Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 25 Thu, 6:14 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 1404 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 94  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jul 21 Fri, 10:08 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Doll wrote:
valaki esetleg lefordítaná, h mit mondanak itt? vagy legalább csak összefoglalóan miről van szó? :oops:

Nagyon fontos lenne! :idol:


Feltűnő sminkben a szexualitás határait feszegetve - a japán Visual Kei zenekarok, mint a Dir en Grey, Kagerou, MUCC itthon is egyre több rajongóra találnak, akik ugyanolyan bizarrul öltöznek, mint példaképeik.
De mi is pontosan a Visual Kei, vagyis vizuális stílus tulajdonképpen?

A MUCC négy rajongója elmagyarázta nekünk ezt a jelenséget:
toto: "A Visual Kei-t gyakran összekeverik...vagyis sokan mondják, hogy a zene az, de a Visual Kei egy öltözködési stílus, nagyon extravagáns és tök feltűnő."

Az iskoláslánycopf és a halálfejek egyéni keveréke, a nehéz cipők azonban nem mindig megfelelelőek a hétköznapokon.

atsushi: "Se gruftik nem vagyunk, se a Sátánhoz nincs közünk, és nem mászkálunk egész nap lefátyolozva az utcán. Ez csak egy véletlen, hogy a Visual Kei pont akkor lett népszerű, amikor a Tokio Hotel is felbukkant. Attól, hogy Tokio Hotelnek hívják őket, semmi közük Japánhoz, inkább azt mondanám, kicsit lekoppintják. Kellemetlen, hogy minket is velük azonosítanak az utcán, noha semmi közünk hozzájuk."

Míg nálunk az összezavarodott polgárok összekeverik a Visual Kei-t egy tinibandával, Japánban ennek a műfajnak komoly hagyományai vannak. Mint tucatnyi más együttes, a MUCC is erősen sminkelt Visual Kei együttesként kezdte, még ha ma visszafogottabban is néznek ki.

Tatsuro : "Visual Kei együttesként kezdtük. Rockzenét játszottunk és Visual Kei stílusban öltöztünk, bár azóta tovább fejlődtünk és már nem öltözködünk úgy. "

A MUCC ugyan búcsút vett az öltözködési stílustól, a rajongóiknak mégis hozzátartozik az egészhez a kiöltözés. A berlini MUCC koncerten rengeteg Visual Kei rajongót találhattunk.

Egy dologban a Visual Kei rajongók azonban nagyon hasonlítanak az egyszerű popzene rajongókhoz: ha találkoznak bálványaikkal, ők is enyhén hisztérikussá válnak.

atsushi: "Találkoztunk a MUCC-kal! Találkoztunk a MUCC-kal! MUCC! Találkoztunk a MUCC-kal!"

rózsaszín pólós ember: "Világos...a Tokio Hotelhez távolról sincs semmi köze az egésznek."


Nagyjából.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jul 22 Sat, 8:45 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Apr 12 Wed, 12:52 pm
Posts: 2903
Location: home
oh! köszönöm szépen!^___^ örök hála! :idol:

(hát igen eléggé ideges tudok lenni, amikor néhány ismerős a tvben látja a TH-t és megkérdez, h: nibncs tőlük cd-d? vagy szereted őket, nem?
Bah! >.<)

Oh igen! van egy két oldalas újság cikkem a MUCC-ról... esetleg érdekel valakit? vagy már rég levadászták a rajongók azt a német BRAVOt? :roll:

_________________
~part of team UNDERSOUNDZ bringing k-hiphop news to you!~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 21 Mon, 10:41 am 
Offline
Official HobbitGirl
User avatar

Joined: 2006 Feb 24 Fri, 3:42 pm
Posts: 1200
Location: Újgazdag ÚjBuda / Eger HiperCity
Boldog születésnapot, Tatsurou!!! :new-bday: :smilecolors:

_________________
wtfrotflolmaocetung.
"Obi-Wan Kenobi is like God but with better weapons"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 21 Mon, 9:27 pm 
Offline
Mumus
User avatar

Joined: 2004 Jun 12 Sat, 2:29 pm
Posts: 2304
ohhh igen a kis oroszlan!!!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 07 Thu, 8:25 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Na, jöttem ömlengeni! Vigyázat, hosszú post jön!! xD

Ez az új album valami nagyon csúcs lett!! Már a neve alapján (Gokusai = "sokszínű", vagy valami hasonló) lehetett sejteni, hogy itt valami jó van készülőben, na de hogy ennyire!...

Na, nézzük sorban.
Rave Circus, intró, a dobos kezdés nálam már nagyon betalált, erre jön az akusztikus gitár és szép lassan bomlik ki a zene, majd egy olyan gitáros-kórusos rész jön, hogy az nálam libabőr! Kicsit egyébként olyan a vége, mint valami rock-os westernfilmzene-feldolgozás. xD
Gokusai, címadó, és jön az első meglepetés: a gitárok meg úgy alapból az egész zene úgy odab*sz ahogy a nagykönyvben meg van írva!! Ez volt az utolsó amire számítottam Utagoe és tsai után, hát le a kalappal. Visszafogott részek váltják az üvöltözős durvulásokat, és valami hihetetlen jó dallamos, erőtől duzzadó "döngölős" refrénje van!
Nageki no kane, na megint csak lesek a kezdésnél, mit vettek ezek be már megint, úgy dörög és őröl a gitár-dob játék! Közben később jön egy fura, kicsit reggae-s gitárjáték/tempó (ez amúgy később is jellemző lesz más számokban), végülis ennek is ugyanolyan jó kis refrénje van mint az előző számnak, jól követi a kettő egymást.
Utagoe, oké, nem bírom annyira, félig-meddig elmegy, azér' átugrom. xD (mondjuk jó, hogy van ilyen happy-bb szám is azért)
Gekkou. Hát a prüntyi kezdés után megint jön egy kis gitárnyűvés, amiből nagyon szép dallamok kerekednek ki. Végig fenntartják az érdeklődést a feszült gitárrészek a verzéknél, aztán megint jönnek a dallamok. Tatsurou hatalmasakat énekel, és megint csak hangsúlyozom, a gitárok nagyon jók!!
Panorama, visszafogott kis dal, andalító, álmodozós; szép énekkel és gitárokkal.
Gerbera, ennek már a single-változata is nagyon bejött, tulajdonképpen csak jobb lett azóta, picit tisztább a hangzása talán. Az egyik legszebb közép-durva dal a lemezen.
Risky Drive, na itt nincs kegyelem, úgy jön neked a groovy gitár, hogy csak nézel! xD ...Végig pörgős, feszültségteljes szám, Tatsurou elkínzott ordításaival ("Riskyy~...crazyy~...") és szavalásszerű "énekével"; a közepén egy olyan dob/bassz-bepörgéssel, effektezett gitárral, aztán meg gitáros riffekkel, hogy szóhoz sem jutok. xD ...na, ez 10 pont.
Kinsenka. A basszus. A basszus az jóóó~. Viszi a számot a hátán, mint teve a sivatagban. xD ...egyszerűen részemről megint 10 pont. XD
D.O.G., na ez az a pont, amikor már tényleg nem hiszem el, hogy ez a Mucc és én hallgatom őket, és hogy még mindig maximálisan iszok minden hangot, amit kipréselnek. A szám amúgy amolyan Mucc-osan punkos, lazacsávós odacsapós, kis hörgéssel, de hatalmas tánci party-feeling. 10 pont, már mondanom se kell. xD
25ji no yuutsu, mostmár ha Yukke ha nem fogja vissza magát...és nem, hál' Istennek! Nagyon beteg, lassabb szám, olyan jófajta ablaktábla-zörgető basszushangzással, rémálmodozó effektezett gitárfoszlányokkal. Lassú, beteg, gyors, jammelős, sodró, megint lassú, transz-szerű. Nehéz leírni. 10-es. xD
Horizont, gyönyörű, nem igazán változott semmit a single óta, de így van jól. ^^
Yasashii uta, jönnek a reggae-s gitárok/tempók megint, lazulás, harmonika, együtténeklés, béke, 10 pont. xD
Ryuusei, nekem még mindig szürke kicsit ez a dal, de azért szép kis lezárás.

A bonus lemezen van egy G.M.C. nevű intenzív zúzás, a majd' 4 percével és folyamatos durvulásával talán az egyik legodacsapósabb Mucc szám, amit eddig hallottam.
És akkor jön az eargasm. xD ...Gerbera...surf version. Bezony. XD XD XD Úgy képzeljétek el, hogy bitang nagy rock'n'rollos lüktetés, billegő ízes gitárok, hatalmas gyorsított refrén. Döngölős Mucc slágerzene találkozik a GS-hangzással. Csak jó lehet. xD ...100 pont. XD

Na jó, ennyiből kiderült, hogy most nekem ez a lemez az isten, mostmár abbahagyom, na. :P

(letölthető jrock_uploads-ról, illetve tonberry fórumról, ez itt a reklám helye) XD
EDIT: mostmár Jpopsukin is, 320 kbps-ben! *droolz* XD


Last edited by Jigsaw on 2006 Dec 07 Thu, 9:38 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 07 Thu, 8:32 pm 
Offline
Mumus
User avatar

Joined: 2004 Jun 12 Sat, 2:29 pm
Posts: 2304
hááát nem tom nekem még mindig ez MUCC - Bouzenjishitsu az egyik legdurvább számuk!!!! Ebbe legalább lehet hallani a hangját!!! De az ez az album nagyon ott van!!!! Alig várom hogy jöjjenek koncertezni meginz asszem repülni fogok!!! Vagyis remélem 8) :D :) :wink: !!!!!!!!!!!!!!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 07 Thu, 9:09 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Ji-chan wrote:
hááát nem tom nekem még mindig ez MUCC - Bouzenjishitsu az egyik legdurvább számuk!!!!

Ohh, igen, az is jóó!! 8) Főleg valamelyik régebbi live-on üt nagyot... Tatsurou hangja = luv. ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 07 Thu, 9:54 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
nah látom lassan én is ráhallgatok erre.. rem a kokoro no mellett lesz végre szám ami így megmarad nekem.. sok jót olvastam erről albumot

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 07 Thu, 10:14 pm 
Offline
Mumus
User avatar

Joined: 2004 Jun 12 Sat, 2:29 pm
Posts: 2304
ez a szám "Nageki no kane" egyszerüen Isteni!!! nem tom ki szülte de ez valahogy negyon ütős olyan Bouzenjishitsu filingje van!! Majdnem olyan mintha régi muccot hallgatnék!!!!(case ugye leadod puppydogeyes!!!) 8) sütisütisütisütisütisütisütisüti


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 07 Thu, 11:29 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Ji-chan wrote:
ez a szám "Nageki no kane" egyszerüen Isteni!!! nem tom ki szülte de ez valahogy negyon ütõs olyan Bouzenjishitsu filingje van!! Majdnem olyan mintha régi muccot hallgatnék!!!!(case ugye leadod puppydogeyes!!!) 8) sütisütisütisütisütisütisütisüti

....
ennek igen erös zsarolásfeelingje van... =___="
(sütiii!! *o*)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Last edited by Case on 2006 Dec 08 Fri, 8:32 am, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 08 Fri, 7:49 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Sep 04 Mon, 2:42 pm
Posts: 2471
Location: London
picsába... nem vagyok nagy Mucc-os... csak a Horizont van meg, de az tetszett... de ezt most meg kell fülcsiznem....Jigsaw gusztán írta le... :roll:

_________________
Image
Tumblr


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 08 Fri, 9:22 am 
Offline
Mumus
User avatar

Joined: 2004 Jun 12 Sat, 2:29 pm
Posts: 2304
Case wrote:
Ji-chan wrote:
ez a szám "Nageki no kane" egyszerüen Isteni!!! nem tom ki szülte de ez valahogy negyon ütős olyan Bouzenjishitsu filingje van!! Majdnem olyan mintha régi muccot hallgatnék!!!!(case ugye leadod puppydogeyes!!!) 8) sütisütisütisütisütisütisütisüti

....
ennek igen erös zsarolásfeelingje van... =___="
(sütiii!! *o*)



áhhh dehogy..... énnnn sohaaaaaaa...pici vagyok és aranyos :angel: :love4: :kitty:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 14 Thu, 8:26 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Sep 04 Mon, 2:42 pm
Posts: 2471
Location: London
Uhh...letöltöttem az új albumot...kiírtam...ma meg is hallgattam...már az első szám megütött....a többi album is ilyen klassz??????? Mert ha igen, miből maradtam ki....o__O

_________________
Image
Tumblr


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 14 Thu, 8:29 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Kry-chan wrote:
Uhh...letöltöttem az új albumot...kiírtam...ma meg is hallgattam...már az első szám megütött....a többi album is ilyen klassz??????? Mert ha igen, miből maradtam ki....o__O

Hát ööö én nem vagyok az a húdenagy Mucc-fan, úgyhogy valahogy én így látom:
Eddig azt hittem, hogy a Zekuu (kedvenc albumom tőlük) egy rohadtjó lemez, de most rájöttem, hogy van rohadtjóbb (Gokusai). xD
Magyarul sztem ez idáig a legjobb, legváltozatosabb lemezük, de ha ezt figyelmen kívül hagyjuk, a többi is nagyon jó. (Zekuu~ :heart: ...ha gondolod feltölthetem Neked, megvettem Németbe' 15 Ejróér', nem is vót drága) xD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Dec 14 Thu, 8:40 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Sep 04 Mon, 2:42 pm
Posts: 2471
Location: London
Megköszönném! Mert ezzel egész jól elvagyok....alig egy órája értem ide, de már háromszor-négyszer elő akartam venni a diskmenem, hogy folytassam.... az első szám jár a fejemben...meg a 4-5-ös... :roll:
Vasárnap akkor majd letöltöm...jövő héten még egy cédé...apuék szétrugják a seggem, de hát ez van...*vállat von, vigyorog*
15 euro...az mennyi forint?....rosz voltam matekból..*lusta*

_________________
Image
Tumblr


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1404 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 94  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group