Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 9:50 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 

Milyennek találtad a 2010-es lemezfelhozatalt?
Jó. 43%  43%  [ 6 ]
Kielégítő de semmi több. 21%  21%  [ 3 ]
Lehetett volna jobb is. 36%  36%  [ 5 ]
Rossz. 0%  0%  [ 0 ]
Total votes : 14
Author Message
 Post subject: 2010
PostPosted: 2010 Dec 29 Wed, 10:25 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Úgy gondoltam, mivel a legtöbb oldal már elkészült a maga 2010-es listájával, a fórumokon is a legtöbb ember is felállította már a maga listáját, itt is nyithatnánk topicot ennek - én legalábbis a magam részéről kíváncsi lennék a többi fórumozó listájára, úgyis rengeteg jó lemez van (valószínűleg), amit kihagytam. ^^; Elsősorban az év legjobb lemezei listákra gondoltam, valamint az idei év kedvenc számai, de mindenki maga dönti el részemről, mennyire megy bele a különböző kategóriákba, így teszem azt lehet az év legjobb kislemeze, videóklippjei, én a magam részéről mindent a fórumozókra bíznék. Azt, hogy csak Japán legyen-e, vagy pl. a koreai megjelenések, szintén mindenki maga eldönti, szerintem elfér itt is. Csináltam továbbá szavazást is, igyekeztem úgy megírni az opciókat, hogy minden véleményt lefedjen, de persze ha valakinek jobb ötlete van, szívesen átírom.

De akkor nyitásként az én listám:

Top Albums:

Aureole - Seaweed Assemblage
王舟 (Oh Shu) - ThaILAND
ムニムニ (Munimuni) - MAGICAL MOONIES
interior palette toeshoes - nude EP
inspire:tion - 小さな世界とシェルターボーイ
Ngatari - Nebular For Thirteen
八十八ヶ所巡礼 (88Kasyo) - 八+八
0.8秒と衝撃。- エスノファンキードフトエフスキーカムカムクラブEP
number0 - chroma
cuol - アレゴリーとシネクドキ
ハイスイノナサ (haisuinonasa) - 想像と都市の子供

Honorable Mentions:


me-al art - 生まれてきたけれど
Sorrys! - 1st Demo
Buffalo'3 - Number Eleven
THE UNIQUE STAR - 空前絶後
9GOATS BLACK OUT - TANATOS
Fox Loco Phantom - Shadow
オワリカラ (Owarikara) - ドアたち (Door Tachi)
miscorner/c+llooqtortion - Fact Versus Theory ~事実 対 理論~
Psysalia Psysalis Psyche - Lemon Pop
シネ (SiNE) - HEAVY METHYL
-ΣOZ - Selfishness & Delicate
Heavenstamp - HYPE EP + REMIXES
死んだ僕の彼女 (My Dead Girlfriend) - Ixtab
神聖かまってちゃん - 友だちを殺してまで。

Szerintem jó év a 2010es, természetesen voltak csalódások (oono yuuki pl.), és gyengébb kiadványok, a tavalyi roppant erős jazz és környéke táján kiadott lemezekből (Indigo Jam Unit, Sunaga t Experience, Jabberloop, Ego-Wrappin', stb.) idénre kevesebb jutott, bár a JiLL-Decoy association idei két lemeze még hátravan (hallgatás szempontjából), és Kakoi Miku is új lemezt adott ki, de az nem nőtt a szívemhez annyira. Ellenben az interior palette toeshoes lemeze zseniális volt, hónapokig tudtam hallgatni, viszont SEIETSU sokak által imádott, jazzes hatású FREE FORM BREAKSe szerintem unalmas volt. A szintén jazzes hatású, sokak által az új Midoriként is aposztrofált 385 lemeze szintén hátravan még - és itt megjegyezném, hogy a Fox Loco Phantom szünetelése és az mellett a hír mellett, hogy az emmurée beszünteti jövőre (?) a koncertezést, engem ez a hír vágott nagyon a földhöz - bár az utóbbi kiadványaik kevésszer jártak a lejátszómban, nagyon reméltem, hogy élőben megnézhetem majd őket. A jazz-rockos 8-Eit nagyon erős kislemezekkel jelentkezett az idén, de tőlük inkább az idei swingy swindle albummal kokettálnék - ha fent lenne neten. ^^; A Mountain Mocha Kilimanjaro idei lemezén is hozza az első lemez lecsupaszított, pörgős instrumentális funkját. Érdekes lehet még a Jizue idei, 'Bookshelf' című albuma, ami főleg a nu-jazz és a post-rock vonalain halad. Folk terén az előző év egyik kedvencét megcsináló mmm (five till - 2009) idén a saját lemeze helyett (amit szintén meg kellene hallgatnom ^^; ) a sok más zenésszel (többek között oono yuukival) közös 王舟 (Oh Shu) projecttel, és annak ThaILAND című lemezével gurított nálam nagyot, pszichidelikus folk, Shugo Tokumaru rajongóknak ideális. Oono yuuki engem most nem igazán nyűgözött le, a LEONIDS köröket ver rá az idei 'stars in video game'-re. A traffic light idei albumát még hajkurászom, de a kritikák alapján jófélének tűnik. A rossz hírek között engem Daisuke halála hatott meg leginkább, még akkor is, ha mostanában kevésbé követtem a karrierjét, de attól még a Kagerou az egyik legkedvesebb együttesem - nyugodjon békében. Koncertfelhozatalból japán vonatkozásban rosszat nem tudok szólni, ebben az évben láthattam a Monot, a Melt-Bananat, a Zeni Gevát, Kawabata Makotot, meg úgy az Acid Mothers kollektíva egy részét, Dj Kentarot, a Rising Sound az idei év egyik legjobb brandje, a visual koncertek meg zömmel nem érdekeltek.

Első blikkre ennyi, egyszer majd folytatom, várom a többi fórumozó kedvenceit! ^^

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 2010
PostPosted: 2010 Dec 29 Wed, 10:55 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
Jó ötlet! Szeretem az ilyen összegzéseket :D
Az a baj csak, hogy rettenet nagy lemaradásom van. Itt hever vagy 6-7 DVD, amibe még kb. bele sem szagoltam. Azok nagy részét se hallgattam még meg, amit te felsoroltál, és annyira el vagyok havazva, hogy nincs most túl sok időm mindenre, de mivel gondolom a topic marad egy ideig, majd januárra meglesz az.. xD

Bíborhold wrote:
Folk terén az előző év egyik kedvencét megcsináló mmm (five till - 2009) idén a saját lemeze helyett (amit szintén meg kellene hallgatnom ^^; ) a sok más zenésszel (többek között oono yuukival) közös 王舟 (Oh Shu) projecttel, és annak ThaILAND című lemezével gurított nálam nagyot, pszichidelikus folk, Shugo Tokumaru rajongóknak ideális.


Erről nem hallottam, köszi az ajánlást!

Bíborhold wrote:
A rossz hírek között engem Daisuke halála hatott meg leginkább...


Engem Piyo, Gakido énekes. Szomorú az, ha valaki ennyire fiatalon távozik el...

Bíborhold wrote:
...visual koncertek meg zömmel nem érdekeltek.


Guild-et leszámítva engem sem. Vérzik a szívem viszont az elmaradt Shugo Tokumaru miatt, és hogy kihagytam a Melt-Banana-t :(

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 2010
PostPosted: 2010 Dec 29 Wed, 11:07 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Manic wrote:
Bíborhold wrote:
Folk terén az előző év egyik kedvencét megcsináló mmm (five till - 2009) idén a saját lemeze helyett (amit szintén meg kellene hallgatnom ^^; ) a sok más zenésszel (többek között oono yuukival) közös 王舟 (Oh Shu) projecttel, és annak ThaILAND című lemezével gurított nálam nagyot, pszichidelikus folk, Shugo Tokumaru rajongóknak ideális.


Erről nem hallottam, köszi az ajánlást!


Nincsmit, ha nem találod a lemezt, dobj egy pmet! Engem is meglepett egyébként, főleg mert a közreműködők közül oono yuuki kezd egyre ismertebb lenni, mmm pedig szintén nagyon jó lemezeket csinál, bár ő kevésbé ismert. Shugo Tokumarunak egyébként az idei, 'Port Entropy' albumát hallgattad? Nekem még kimaradt eddig, bár ezt kevésbé bánom, mint a koncertet - remélem lesz pótlás!

Bíborhold wrote:
Manic wrote:
...visual koncertek meg zömmel nem érdekeltek.


Guild-et leszámítva engem sem. Vérzik a szívem viszont az elmaradt Shugo Tokumaru miatt, és hogy kihagytam a Melt-Banana-t :(


Sajnálhatod is, pokoli jó koncertet adtak, főleg az első blokk, amikor a torzítókkal (?) zajongtak, az nagyon ott volt, és a közönség sem állt csak egy helyben végre. A Robert Smith/Michael Jackson frigyből született imitátor meg...érdekes volt. XD

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: 2010
PostPosted: 2010 Dec 29 Wed, 11:20 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
Bíborhold wrote:
Shugo Tokumarunak egyébként az idei, 'Port Entropy' albumát hallgattad?


Azt igen. :D
Elég jó album lett. Van jó pár kedvenc róla.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Dec 30 Thu, 1:24 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
hát ha ilyen hosszút nem is írok, de 1-2 dolog az idei évvel kapcsolatban

- JYJ kiválása a tohoból és a The Beginning. sztem messze a legösszerakottabb album onnan keletről (hangsúlyozom szerintem - nekem ez tetszett a legjobban)
- 4minute - üdítő lökött formáció :D
- közi visszatért az aktív zenei szférába
- Daisuke halála - ez megrázott, szeretem a hangját
- oszlik a kagrra,
- és egyre több konci van kishazánkban

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Dec 30 Thu, 2:01 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Na én is írok pár észrevételt... :)

Ami tetszett:
- KYOKUTOU GIRL FRIEND album
- munimuni album
- BUCK-TICK album
- Miyavi album
- K-pop kiadványok: főleg 2NE1, B2ST, Narsha és Ga-In
- az ex-cali gari tagok új bandái: Cuckoo és XA-VAT
- a LUNA SEA újjáéledése és világkörüli turnéja
- egyre több koncert Magyarországon

Ami nem tetszett:
- sok betegség és haláleset J-rock/VK-körökben
- feloszlások és szünetelések (főleg a cali gari és a Nega)
- MUCC album (de várom a koncit!)
- The GazettE kislemezek

Ami meglepett:
- a MERRY stílusváltása
- felfedeztem magamnak a K-popot

...ööö asszem ennyi. Összbevéve nem volt rossz év, de nagyon kiemelkedően húdejó se, olyan átlagos.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Dec 30 Thu, 3:54 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Aug 08 Sat, 1:29 pm
Posts: 1673
Nos az én évértékelőm elég szűk terepen mozog majd, mert nem sokfélét hallgattam idén, de azt legalább indokolatlanul nagy mennyiségben. :beaten: Ez az év nekem olyan szempontból volt jó, hogy megint viszonylag sokat szélesedett a látóköröm, sokkal nyitottabb lettem több olyan műfajra, amit eddig meg sem próbáltam meghallgatni. Albumtermést nézve 2010 számomra nem sokat hozott, nem nagyon követtem a friss dolgokat, nyilván csak azt, amit addig is vártam. Ezeken kívül inkább a frissen megismert zenekarok munkáit hallgattam, amik között csak elvétve volt 2010-es megjelenés. Na de tsapjunk a lecsóba. :')

Kiadványok:
- emmurée: Touei (album)
- 9GOATS BLACK OUT: TANATOS (album)
- MONO: Holy Ground: NYC Live (album+DVD)
- D'espairsRay: MONSTERS (album)
- me-al art: 生まれてきたけれど (album)
- Spangle call Lilli line: VIEW (album)
- BUCK-TICK: 独壇場Beauty (single)
- The Gazette: RED (single) /nemszólbe/
- Dir en Grey: Uroboros -with the proof in the name of living...- (DVD) /bár nem néztem, csak hallgattam, nekem az volt a lényeg/

A koncertfelhozatalt illetően örömmel tapasztaltam, hogy egyre több japán zenekar köt ki nálunk, legyen szó visual keiről vagy más műfajról. Kettő koncert volt, ami mindennél jobban érdekelt: a februári MONO és a szeptemberi D'espairsRay. Nyilván nem ugyanolyan értelemben, de mindkettő meghatározó élmény volt számomra.

Ami a 2010-ben történteket illeti, szomorú volt látni, hogy idén mennyi fiatal zenészt vesztettünk el. Ami a legjobban szíven ütött az Daisuke halála volt, mert noha tudtuk, hogy beteg, nem számítottam rá, hogy egy nap majd arra ébredek, hogy a halálhírét olvasom. Nyugodjon békében mindegyikük.
Aztán persze feloszlott egy taliga zenekar, amiknek mondjuk a zöme szerencsére nem érintett, mert nem hallgattam őket, de valakinek biztos sokat jelentettek és az ugye nem jó, ha nem hallhatunk valamit többé. Ami a legjobban meglepett - annak ellenére, hogy életemben nem hallgattam őket - az a Kaggra, feloszlása volt, noha utóbb elkezdtem kapizsgálni az okokat és van benne ráció, de a bejelentés szerintem váratlan volt.
Aztán sok volt idén a betegeskedés zenész körökben (meg nyilván nem zenész körökben is :beaten:), amit nyilván mindig rossz hallani bárkiről is legyen szó, de ami engem érdekelt az Hizumi torokgyíkja és a határozatlan időre szóló szünet, amit ez magával hoz/hozott. Szünetelt még a 9GOATS BLACK OUT is, amitől iszonyat megijedtem, de egyrészt baphomet néven ugyanúgy játszottak, másrészt úgy tűnik ennek a szünetnek vége, hiszen a januárt 3 koncerttel kezdik. (Ámen.) Viszont helyette tegnap olvashattam, hogy az emmurée is beszünetelteti a koncertjeit jövő év közepefelétől. Juhú. Nem mintha emmurée koncert túrára készültem volna jövőre Japánban, de azért na...

Ami csalódás volt számomra az az amber gris. Az első single után úgy gondoltam, hogy hű meg haaa, lesz itt valami új, ami jónak ígérkezik, de aztán a második single és az idei mini-album számomra semmilyen volt. (Egy picit még ide kívánkozik részemről a Jinkaku Radio visszatérő lemeze is, de inkább csak zárójelben jegyzem ezt meg, mert lehet, hogy csak hallgatnom kéne még kicsit.)

Örültem viszont, hogy Loki (ex-Sugar) volt szíves hallatni magáról, illetve hogy az újdonsült König nevű formációja kiadott egy minialbumot is. A mini szerintem egész korrekt lett, szóval várom, hogy a továbbiakban mi kerül ki majd a kezéből.

A koreai színteret hébe-hóba követem csak, de ha valamit meg kell említeni, hát az a SHINee-tól a Lucifer, ami olyan szintű függőséget okozott nálam, hogy az borzalmas. v__v Az a pár fiúbanda, akiket jobban figyelemmel követtem, nekem nem mutatott semmi felejthetetlent idén, szóval mást ehhez a kategóriához nem fűznék. Jövőre tervbe vettem, hogy megismerkedem pár lánybandával is, szóval majd jól szétnézek a fórum megfelelő zugaiban. :artist:

Az év felfedezése nálam - olyan értelemben, hogy azok közül a zenekarok közül, akiket idén ismertem meg - minden kétséget kizáróan a kacica. 2010-es megjelenésük ugyan nem volt, de mindenképpen szót akartam ejteni róluk. *ez itt a reklám helye :pinky2:* Remélem a jövő évi összefoglalómba már aktuális megjelenéssel is beírhatom őket, mert dolgoznak serényen. *0*:heart:

Összességében nem tudom mit mondhatnék, sajnos a tavalyi termést nem gondoltam így végig, így nem tudok mihez viszonyítani. Ha mérlegre teszem a dolgokat, akkor azt hiszem azt tudom mondani, mint Jigsaw: nem volt rossz, de kiemelkedően jó sem. Reméljük, hogy jövőre jobb lesz. ^^

És ünnepélyesen megfogadom, hogy a jövő évi beszámolóm - ha lesz - nem lesz ilyen hosszú. :retard:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Dec 30 Thu, 4:50 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
^
Szerintem jó, hogy hosszabb lett, nem csak egy száraz lista lett végül! :3

A me-al art lemez engem annyira nem tudott megfogni, mint anno az előző - Satoko hangja továbbra is a szerelmem tárgyát képezi, de nekem a számok most kicsit egybefolytak, egy kicsit túlságosan egyforma lett mindegyik szám, vagy csak rossz idő(k)ben került a lejátszómba, de az előző lemez nekem sokkal többet pörgött a mindenféle lejátszómban. Ettől függetlenül kellemes lett persze, csak nekem nem lett olyan átütő, mint az előző lemez.

A spanglis lilik idei duplázását én is szerettem, de inkább kiemelném az énekesnő, NINI TOUNUMA idei szólóalbumát, a Woolgatheringet, nem rugaszkodott el túlságosan az anyabanda stílusától, de nekem nagyon hamar a mindennapjaim kísérőjévé vált. De a spanglis lilik idei albumai is kellemesek!

A Gazette viszont nekem, akárhogy is próbálkoztam, az év egyik legnagyobb csalódása volt. A tavalyi DIM-et ugyan csak idén pótoltam, de erősen a falhoz kent, utólag is a kétezerkilences év egyik legjobb albumának szavazom meg - ellenben az idei dolgok valahogy nekem nem tartották meg a szintet, főleg a PLEDGE nem. Remélem személy szerint, hogy jövőre jobb évük lesz! ^^

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Dec 30 Thu, 5:15 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Aug 31 Thu, 3:11 pm
Posts: 4143
Location: Where an angel is waiting for me...
Nálam az év albumai:
1, rice - Néil
2, D'espairsray - Monsters
3, Buck-Tick - Razzle Dazzle
4, LM.C - Wonderful wonderholic

Az év legjobb dala:
rice - again

Az év single-jei:
rice - Cicada
Gakido - Mou nakanai to sora ni chikatta hi
Kaya - Madame rosa
D - Akaki hitsuji ni yoru bansankai

Nekem az év legjobb bandája a Gakido lett.

A legszomorúbb Piyo és Daisuke halála volt, de ami legjobban megrázott az mégis Kazuki halálának 10. évfordulója volt.

Az év legjobb koncertje az LM.C volt, majd a Versailles.

Az év nagy visszatérője pedig a Velvet Eden és a Cali Gari.

Az év legnagyobb csalódása a Gazette volt...

Igazság szerint, mint tudjátok én nem nagyon hallgatok új zenekarokat, ezért nem tudok hosszabb listát állítani. :D

_________________
"A Raphael-ből már csak rizs maradt..." - by TylerKuroki
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Dec 30 Thu, 9:17 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
Mivel a beadandóval nem haladok, írtam egy kis összegzést:

Kedvenc együttes: Megaromania

Kedvenc albumok:
- SaTaN - 13 I SCREAM
- Andymori - Fanfare to nekkyou
- Shugo Tokumaru - Port Entropy
- Fear, And Loathing In Las Vegas – Dance & Scream

Kedvenc válogatás lemezek:
- Planetarium Showcase 2
- Cure NEW Age Collections Vol.04
- Secret 9BALL☆2010
- NEO VOLTAGE

Kedvenc mini albumok:
- Idenshi Kumikae Kodomokai - (Tokyo Destiny Land Music Album)
- AFRICAEMO - Squatter

Kedvenc kislemezek:
- Gakido - Yan deru tokini utau uta
- CODE7203-KineSicS - Kotonoha

Kedvenc maxik:
- Kyo-Zon! - RENDEZ VOUS
- el-Ethnic Legist- - gaNeza és Astarte

Kedvenc PV-k:
- Megaromania - AURORA-destinies of world-
- 『正義』崇拝教團 JUSTICE KING - ひとりぼっち
- Gakido - Mou Nakanai To Sora Ni Chikatta Hi és Yanderu Toki ni Utau Uta
- A&D - BLACK HEAVEN
- Nega - REMINISCENCE
- DOGinThePWO - Aozora Halation PV
- BugLug-Hu.Mor.Box

Kedvenc dalok:

- Chemical Pictures - Human Rubbish
- Juliette – JUST START UP FROM EXCITING
- Megaromania – Amethyst
- V-last. - 中毒性ガタnoise (Chuudokusei Gata Noise)
- Downer (ダウナー) - ホワイトステレオスノー
- Metry - Ray not disappear,,,

Kedvenc külső:

Image

Legjobb új bandák:
- BugLug
- Black Cat
- V-Last
- Metry
- CODE7203-KineSicS
- Tu[ism]

Legjobb Indies kiadó: Dear Dolce

Legegyedibb bandák:
- Para;noir
- Kiryu
-『正義』崇拝教團 JUSTICE KING
- Vallquar
- el-Ethnic Legist
- Gakido
- Ru:natic

Legszomorúbb feloszlások:

- ハートレス (Heartless)
- ネオン (Neon)
- Reira
- the Vambie.
- ValettA
- Cheeky
- Vampire
- LEON HEART
- Weather
- α:Vout
- MaitoreiA
- Black PIG
- GizeL
- DI3SIRAE
- Juliette
- Homura
- Valentine
- VALTURE GEIS
- MEZE

Legnagyobb csalódások:
Taiheiyou Belt - Umikko now 5!
Kiryu - Meikyuu Shisui

Ami meglepett:
- Gazette - RED (maga a szám).. sokéves fostolás után végre egy normális szám :F
- STELLA.. visszatérése *,*

Amikre 2011-ben figyelni fogok (a kedvencek mellett, persze): Frenzy [SaTaN], Mr.Davinci, Aigis, Strive, SaT, raberry, ZeeK, Existance, LucaRia, Hansel Kitan, VERSUS, Peek a boo, CORE, Artista, Remming, BUNNEIES, Spun!, SAIL


Shibuya kei cuccok nem nagyon akartak jönni, amit eléggé sajnálok. Tavaly év végén volt egy régóta várt nagykedvenc Hazel Nuts Chocolate album, azóta gyk. semmi. Electro-s girly pop téren is elég gyatra volt számomra a felhozatal, volt egy-két tök jó Mizca cucc és ennyi o_O
Bitpop szintén, YMCK SEMMIT nem adott ki ! Illetve de, mert collaboration lemezeken jelent meg Midori-tól egy-két új szám, meg PS3/DS-re is jutott ez-az, de az meg annyira rare, hogy soha nem fogom hallani xD
Volt viszont új Hime Trance válogatás, ami totally <3

Angura volt még szomorú. Volt asszem' két Guruguru Eigakan lemez, aztán ugye ők is mentek szünetelni, sajna.
Cuckoo / XA-VAT nem tetszett, SEX-ANDROID sem, a Taiheiyou Belt meg aztán végképp nem. Floppy és Goatbed adott ki valamit? Sandiwch de 120pun?-nak volt egy lemeze, de az is elégé rare. Minus Jin say Orchestra-ról sem hallottam, pedig a tavalyi album az nálam simán 10/10

Csomó feloszlás mellé jutott jópár új (vk) banda is, meg tök jó, hogy vannak köztük olyan bandák is, akik annyira lesz*rják, hogy 2010 van (:Ru:Natic, Justice King) xD

Amiből meg aztán nem volt hiány, az a rengeteg touhou cucc *_* Iszonyat jó doujin bandákat ismerhettem meg.
Touhou metál mellet ott volt még a hc/screamo/emo/akármi vonal is, azaz nekem a Fear from the Hate és a Fear and Loathing in Las Vegas. Korrekt volt :D

Annak nagyon örülök, hogy csomó indie-rock/folk/garage rock és mindenféle f*sza zene került fel TW-re, ami nem csak a VIP tagok részére volt elérhető. Csak sajna ezeket még mindig nem hallgattam meg :(
+ a töménytelen mennyiségű VHS/DVD, amik mostanság kerültek fel nem kicsit jók xD

Összeségében én megvagyok elégedve, és ha jövőre csak fele ennyi új cucc jön ki, én akkor is boldog leszek, mert így is bőven van még mit pótólnom xD

Sorry, kicsit hosszú lett xD

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Dec 30 Thu, 9:23 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Aug 31 Thu, 3:11 pm
Posts: 4143
Location: Where an angel is waiting for me...
Oops... Nálam a Kiryu és a Xa-Vat is kimaradt.

A Kiryu-t nagyon megszerettem, szerintem a mostani bandák közül ők és a Gakido a legjobbak.

A Xa-Vat meg eddig zseniális, várom a folytatást!!! :D

_________________
"A Raphael-ből már csak rizs maradt..." - by TylerKuroki
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Dec 30 Thu, 9:36 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Manic wrote:
Floppy és Goatbed adott ki valamit?


FLOPPY:

メテオストライク
2010/09/09発売 1,000円(税込)FL-1004
※ライブ会場限定発売中

01.メテオストライク
02.エブリデイ
03.サイクリング

SELF REMIX CDS
2010/04/27発売 1,000円(税込)FL-1003
※ライブ会場限定発売中

01.君は素敵(remixed by 戸田宏武)
02.遊星Valhalla(remixed by 小林写楽)
03.まさかりが淵(remixed by 三浦俊一)

;]

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Dec 30 Thu, 10:49 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2009 Aug 08 Sat, 1:29 pm
Posts: 1673
@Bíborhold: Furcsa, én pont az előző me-al art lemezzel voltam úgy, hogy egybefolyt, de hát nem vagyunk egyformák. ^^

Igen a NINI TOUNUMA lemez az, amit leszedtem és nem hallgattam meg. >'> Úgy látszik hiba volt. No majd pótolom és ha mást nem, majd utólagosan beemelem a listámba. : D

A Gazette többi cucca meg engem sem nyűgözött le, de a Red és a Vermin valamiért nagyon betalált, ezért mindenképp meg akartam említeni. ^^ Közben egyébként arra is rájöttem, hogy volt azon a single-ön egy harmadik szám is, viszont abból egy hangjegy sem rémlik.. >__>" De legyen úgy, a DIM tényleg nagyon jó volt.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Dec 31 Fri, 2:11 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Hűűű... fura egy év volt, mert habár volt egy rakat rohadtjó új zene, de valahogy most így belegondolva nem volt egyetlen lemez sem, ami úgy igazán a földhöz vágott volna. De azért van pár amit szívesen hallgatok végig...: Budamunky, Grooveman Spot (kivéve az Affection, azt nagyon nem bírom), Capsule (-i was wrong O_O"), MYSS. (mondjuk lehet eszembe jut még majd pár, csak ezek amik hirtelen beugrottak)

Az év felfedezettje: Kan Takahiko. Jelenleg számomra a legnagyobb név az ottani electro-house színtéren a Dexpistols-ék mellett.

Az év wtf dolga a KPop térnyerése Japánban (nem rossz dolog, majd meglátjuk mi sül ki belőle, csak wtf, de az nagyon xD)

Csalódás: az újabb Gagle kiadványok, Deli iszonyatos stílusváltása (jó, ez még 2009 dec legvége, de én csak év elején hallottam azt a lemezt), nomeg hogy lemeradtam a MGMT és a Warpaint turnéról is. x_x

Jah, és az is hogy továbbra is egy kínszenvedés az új japcsi hip-hop zenék beszerzése, ami nem mainstream, az sok-sok hónapos csúszással került fel, ha egyáltalán, de van olyan amit 2-3 éve kijött és soha nem láttam sehol. :?

Az év legjobb eseménye meg nekem a Versailles koncert volt egyértelmű okokból, egyébként meg a zseniálisra sikeredett Rising Sound széria az A38-on... félelmetesen jó volt az idei felhozatal, meg volt benne egy csomó kis extra sikerélmény nekem. :'D Mindenekelőtt, hogy egy régi álom vált azzal valóra, hogy idejött a Zeni Geva meg a Melt-Banana, utóbbi ráadásul az én ajánlásomra, meg, hogy Kentaro megdicsérte a fellépése előtti felvezető szettet (jó persze nem technikailag, azon nem volt mit, hanem a zenéket x'D).

Az év nem japán lemezei: Warpaint (egyben az év felfedezettjei, meg az év mindenegyéb legjei is zeneileg :heart:), MGMT, Klaxons (ez a kettő hatalmas megkönnyebbülés is volt, hogy a rossz előérzések ellenére hozták a színvonalat) és nagyon nagy meglepetésemre... az új Soulfly. :grin: Eszement nagy, nem akartak rajta okoskodni, mint a korábbi, számomra hallgathatatlan albumokon, hanem összehoztak egy eszement masszív, brutálsuttyó metal lemezt ami olyan mint valami úthenger. Már az előzetes számba beleszerettem, de biztos voltam, hogy az album meg sem közeliti majd, de a francokat nem, ugyanilyen agygyalu lett az egész. :heart: (és valahogy mindig az jut eszembe róla, hogy a Deg-nek is jót tenne pár olyan szám amilyenek ezen vannak)

Meg olyan szempontból is érdekes egy év volt ugye, hogy bekövetkezett a nagy vk áttörés koncertszempontból, ahogy az már tavaly is sejthető volt. És az idei év még rendben is volt teljesen, a nagy kérdés, hogy jövőre mi lesz ebből, de ez a dömping nem igazán látszik egyelőre egészségesnek, mert a színtér és a rajongói tábor közelsem nő olyan tempóban, hogy el tudja tartani a hirtelen sokszorosára nőtt koncertkínálatot. Vagyis 2011 csupa kaland-s-izgalom lesz és nagyon remélem, hogy jól sül el a végén, mert ha nem az eléggé végzetes lehet..

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 178 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group