Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 9:57 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: + 2002 +
PostPosted: 2003 Jan 05 Sun, 1:48 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Kinek mi a veleménye a múlt évben történtekröl? Kinek melyik lemezek, zenekarok voltak leginkább emlékezetesek, vagy okoztak leginkább csalódást?
Szeretnéd-e vesén rugni Hyde-t vagy Klaha-t a szolólemezeik miatt, vagy inkább Gackt-ot fojtanád bele egy kiskanál szakéba a tévés szereplései miatt? Sajnálod-e hogy sem Suzuki Ami sem pedig Tomoe Shinohara nem tért vissza a JPop élvonalába? Milyen zenekarokra bukkantál rá, akiket eddig nem ismertél pedig pont neked valók?
Vagyis 2002 jobb volt-e vagy rosszabb mint az elözö évek a japán zene szempontjából?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: + 2002 +
PostPosted: 2003 Jan 05 Sun, 4:47 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Hehehehehehehehehe...

Hááát. Csalódások terén a SSh feloszlása vezet kilométerekkel minden más elõtt... Már csak azért is, mert a JRock egyik "klasszikus" vonala ért velük véget... *sóhaj* A tavalyi év kettes számú csalódása a Pierrot (MIÉRT?? MIÉRT??!! hát a Landscape album nem volt elég rossz, hogy azt a förtelmes single-t kellett kiadni utána??), a harmadik a SMG... az az Ignition album az olyan... izé. -_- Hm.... ennyi jut most eszembe. ^^ (nemt'om, én egész jól megvagyok Shinohara és Suzuki Ami nélkül is, köszönömszépen ^^") Ja, a jó dolgok között van a S.O.A.P. (bár ez valahol rossz, mert azt jelenti, hogy megint nem lesz Laruku). Meeeg... tavaly hallottam elõször a Vidollt, ami rulzik, éés noha MESSZE van 2002-tõl, de tavaly "fedeztem fel" a Rebeccát is (egy '80-as JPop társaság ^^"), ami nagyon jo. ^^v

Ami az említett három szépreményû fiatalembert illeti, Haidót elõször szívesen fejbe rúgtam volna (azok a single-ek! -__-), de az album végülis egész jóra sikeredett, úgyhogy nem bántom... (csak ne a Laruku kárára menne az egész -_-) Klahának viszont már szervezem a virtuális orrcsavarást (meg vele együtt már Ryu papának is). :twisted: Gacktot meg nagyon jól eltaláltad... ^^""" *mufi beássa magát a lövészárokba, és a fejébe csapja a sisakot* Bizonybizony jó lenne, ha már levenné a mancsait a TV-rõl meg Haidóról is (NINCS rá jó hatással -_-), es koncentrálna a zenéjére, mer' annak csak süllyedget a színvonala... :P

Hát, ennyi jutott eszembe így hirtelen. :)


Last edited by mufurc on 2003 Jan 21 Tue, 11:56 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
PostPosted: 2003 Jan 05 Sun, 8:54 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
KHM!

A 3 fiatalemberröl szólva...

Hyde: stimmt, öt fejbe kéne vágni, hogy csináljon valami elviselhetöbbet

Klaha: még nem hallottam, de szeretném (Case!)

Gackt: SZÓRAKOZTATÓ!!!! Pláne a hülye tévés szereplései (olyan jól lehet szivatni :twisted: ) A zenéje meg: nos a Mars egyértelmüen a legjobb dolog, amit eddig csinált, és ahhoz képest a 2 másik album rosszabb. Mondom a Marshoz képest. Ettöl függetlenül mindkettön vannak nagyon jó számok (meg rettenetesek is...), csak szokni kell :D A hangja pedig maradt ugyanolyan fantasztikus, mint volt. 8) (Bírom nagyon ezeket a smiley-kat, de hiányolom a sweatdroposat)

Gackt mért lenne rossz hatással Haidora? ^^" Már egyikük se lehet a jelenleginél sokkal rosszabb :lol: A Moon Child movie-t meg képtelen vagyok komolyan venni... De tutira megnézem, és becsszóra, ha sírhatnékom támad a láttán, inkább nevetni fogok :P

A 2002 legnagyobb csalódása valóban az SSh feloszlása volt... Ami jó dolog következett belőle, az a tagok szólómunkája :)

Felfedezések: amilyen az én szerencsém, folyton olyan bandákat "fedezek fel", amikröl kiderül, hogy már évek óta nem léteznek ^^""" Ilyen volt tavaly az As'Real vagy a Raphael. Akik még müködnek (ha jól tudom ^^"), azok közül a La'cryma Christi-t és a Pierrot-t kezdtem el hallgatni 2002-ben :)

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2003 Jan 06 Mon, 3:31 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
mana wrote:
Hyde: stimmt, öt fejbe kéne vágni, hogy csináljon valami elviselhetöbbet

Hát, szerintem a három közül még õ a legelviselhetõbb... ^^;;

mana wrote:
Gackt: SZÓRAKOZTATÓ!!!! Pláne a hülye tévés szereplései (olyan jól lehet szivatni :twisted: )

Najó, de é'ted, egy idõ után uncsi, meg nem tud újat mutatni... Fõleg hogy a csapból is õ folyik. Meg idegesítõ, hogy csomó mindenkinek a JRock = Gackt, és Gackt is csak = bishounen+fanservice. -_- A rajongói jó 70%-át halálosan nem érdekli a zenéje. (jó, ezzel nem õ az egyetlen) Az pedig még idegesítõbb, hogy Gackt tulajdonképpen TUDNA, csak nem akar... :x sz'al tudna õ jó (vagy akár "jobb"), érdekes, stb. zenét csinálni, HA arra koncentrálna, és nem arra, hogy a) a rajongói milyen vicces/kúlos megmozdulására fognak jobban visítani, iletve b) milyen vicces/kúlos megmozdulással lehet MÉG több visító fangirlt szerezni.

mana wrote:
Gackt mért lenne rossz hatással Haidora? ^^"

Mer' Haido megint kezdi ezt a "titokzatos kuulos bishounen (OK, seinen) vagyok, imádjatok érte" dolgot, pont azt, ami ellen a Larukuben annyira pattogott. :roll:

(eh, a sweatdrop télleg hiányzik T_T)


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2003 Jan 06 Mon, 5:40 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
mufurc wrote:
Hát, szerintem a három közül még ő a legelviselhetőbb... ^^;;


Ezek szerint mindenki hallotta, már, mit művelt Klaha, csak én nem :(

Eh... Gackt... Lehet, hogy akarna másmilyen zenét csinálni, csak nem hagyják... Mert amit most művel, tutira nyereséges. Lehet, hogy a filmet is azért kezdte el, hogy végre valami mással foglalkozhasson, lehet, hogy simán lusta :lol:

mufurc wrote:
Mer' Haido megint kezdi ezt a "titokzatos kuulos bishounen (OK, seinen) vagyok, imádjatok érte" dolgot, pont azt, ami ellen a Larukuben annyira pattogott.


Haido IMHO még Gackt előtt kezdte ezt, amikor beindult a szólókarrierje...

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2003 Jan 07 Tue, 2:55 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
mana wrote:
Eh... Gackt... Lehet, hogy akarna másmilyen zenét csinálni, csak nem hagyják... Mert amit most mûvel, tutira nyereséges. Lehet, hogy a filmet is azért kezdte el, hogy végre valami mással foglalkozhasson, lehet, hogy simán lusta :lol:

....Utóbbira szavazok. ^^;

mana wrote:
Haido IMHO még Gackt elõtt kezdte ezt, amikor beindult a szólókarrierje...

Ja, de mar akkor is erosen erzodott rajta, hogy "most ezt kell csinalni, mert Gackt is ezt csinalja, es o ezzel sikeres"... most meg semmi mást nem látni, csak hogy "veszi a lapot" Gackttól, es tök úgy viselkedik, mint õ... eh. Mindegy, én bízok Haidóban, úgyis elege lesz ebbõl egy idõ után, ahogy a Larukuben is elege lett belõle. :P ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject: Klaha
PostPosted: 2003 Jan 21 Tue, 5:57 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
lincseljetek meg: volt szerencsém meghallgatni Klaha bácsi Kiseki no koe c. számát, és megnézni a scape with transparent wings c. PV-t, és


TETSZETT!


Nem kicsit, hanem nagyon tetszett :D

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Klaha
PostPosted: 2003 Jan 21 Tue, 7:02 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
mana wrote:
lincseljetek meg: volt szerencs?m meghallgatni Klaha b?csi Kiseki no koe c. sz?m?t, ?s megn?zni a scape with transparent wings c. PV-t, ?s

TETSZETT!

Nem kicsit, hanem nagyon tetszett :D


.....Eg?szs?gedre. o_O;;; ?n nem l?ttam PV-t, csak zen?t hallottam... de az B?VEN el?g volt... ^^;;

*virtu?lisan megcsavarja Klaha orr?t* te meg csin?jj?' vmi jobbat.... -_-;;
________
Dodge 50 series history


Last edited by mufurc on 2011 Feb 26 Sat, 3:20 am, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Klaha
PostPosted: 2003 Jan 21 Tue, 7:17 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
mana wrote:
lincseljetek meg: volt szerencsém meghallgatni Klaha bácsi Kiseki no koe c. számát, és megnézni a scape with transparent wings c. PV-t, és


TETSZETT!


Nem kicsit, hanem nagyon tetszett :D


:shock: *rak borogatast Mana homlokara es aggodva néz* :shock:
Umm.. Scape PV divx? Ha nem akkor gimmi? :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 21 Sun, 12:20 am 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
hmmmmmmmm Könyörgök emberek, csak semmi erőszak! (ezt nem állhattam meg) Szóval Klaha szólójáért nem vagyok odáig, de vannak rajta csodás kis dalok, meg egyébként is!!! Mivel minden Malice tagot félistenné avattam, így szívügyem, hogy azt mondjam: Ne bántsátok má'! :x Ha nem tetszik, ne hallgassátok! És attól, hogy nektek nem tetszik, még lehet jó. Tudjátok? Ízlések és pofonok? Dereng valami? Áh, mindegy........ :|

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 21 Sun, 12:56 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
pfff! :P
Jóvan, jóvan, elragadtak minket kicsit az érzelmeink (meg a véleményünk..) :drop2:
Klaha Marchen kislemeze már határozottan jobb volt mint az album, tehát van remény hátha mégis összehoz valami olyat ami méltóbb a régi PrideOfMind-os/Malice-es dolgaihoz.. föleg, hogy állítólag kinézetileg és zeneileg is valami image-váltásra készül.. ^^"

(és levettem az avatarod méretét a fórumos szabványméretre, mert a nagy méret nagyon kitolta a baloldali oszlopot.. remélem nem haragszol.. :wink: )


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 21 Sun, 1:32 am 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Észrevettem! Domo arigato gozaimasu! :idol:

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 21 Sun, 1:59 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
:roll:

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Last edited by mira on 2005 Nov 21 Mon, 12:17 am, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 21 Sun, 2:42 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Na, csak hogy tisztázzunk pár dolgot...

tenshi wrote:
Könyörgök emberek, csak semmi erõszak! Ha nem tetszik, ne hallgassátok! És attól, hogy nektek nem tetszik, még lehet jó. Tudjátok? Ízlések és pofonok? Dereng valami? Áh, mindegy........ :|

Milyen eroszak? Az orrcsavaras, stb.? Izeee... Tudjatok, ironia meg vicc meg minden... (nem kell szo szerint venni mindent) :roll: Az meg, hogy ha nem tetszik, ne hallgassuk... en nem is hallgatom, ami nem tetszik, de velemenyem azert lehet rola, nem? Az imho igen egeszsegtelen, ha mindenrol mindig csak pozitivumokat lehet mondani... :|

mira wrote:
Mufi állítólag tiszteli haido-t. Bár zokon veszi, hogy nem az õ egyéni ízlésének megfelelõ maxikat adott ki. No meg hogy gackttal mer barátkozni. Elég fúrcsa lenne, ha én meg neki akarnám elõírni, hogy kivel barátkozzon, mer' szerintem ez meg ez rossz hatással van rá. De mivel nem vagyok az anyja, meg úgy igazából fogalmam sincs róla, hogy milyen ember õ maga, és milyenek a barátai, ilyesmibe inkább nem szólok bele. És milyen jól teszem :!:

Azt hiszem, eléggé félreérted a dolgokat...

Nem veszem zokon (sose vettem), hogy nem olyan zenet csinal, ami nekem nem tetszik. (csupan csalodott vagyok, hogy a zeneje nem uti meg az altalam tole elvart szinvonalat) Nem veszem zokon, hogy Gackttal baratkozik. (az eg szerelmére, hyde Manson-fan, ha olyan lennek, amilyennek irsz, emiatt utalnom kéne). Sot, nem is akarok neki semmit eloírni.

VISZONT, velemenyem lehet rola, nem? Szolasszabadsag, meg egyebek. En nem szolok bele (na persze, mintha beleszolhatnek :P) abba, hogy kivel baratkozik, meg milyen zenet csinál, viszont mivel o egy eloado, nyilvanosan szerepel meg minden, ezert azt hiszem, igazan kozolhetem en is (es mindenki mas is) a gondolataimat és velemenyemet azokrol a dolgokrol, amiket a kozonsege (= tobbek kozott en) ele tar. Jogom van eldonteni, hogy tetszik-e a zeneje, a viselkedese, stb. vagy sem.

Igen, Mufi tiszteli Haidot, de nem azert, mert Haido olyan aranyos es jofej ember. Tisztelem a tehetseget, hogy gyonyoru dalszovegeket (verseket) ir, tisztelem az allhatatossagat, és tisztelem az onerzetet, amivel a Laruku idejen fellepett a visitozo fangirlok ellen. A Gackttal való haverkodassal az a bajom, hogy azzal, hogy atvette Gackt stílusat, és belement a Moonchild koruli fanservice-be (nem azzal van a bajom, hogy szerepel a filmben, mind you), megtagadta az egyik dolgot, amiert tiszteltem: hogy NEM megy bele fanservice-be. *shrug* Enszerintem hyde-hoz meltatlan az, hogy ilyenekkel keresse a kozonseg kegyeit, de ez persze csak az en veleményem.

Mint ahogy az is csak az en veleményem, hogy ha egy eloadot kedvelek, az nem azt jelenti, hogy kritika nelkül elfogadok mindent, amit csinal, es mindent, amit kepvisel. IMHO ha mar bennük (eloadokban) neha nincs eleg onkritika es onironia, legalább a rajongókban legyen. Legyen szabad kritizalni meg minden...

mira wrote:
Mana pedig szereti gackt-ot, de emellett lustának :shock: és showmen-nek tartja. <...>

Mana neveben nem beszelhetek, de egyvalamire felhívnam a figyelmet: lehet, hogy epp azert szereti Gacktot, mert showman? :shock: Mert szorakoztatonak tartja az egész Gackt koruli showt, aminek amugy az a celja, hogy a kozonseget szorakoztassa? (mas kerdes, hogy ez a fajta szorakoztatas van, akinek bejon, van, akinek nem)

mira wrote:
lehetne benne egy csöpp tisztelet iránta (legalább annyi, hogy nem nevezi corporate whore-nak). ...Ha már a rajongójának érzi magát vagy mi. Errõl ennyit.

De ha egyszer az... (mármint corporate whore) Gackt, hyde, stb. nem szentek, nem tokeletesek - eloadok, public figures, sztarok, de emellett emberek is. En pl. visito Siam Shade fangirl vagyok, de teljesen tisztaban vagyok vele, hogy a banda minden tagja totalis dork, sot, akár infantilis is tud lenni, ha epp olyanja van. Emellett borzasztó anti-fotogenek, elképesztoen rossz frizurakat tudtak nekik vagni, a korai felleporuhaikról meg ne is beszeljunk (hehe). Es nem erzem, hogy ettol akarmennyivel rosszabb rajongó lennek... egyszeruen elfogadom oket olyannak, amilyenek, es igy szeretem oket. (Mas ertekeik is vannak a megjelenesen es a szemelyisegen kivul...)

mira wrote:
A zenéjének színvolnalbeli romlása egyáltalán nincsen, egyedül stílusbeli változás van. Az utóbbi 2 album nehezebben emészthetõ, mint a Mars volt. De ha valaki rászánja az idõt, és nem kényszeredetten, hanem mert édekli, minden dalra rá lehet érezni.

Mondod te... de en, Case, meg meg rajtunk kivul jopár ember nem tudott raerezni. Es? Izlesek és pofonok, ahogy mar mas megmondta.

mira wrote:
Ezt a "jobb lenne, ha a zenéjére koncentrálna" megjegyzést egész egyszerûen nem tudom mire vélni. Jellemzõen az a fajta ember, aki csak tökéletes munkát ad ki a kezébõl, illetve olyat, amit õ maga már annak érez. Egyéni szocproblem, ha ez egyesek ízlésének ez nem felel meg.

Az, hogy Gacktnak valami tokeletes, nem azt jelenti, hogy nekem (= kozonsegnek) is tetszeni fog. Van akinek bejon, van, akinek nem... de nekem nem fog valami alapból tetszeni azert, mert az eloado szerint tokeletes.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Sep 21 Sun, 5:55 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
/me wa baka desu ne!!!!!!!!! Az erőszakot én is csak viccesen értettem, de nem igen örülnék mondjuk neki, ha valaki lelőné Yoshiki-samat :drop2: .... És seemi gond a fórumbeli véleményekkel, csak én nem szoktam így véleményt nyílvánítani. Pl: ami nem tetszik, azzal nem is foglalkozom, ill. nem szólok hozzá, vagy talán annyit: nekem nem begyere. De ez csak én vagyok, szóval nem baj, ha mások erről máshogy vélekednek. :D Ami igazán zavar, az pl. a Lauku leírás ugye az oldalon síma leírás kéne hogy legyen, nem? Ehhez képest az egyik kedvenc albumom tőlük elég csúnya színben van feltüntetve egypár kedvenc dalamról nem is beszélve (I wish pl.). Szóval ez úgy nem esik jó az embernek, de mondjuk engem annyira nem bánt, mert a Laruku nem a kedvencem, de attól még szeretem őket nagyon.
Mondjuk a mottóm annyi: A zene, amit legalább egy ember ezen a Földön teljes szívéből szeret, az nem lehet rossz, esetleg csak vannak emberek, akiknek nem tetszik. Művészetkritika terén egyik ember sem kiemelkedőbb a másiknál (csak tudása lehet valakinek több), így senki nincs, aki meg tudná ítélni, mi a jó és mi a rossz. 8) Szóval egy leírásban nem tenném bele a véleményem, ha valami hivatalos oldalon van kint, amit nem csak a haverjaim olvasnak. Mert csak-haverjaim-olvasnak leírást már csináltam én is, olyan is lett -> fangirlism :D .
De befogom a szám, mert már így is többet írtam, mint akartam, de ezt még el kellett mondani. :wink: /me public enemy nr.1 :twisted:

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 140 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group