szabályzatban, hogy tilos egymás után kétszer posztpolni. Vagy félrenéztem valamit?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Feb 13 Wed, 3:16 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
kimikeujra wrote:
Ismerem a témát, nincs okom bizonyítani a hozzáértésemet.


Igazán nagyszerü és csodálatos, hogy ilyen hozzáértö ember vagy. De igazából... ez kit érdekel? Elöbukkansz a semmiböl, és indítasz egy visszataszító stílusban elöadott "kritikával", aztán meglepödsz, ha nem vesznek komolyan.

kimikeujra wrote:
A copyrightra kitaláltak már jelölést is egy jó ideje, talán érdemes lenne utána nézni.


Szarrágás.

kimikeujra wrote:
Nem tudom miért írsz le rólam olyan dolgokat, amik nem igazak? Csak azért mert te azt hiszed hogy az úgy van? .. egyáltalán megnézted te egy kicsit is, hogy mit is írkálsz..?


És veled mi a helyzet ilyen téren? Más szemében a szálkát, a sajátodban a gerendát sem? ^^ Egyébként meg ha csak pattogni, és a melledet verni jössz ide, attól senki se fogja hanyattdobni magát, elég nagy az internet, lehet cirkuszt csapni máshol is.

kimikeujra wrote:
Ja, és nem szeretek szerkezgetni, de úgy láttam nincs a szabályzatban, hogy tilos egymás után kétszer posztpolni. Vagy félrenéztem valamit?


Ha ennyit papoltál a desingról, meg az esztétikumról, akkor csak úgy szólok, hogy elég ordenáré három semmitmondó postot külön elküldeni. Illetve ezzel arra is szeretnék rávilágítani, hogy piszlicsáré dolgokba bárki bele tud kötni, attól még senki nem fog leborulni az illetö elött.

Kb ennyi, bocsika, nem akartalak megbántani, csak most épp ilyen kedvem volt. ^^

Just my two cents... *el*


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Feb 13 Wed, 3:29 pm 
Offline
Newbie

Joined: 2008 Feb 13 Wed, 11:19 am
Posts: 5
Bocsi Jude, nem veled beszélgetek, a te véleményed nem érdekel!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Feb 13 Wed, 3:44 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Kedves Imike, tulképpen Te miért regiztél ide? Vágod hogy a fórum miről szól? (vagy csak a szexi framekek meg csekély grafikai elemek mozgatják meg fantáziádat?)

Érdekes kezd lenni a hangulat errefelé. Előző hozzászólásod meg sztem eléggé bunkóság vót, hö.

Amúgymeg több komolyságot, u neadz it.
Image

EDIT (merthogy ilyen is van, "fórumhasználat 101"): Sztem egy ideig mindenki jól ignorálhatja ezt a topikot, csak fölös idegőrlést spórolnánk meg. xD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Feb 13 Wed, 3:50 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 7:01 pm
Posts: 10870
kimikeujra wrote:
Bocsi Jude, nem veled beszélgetek, a te véleményed nem érdekel!


Ezesetben ajánlom szíves figyelmedbe a rendkívül hasznos pm funkciót, nagyban megkönnyítenéd a többi user életét, megkímélve öket a verbális környezetszennyezés látványától, kabbe alássan a bal bokám. XD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Feb 13 Wed, 3:56 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Apr 25 Wed, 10:05 am
Posts: 4812
Khm.... *körülnéz*

Nemtom mi a baj a dizájnnal, én pont azért szeretem mert viszonylag egyszerű és nincs teledobálva mindenféle csirikáré akármivel ami villog, meg mozog meg satöbbi... -.-

A menüt illetően.... érdekes, amikor először az odalra kattintottam, akkor sem találtam semmi rendszertelenséget, és mindent megtaláltam.... O_o
Ja bocsánat, biztos csak azért, mert nem azért jöttem hogy kritizáljak, hanem mert érdekel. Bocs. -.-"

Kimikeujra... oké hogy kritizálod az oldalt, de tényleg. Mielőtt ilyen szinten lehordod, miért nem érdeklődsz kicsit utána, hogy a honlapszerkesztőnek mennyi tapasztalata képzettsége van, és esetleg az alapján mondasz véleményt.
Ma már mindenki csinálhat honlapot, és tehetség, szakmai képzettség illetve időfüggő hogy az mennyire lesz kidolgozott és "profi". Neked ez a munkád oké. De mi lenne, ha akkor olyanok oldalát kritizálnád, akik szakmabeliek, és ezt megtárgyalhatod velük értelmes hangnemben.
Ahelyett hogy egy-két helyre feljársz kritizálni, kommentelni. Sok lehet a szabadidőd ha ilyenre van időd...

_________________
Sakura Tsukiyodevartblog


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Feb 13 Wed, 4:04 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 20 Tue, 2:16 pm
Posts: 2258
Shizu wrote:
Nemtom mi a baj a dizájnnal, én pont azért szeretem mert viszonylag egyszerű és nincs teledobálva mindenféle csirikáré akármivel ami villog, meg mozog meg satöbbi... -.-


Én is emezt írtam még délelőtt, de eltűntek azóta fennkölt soraim. Nekem abszolúte megfelel ez így ahogy van, nem vagyok a változás híve, s nem is szeretném ha eszméletlenül jó design lenne itt kevés tartalommal.

Jude, ez a szöveg... :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Feb 13 Wed, 4:10 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Sep 21 Fri, 2:32 pm
Posts: 2965
Location: the Moon Dormitory
kimikeujra wrote:
Ja, és sokat dolgozom ingyen, puszira.
Ilyen emberek is vannak.

Ezek szerint fel akartad ajánlani a segítséged Casenek?^^

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Feb 13 Wed, 4:38 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
kimikeujra wrote:
Jééééééé, ez fura.
Én úgy emlékszem már jópárszor jártam erre, csak nem fórumoztam.


Akkor ez a hírtelen felindulás erősen sántít... vagy eddig nem volt bajod az oldallal .....de ma.. a mai nap más mint az eddigiek?

Ma sötét árny vetült a világra amikor betöltődött a SoundofJapan?

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Oct 31 Fri, 6:51 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 May 04 Sun, 12:19 pm
Posts: 2999
Location: Budapest
Milyen aranyos kis beszélgetések folytak itt az előzőekben. :D Ezt a témát még nem is olvastam egyébként. Na mindegy.

Észrevettem, hogy a jpop.hu fóruma és a soundofjapan fóruma valahogy mindig ugyanabban az időpontban nem működik (ami igazából nem nagy baj, mert nem szokott sokáig tartani, csak érdekes).
És, hogy ugyanazt a szöveget írja, alján az seele.animehq.hu címmel.
Nézegettem a domain név adatokat is és többnyire ott is ugyanazon cégnevek/nevek szerepeltek. Érdekes, hogy pl a soundofjapan.hu-t és a jpop.hu domaint is ugyanakkor, pár nap eltéréssel regisztrálták (ha jól láttam).
Csak az lenne a kérdésem, ha lehet, hogy az animehq.hu / ahq.hu hogy kapcsolódik ezekhez az oldalakhoz? Ha jól emlékszem, régen még volt egy ilyen oldal is, csak befuccsolt..

(egyébként van még egy oldal, ami az animehq.hu-hoz kapcsolódhat: http://cosjpop.animehq.hu/ Érdekes, hogy mindhárom oldal japán zenékkel foglalkozik/foglalkozott)

_________________
Image
・ユーチューブ ・ツイッター ・AKB48.eu


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 166 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group