Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 28 Sun, 12:18 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 149 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next
Author Message
 Post subject: Due'le Quartz
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 7:52 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2006 Mar 20 Mon, 3:41 pm
Posts: 371
nem tudom ti hogy vagytok ezzel,de szerintem a DUE LE QUARTZ megérdemel egy külön topicot :) egyszerűen nagyot alkottak a srácok és... pfff,pocsék dolog hogy csak úgy feloszlottak X év zenélgetés után...jó,persze most külön utakon járnak és most is nagy sikert érnek el(lásd miyavi :wink: ) de...azért valljuk be jó kis csapat voltak ők(ha nem hallottad vna még őket,keress rá,megéri :)
... no de mindegy,feltöltök egy képet róluk,persze csak ha sikerül :) kicsit béna vaok ehez most... :?
pff,hagyom a csatolást :)

_________________
Image
Dedikált Mucc poster,stb :D
http://www.facebook.com/pages/Jrock-Vis ... 2045026864


Last edited by Niikura Kaoru on 2006 Aug 01 Tue, 11:41 am, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 7:59 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Tökéletesen egyetértek, megérdemelnek egy topicot, bizony!

Így kell a képet beszúrni:
Code:
[img]ide a kép URL-je[/img]


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 8:04 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2006 Mar 20 Mon, 3:41 pm
Posts: 371
:oops: még így sem megy...naon szőke vaok ám én ehez... buzgálkodtam egy kicsit itt meg egy kicsit ott...de semmi :cry: no mindegy,azért majd ha lelkierőm engedi felteszek ide egy dudu képet :) ja,amugy nem tudod mikor lesz Jrock party? mert ha nem esne egybe a műtétecskémmel,elmennék :) pfff,amugy láttad a...Due'le Quartz nak azt a videóját,amikor egy erdőben énekel sakito...?nem jut eszembe a klip cime...ja,megvan!jisatsu ganbou na ez egy kis ary klip :) a www.youtube.com on megnézheted.
dir en greyt szereted?miket hallgatsz még? 8 :?:

_________________
Image
Dedikált Mucc poster,stb :D
http://www.facebook.com/pages/Jrock-Vis ... 2045026864


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 8:28 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
Hamarosan felteszek ide egy kis összefoglalót a Due le Quartzról, amit egy másik fórumra írtam, csak előbb le kell fordítanom.

Legfőképpen Gacktot, Miyavit és DlQ-t hallgatok, meg a belőlük logikusan következőket, mint Figure és Malice Mizer.

Ha kell valami DlQ-tól, szívesen feltöltöm neked, de nem ígérem, hogy az elkövetkező néhány napban, viszont még jövő héten :)

EDIT:
Due le Quartz
(1998-2002)

ének: Sakito
gitár: Miyabi (előtte '99-ig: Ken -> Gill'e Cadith)
basszusgitár: Kikasa
dob: Kazuki

A diszkográfiát és az együttes rövid történetét megtaláljátok itt.

Arról, hogy kinek voltak magánéleti problémái, ami miatt kilépett a zenekarból, a különböző források eltérően nyilatkoznak, legtöbben Kikasa-t, néhányan Miyabi-t említik. Mindenesetre abban megegyeznek, hogy a Due le Quartz tagjai nem akarták tovább folytatni úgy, hogy az egyik tag hiányzik, mert az már nem lett volna Due le Quartz.

A név francia, jelentése: "egy kristály két oldala", ami az emberi természet kettősségére utal.

A Due le Quartz feloszlása után:
- Kikasa a Shelley Trip Realize-ban zenélt és az ex-Raphael tag Sakurai Yuki-val dolgozott együtt az Unzu-ban, majd Sakito-val megalapították a Figure-t
- Sakito a Figure énekese lett, hivatalos weboldal: http://www.tuxedo-pro.com/figure/
- Miyabi Miyavi néven szólókarrierbe kezdett
- Kazuki időnként dolgozott a Figure-rel, majd csatlakozott a Babylon együtteshez, ahonnan azóta távozott


Last edited by D on 2006 May 07 Sun, 9:00 pm, edited 4 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 8:40 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2006 Mar 20 Mon, 3:41 pm
Posts: 371
:lamb: ó,igen a malice mizer és a figure ...hallottam rólik,meg h sakito asszem a figureban énenel(???),majd leszedek pár cuccost tőlük : gacktot én is szeretem,egyenesen Miyavi fan vaok,de főleg Mucc,Dir en Grey...őőő,kagerou,vidoll,kagrra,...őőő ennyi asszem.hol lehetne (már ha egyáltalán lehet) eredeti Cd-ket venni?mármint ilyen japán zenei cd-kre gondolok...mert oké,letöltöm,nincs vele gond,de mégis sokkal jobb,ha megvan és nézegethetem a borítót,stb :) amugy Jrock partyról mit tudsz? :D

_________________
Image
Dedikált Mucc poster,stb :D
http://www.facebook.com/pages/Jrock-Vis ... 2045026864


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 8:58 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
A következő buli:
Nippon Shoxx #5
2006-Június-24, szombat
Marco Polo Club, Budapest, Nyár utca 6

A CD-k, DVD-k, egyebek beszerzéséről bővebben a Mindenegyéb -> Hol vásároljunk? topicban


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 9:12 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Na, Dué le quartzék nagyon-nagyon istenkirályak!! 8)

Sakito kifejezetten az az énekes, akit ha először meghall az ember, akkor felszalad kissé a szemöldöke, de minél többet halljuk, annál jobban tetszik, ráadásul nyomon követhető a fejlődése az évek során, ez tök jó!! :)
Miyabi meg... jó, ide nem tudok most elég pozitív jelzőt beilleszteni, sz'al gitárkirály. :D
A többiek meg biztosan tolják az alapot. :lol:

[FIGURe:] az nekem olyan jajjaj, de hátha másnak tetszik. :roll: XD

Ha nagy igény van Dué le quartz muzsikára, akkor (szépenkérés után :P) rá lehet venni, hogy berippeljem a Best Albumomat... :wink: (Jpophelp-től van, amit végképp nem ajánlok senkinek, a Merry CD-m tokjának a széle kissé szilánkosra tört, mire megjött... :shock: ....a Dlq-nak nem lett semmi baja, ellenben ritka puritán az a fekete-fehér monotónia, amit "booklet-dizájnnak" lehetne hívni :? )


Last edited by Jigsaw on 2006 May 07 Sun, 9:15 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 9:13 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2006 Mar 20 Mon, 3:41 pm
Posts: 371
:) köszi az infókat :) áh,muszáj lesz ott lennem a Jrockpartyn :) ez lesz a első nekem legalábbis :)te voltál már?és milyen?miket szoktak adni?(zene)fellépők szoktak lenni?én voltam már a marco poloban rammstein partyn és jó volt,mondjuk sok rammstein partyn volta,de az 1. az ott volt és emlékezetes volt ;) na mindegy...amugy mért pont D a neved?és te jössz Jpartyra?

_________________
Image
Dedikált Mucc poster,stb :D
http://www.facebook.com/pages/Jrock-Vis ... 2045026864


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 9:16 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2006 Mar 20 Mon, 3:41 pm
Posts: 371
Jigsaw:onegaishimasu :) azaz:お願いします :) magarul :kérem szépen :)

_________________
Image
Dedikált Mucc poster,stb :D
http://www.facebook.com/pages/Jrock-Vis ... 2045026864


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 9:23 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Niikura Kaoru wrote:
Jigsaw:onegaishimasu :) azaz:お願いします :) magarul :kérem szépen :)


Hihi, oké, nem kell sokáig kérni engemet. :lol:

Sz'al legkésőbb péntek estig felrakom valahová (ropogós 320 kbps-ben 8)), mer' addig érettségi, ugh... :?
Amúgy Neked milyen feltöltős/letöltős oldal felelne meg leginkább? Én sendspace-re szoktam rakni, ha "rendesen viselkedik", akkor az a leggyorsabb (nekem) le- és feltöltésnél.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 9:28 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2006 Mar 20 Mon, 3:41 pm
Posts: 371
hát, a limewire meg a soulseek... :) jajj,ezer arigatō :) azaz köszönöm :)
uhh,nem si tudom h bírom ki DlQ nélkül,komolyan,már elvonási tüneteim vannak :) ja,amugy te jösz Jrock partyra?

_________________
Image
Dedikált Mucc poster,stb :D
http://www.facebook.com/pages/Jrock-Vis ... 2045026864


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 9:36 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Niikura Kaoru wrote:
hát, a limewire meg a soulseek... :) jajj,ezer arigatō :) azaz köszönöm :)
uhh,nem si tudom h bírom ki DlQ nélkül,komolyan,már elvonási tüneteim vannak :) ja,amugy te jösz Jrock partyra?


Húha, én a limewire-t nem ismerem, a soulseekről csak hallani hallottam, de inkább nem próbálom ki, úgyhogy marad a sendspace asszem. :sweatdrop:
Szívesen, nincs mit; úgyis utálom látni, amikor az ilyen indies visual dolgok a neten rossz minőségben vannak fenn... :)

Party-ra nagyon-nagyon mennék, csak hát azután 2 nappal lennének a középszintű szóbelijeim, és így kissé "kiesnék" a tanulás/felkészülésből pont előtte, úgyhogy inkább nem kockáztatok, ehh. :? :x Na mindegy, remélem azért Ti majd jól szórakoztok, és requesteljetek sok-sok Miyavit helyettem is. :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 9:48 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2006 Mar 20 Mon, 3:41 pm
Posts: 371
nem bizti hogy megyek,kedden tudom meg mikor kerülök be kórházba aztán onnan ha kikerülök 100% hogy nem mehetek egy ideig sehova :(szal előtte kell kiélnem magam :D) na demindegy...hajrá az éretségikhez dudu :) épp miyavi klipet nézek :) a www.youtube.com -on vannak klipecskék... :) na mindegy,szavaztál már a szigeten a kívánsággépen vmi japán bandára?bnőimmel elindítottunk egy láncszavazást,szal ne lepődjetek meg ha a szigetet ellepik a japán bandák :)

_________________
Image
Dedikált Mucc poster,stb :D
http://www.facebook.com/pages/Jrock-Vis ... 2045026864


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 9:50 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Sep 15 Thu, 7:13 pm
Posts: 1877
A koncertek és partyk résznél a főoldalon megtalálod az eddigi bulikról a beszámolókat (a játszott számok listájával), volt már Due le Quartz és Miyavi is!

Engem azért hívnak D-nek, mert ez a becenevem, semmi köze sincs a D nevű zenekarhoz (összesen csak egy pv-t láttam tőlük, ha jól emlékszem), se a menő vampire hunterhez (én nem is bántanám Meier Linket) Ejtik Dínek és Dének is. Mostanában veszélyes ez a név-téma :lol:

A következő partira még nem tudom, tudok-e jönni, mert én meg a diplomázással küzdök mostanában.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 07 Sun, 9:55 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Niikura Kaoru wrote:
nem bizti hogy megyek,kedden tudom meg mikor kerülök be kórházba aztán onnan ha kikerülök 100% hogy nem mehetek egy ideig sehova :(szal előtte kell kiélnem magam :D) na demindegy...hajrá az éretségikhez dudu :) épp miyavi klipet nézek :) a www.youtube.com -on vannak klipecskék... :) na mindegy,szavaztál már a szigeten a kívánsággépen vmi japán bandára?bnőimmel elindítottunk egy láncszavazást,szal ne lepődjetek meg ha a szigetet ellepik a japán bandák :)


Sok sikert a műtéthez (előre is)! ^.^
Miyavi klippek azok nagyon funny-k!! :D

Jó, majd egyszer lehet, hogy szavazok, de különösebben nem vonz a Sziget (meg úgy általában a naaagy~ fesztiválok sem... >__>).


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 149 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 188 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group