Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 20 Sat, 9:11 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 131 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2010 Mar 26 Fri, 10:33 pm 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
fufu.. most jutok el odáig, hogy megnézzem, pedig pár napja pont kerestem már valamit tőlük...fél napos fáziskésés jóva'
angelic poetry: jaj de kakkoi már mindenki... Ciphernek micsoda kis menő lánc van a nadrágján, oh meg még énekel is bele a mikrofonba, mert hát tátogni azt mindig szokott ^^ *fengrill mód bekapcs*
deracine: ide nekem azt a kígyómintás zakót *_____* azért csodálom, hogy nem vakultak meg azokban a villogó fényekben
love me to death: gondolom ezt már csak azért, hogy "sírba tegyék" az embert (amúgy ezt fülesen az igazi hallgatni, már csak a suttogós Kyos részek miatt is) és az a befejezés nemáááá' és mozdulatlanok.. függöny le na jó *lesz kampeca*
imádtam, kész, agyhalál *magához képest szokatlan módon*
és akkor most az összes poént lelőttem, szóval apróbetűs lesz minden, kivéve a "fontos" részek :D *megy ábrándozni*


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Mar 28 Sun, 7:15 pm 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
magamra de akkor is :P Masquerade szintén újdonságos koncertes


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jun 27 Sun, 11:25 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Kyo videoüzenete --> A zenekar valószínűleg idén Franciaországba megy koncertezni!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jun 28 Mon, 5:38 pm 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
nem akartam kommentelni, mert úgy is csak Jigsaw meg én írunk ide (tisztelet a kivételnek)
szóval hajnalban olvastam ezt és kis híján leszédültem a székről, meg pislogtam nagyokat... sose gondoltam volna, hogy valaha is Európába fognak jönni, szóval az államat úgy kellett felvakarni a földről
* * *
és hogy azért valami értelme is legyen ennek a hozzászólásnak, itt egy újabb részlet a 2009-es koncertről: Easy make, easy mark


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jun 28 Mon, 9:33 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
^ Az még hagyján, hogy szinte csak mi ketten írunk, de én már vagy két éve nem is hallgattam tőlük semmit. :beaten:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jun 28 Mon, 10:44 pm 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
ejnye megállj, méghogy nem! tessék a hiányt pótolni, főleg hogy már le vagy diplomázva, tehát van időd zenét hallgatni :P meg azért is, mert annak idején a La vie en Rose-t is te mutattad nekem
egyébként mostanában én sem hallgatom őket, az a baj ugyanis, ha túl sokat hallgatom könnyen függő leszek (mint egy drogos komolyan, és először vidám leszek tőle, aztán szomorú ne kérdezd miért és aztán megunom akkor következik a szüneteltetés, majd végül ismét előkeresem valamilyen indokkal, tudom hogy hülyeség de így meg LOL )
* * *
mesedélután :P avagy infok a bandáról, amiket több órás japán szöveg internetes fordítókkal történő olvasásából sikerült kihámozni
- annak idején Kyo és Cipher együtt mentek ruhát venni az együttesnek, amikor még nem volt kiforrt imidzsük (képzelem mennyire tudták eldönteni tinédzserként, hogy mi lesz a jó lol két srác ^^)
- Kyo haja a Hanoi Rocks énekeséről Michael Monroe-ról lett mintázva meg talán a smink is (vörös rúzs) ez a teljesen szőke haja, a másik amikor csak elöl van pár szőke tincs azt David Sylvain-ről mintázta
- a valamelyik klipet (La vie en Rose talán nem rémlik) Cipher lakásán vették fel
- amikor Cipher Tokyoba költözött (volt vagy 16 éves), szokatlan volt számára a nyüzsgés és kezdetben nem is tudott aludni, ugye ő Kyotoban lakott előtte
- Ichiro (Cipher) családját az anyja és két nagyanyja tette ki, szóval nem volt előtte férfi minta (ahhoz képest mondjuk jól abszolválta a hiányt, elég férfias lett ^^)
- Ichiro a 44Magnum gitárosának Jimmynek volt a roadie-ja és őt kérte meg anno, hogy tanítsa meg gitározni, és persze Jimmy mutatott neki néhány trükköt
- Cipher hatással volt Inoranra, Ino amikor még nem volt Inoran csak középsuliba járt, Ichiro példája motiválta, hogy kezdjen el zenélni
- Tetsu haverságban van a Red Hot Chilli Peppers dobosával asszem és járt már többször is Amerikában
- a D'erlanger egy francia szóból (déranger - gondolom) ered, és egyébként azt jelenti zavar, zaklat, bolygat. a japánul írt változata meg deranje vagy deranjie szóval így is "becézik" a bandát
- Kyo múvészneve azért lett Kyo, mert Kyotóból származik és ezt vette fel
- Inoran szerint nehéz olyan stílusban gitározni, ahogy azt Cipher teszi, mert a hangok inkább összefolynak/folyamatosak (nem értek hozzá)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jun 29 Tue, 7:03 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
shadow VI II I wrote:
- Tetsu haverságban van a Red Hot Chilli Peppers dobosával asszem és járt már többször is Amerikában

Király, ezt nem is tudtam (mármint a haverságot)! :)

És télleg nehéznek tűnik Cipher stílusa, pedig nem játszik hűde-bonyi dolgokat. Csak úgy játssza (pl. a visszatérő koncert DVD-jükön jól kijön ez), mintha minden pillanatban majdnem tévesztene, közben meg mégse, és jól hangzik. :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jun 29 Tue, 8:55 am 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
oh értem, szóval tud valamit a csóka :D egyébként a zenéért Tetsu-vel karöltve ők ketten a felelősek, mármint mindenféle zenei újításokért, amik D'erlangeren belül történnek

(áh de nem igaz, hogy nem fordítanak még angolra sem interjúkat tőlük, mert érdekelne éppen)

mondjuk felőlem aztán írhatunk ide az egyéb bandáikról is :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jul 12 Mon, 10:59 am 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
No meglestem a 2009-es koncertet (13e cross intoxication). Elég összetettre sikerült, mondjuk ha valaki megnézi a setlistet, már abból is rá lehet jönni. Folyamatosan váltják egymást a régi dallamosabb és az új kimért, feszes ritmusú számok. Ez egy olyan vibráló, kissé skizoid hangulatot ad az egésznek, hogy már várja az ember, mikor feszítik túl a húrt. És a végén a Love/Hate-nél ez megtörténik, robban a feszültség. Az első rájátszásnál viszont ez a feszült hangulat megszűnik, eloldódik, mivel régi klasszikussá vált számaikat játsszák (Lullaby, So...), azonban a másodiknál még rápakolnak egy lapáttal és megbolondítják az egészet... kvázi lógva hagyják az embert. (Ami igazán szerethetővé tette az egészet, azok a kis finom gesztusok... hogy pl Kyo és Cipher megölelik egymást, vagy Seela is odamegy Kyohoz összekacsintanak, ilyesmik.) Ja, és nem volt La vie en rose, nem is hiányzott.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Aug 29 Sun, 3:56 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
A banda új lemezt jelentet meg, újravett régi dalokkal és érdekességekkel szeptember 29-én. Címe: a Fabulous Thing in Rose. Kétféle változatban fog megjelenni: egy deluxe digipackos-photobookos 17 dalos, és egy sima 15 dalos verzióban.

A dalok pedig (a sorrendjük viszont még nincs eldöntve):

Limited edition: Adameve, LA VIE EN ROSE(English Lyrics), SADISTIC EMOTION
an aphrosidiac, LAZY SLEASY, INCANTATION OF EROTICISM
SAD SONG, DARLIN', MOON AND THE MEMORIES, SO...
EVERYTHING IS NOTHING
-Bonus Track-
LA VIE EN ROSE, dummy blue (English Lyrics), an aphrosidiac (trance rock remix)
-Best Track-
XXX for You, Zakuro, Angelic Poetry

Regular edition: Adameve, LA VIE EN ROSE(English Lyrics), SADISTIC EMOTION
an aphrosidiac, LAZY SLEASY, INCANTATION OF EROTICISM
SAD SONG, DARLIN', MOON AND THE MEMORIES, SO...
EVERYTHING IS NOTHING
-Best Track-
dummy blue, XXX for You, Zakuro, Angelic Poetry


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Sep 13 Mon, 4:18 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
A fentebb említett album borítói és tracklistjei:

Regular edition
Image
01. Adameve
02. LA VIE EN ROSE (English Lyrics)
03. INCARNATION OF EROTICISM
04. an aphrodisiac
05. LAZY SLEAZY
06. EVERYTHING IS NOTHING
07. SAD SONG
08. SO...
09. MOON AND THE MEMORIES
10. SADISTIC EMOTION
11. DARLIN'
-Best Track-
12. dummy blue
13. XXX for YOU
14. Zakuro
15. Angelic Poetry

Limited edition
Image
01. Adameve
02. LA VIE EN ROSE (English Lyrics)
03. INCARNATION OF EROTICISM
04. an aphrodisiac
05. LAZY SLEAZY
06. EVERYTHING IS NOTHING
07. SAD SONG
08. SO...
09. MOON AND THE MEMORIES
10. SADISTIC EMOTION
11. DARLIN'
-Best Track-
12. XXX for YOU
13. Zakuro
14. Angelic Poetry
-Bonus Track-
15. an aphrodisiac (Trance Rock Remix)
16. dummy blue (English Lyrics)
17. LA VIE EN ROSE
+ spéci könyvalakú, A4-es méretű tok
+ A3-as méretű poszter
+ 64 oldalas photobook

Akit érdekel: tíz dalba már bele lehet fülelni a csapat myspace oldalán. Nekem tetszenek ezek az új változatok eddig, jó újrahallani a régi kedvenceket erőteljesebb hangzással, meg Kyo hangja is sokat fejlődött/érett/változott azóta.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Sep 14 Tue, 12:24 pm 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
+64 oldalas photobook... hát jó, szerintem ebből se fogunk egy szkent se látni sehol.. :?
Kyo hangja... van neki bőven elég, turnézik a Bug-gal, turnézik D'erlanger-rel, új album Bug-gal, új album D'erlanger-rel... itt-ott fellép, csuda egy fazon :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Sep 16 Thu, 1:58 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Az USTREAM több oldalon is élőben fogja közvetíteni a banda ABSTINENCE'S DOOR #005 és #006 rendezvényét, ahol fellép még az acid android, a defspiral, a girugamesh, a HEAD PHONES PRESIDENT és a koreai PIA zenekar is.

- ABSTINENCE'S DOOR #005: szeptember 19, délelőtt 10:00 (magyar idő)
- ABSTINENCE'S DOOR #006: szeptember 20, délelőtt 10:00 (magyar idő)

SYNC MUSIC JAPAN / USTREAM@Myspace / NEXUS TV


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Sep 16 Thu, 2:08 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
^na elolvastam.. örülsz? :beaten:
és yey xD jó lista!!

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Sep 16 Thu, 2:09 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
:) :) :) ...igen. xD


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 131 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group