Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 8:45 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 93 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next
Author Message
 Post subject: Oldschool Visual Kei
PostPosted: 2011 Jan 21 Fri, 12:51 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Aug 31 Thu, 3:11 pm
Posts: 4143
Location: Where an angel is waiting for me...
Úgy gondoltam csinálok egy topicot, amiben össze vannak gyüjtve az oldschool visual kei bandák. Amikor regisztráltam az oldalra nagyon örültem volna, ha van egy ilyen topic, amiben a kisebb, "elfeledett" bandák le vannak írva ismertető szerűen.
Remélem rajtam kivül azért más is be fogja posztolni ide a kedvenceit és sikerül összegyüjteni minél több zenekart.

the PIASS 妃阿甦
Image
Műfaj: punk-rock, trash metal
Stílus: kote kei, punk

A zenekar 1990-ben alakult. Chihiro, Takayuki, Yoshio és Hiroshi közreműködésével. Chihiro hamarosan elhagyta a bandát és Takashi vette át a helyét. Takashi hamar kiszállt, az első megjelenés után visszatért Chihiro. 1993-ban az Anarchist Records néhány válogatásán jelentek meg számaik. 1995-ben vették fel első albumukat a Ryouki Kousatsu Chissoku-Shi-t. 1995. október 25.-én azonban tragédia történt: Chihiro és Hiroshi egy klip forgatásán egy 20 méter magas hídról vízbe estek és meghaltak. A baleset körülményei nem tisztázottak. Sokan öngyilkosságra gyanakszanak, mivel össze voltak kötözve, de valószínűbb, hogy baleset történt. 1996-ban a banda szünetelt, majd 1997-ben újabb tragédia árnyékolta be a karrierjüket: a basszusgitáros Yoshio öngyilkos lett. Takayuki maradt az egyetlen élő tag. 3 évvel a tragédia után 1998. október 25.-én Takayuki megkezdte a banda újjáépítését. Kirala lett az énekes, Ruiji a basszeros és Shizuki a dobos. 1999-ben megjelent egy albumuk PIASS címmel és a nevüket 妃阿甦-ra változtatták. Az utolsó kanji a feltámadást jelenti. 2002 februárjában Kirala eltűnt egy időre, majd márciusban bejelentette, hogy elhagyja a bandát. A zenekar nem akart új énekest keresni, ezért úgy döntöttek, hogy hármasban maradnak és Takayuki veszi át az énekes helyét. Takayuki ekkoriban az ∀NTI FEMINISM gitárosaként is tevékenykedett. 2006. május 24.-éig nem jelent meg új album vagy single. Ekkor jelent meg a Kansen shou paranoia. 2006 novemberében pedig megjelent a Shiiku mousou című pv kollekció. 2007 februárjában bejelentették új énekesüket Tetsuya-t. Ruiji és Shizuki elhagyta a bandát nem sokkal később, így Takayuki és Tetsuya kettesben maradtak. 2007 augusztusában megjelent egy mini-albumuk Dolei ~dorei- címmel. 2008. október 8.-án Tetsuya nem jelent meg egy koncerten. Ekkor Takayuki csak annyit mondott, hogy "Tetsuya most nem jöhet a színpadra". A rajongók csak azt vették észre, hogy Tetsuya profilja és minden, ami vele kapcsolatos eltűnt a hivatalos oldalról. 2009-ben Takayuki ismét énekes szerepben tűnt fel és csatlakozott hozzá Thifu, Tsubaki, Tenteke és Toro. Jelenleg turnéznak.

Tagok
Takayuki (gitár, jelenleg ének)
Image
Thifu (gitár)
Tsubaki (gitár)
Tenteke (basszus)
Toro (dob)

Ex-tagok:
Ex-tagok:
Chihiro - ének (1990-1995) †
Yoshio - basszus (1990-1997) †
Hiroshi - dob (1990-1995) †
Takashi - ének (1993-1993)
Kirala (ének 1998-2002)
Image
Tetsuya - ének (2007-2008)
Image
Ruiji - basszus (1998-2007)
Image
Takahiro - basszus (2007-2008)
Shizuki - dob (1998-2007)
Image
Junji Tokai - dob (2007-2008)

Zene, kép és videoletöltések ITT

La'Mule
Image

1996 januárjában Nagoya-ban alakult. Kon volt az énekes, Fumi és Yuki a gitáros, Isuke a basszeros és You-ya a dobos. 1998-ban Fumi és Yuki kilépett a bandából. Helyüket Nao és Sin vette át. 2000-ben közös turnéra indultak az S-el. Ebben az évben jelent meg az első live dvd-jük is. 2003-ban feloszlottak.

Tagok:
Kon (ének)
Image

Születésnap: 1974. 11.11.
Vércsoportja: A
Magassága/ Súlya: ???/ 45 kg
Családja: szülei, nővére, cicája
Zenekarai: La’Mule (1996-2003)à Red carpet à NightingeiL (2008-)

Nao (gitár)
Image

Születésnap: 1977. 09.28.
Vércsoportja: A B
Magassága/ Súlya: 163,5 cm/ 45 kg
Családja: szülei, húga
Zenekarai: Si・es・ta→If→La'Mule

Sin (gitár)
Image

Születésnap: 1979. 05.21.
Vércsoportja: B
Magassága/ Súlya: 172 cm/ 52 kg
Családja: szülei, nővére
Zenekarai: LAIZE→If→La'Mule

Isuke (basszus)
Image

Születésnap: 1976. 07.30.
Vércsoportja: A
Magassága/ Súlya: 168/ 53 kg
Családja: szülei, nagymamája
Zenekarai: La'Mule→スマグラ-

You-ya (dob)
Image

Születésnap: 1980. 11.21.
Vércsoportja: A
Magassága/ Súlya: ???/ 47 kg
Zenekarai: La'Mule→RED CARPET→number mouse

Letöltések --> ITT

Pleur
Image

1998-ban alapította –F- és a basszeros Eruze (Lupee). 1999-ben csatlakozott hozzájuk Kuruto és Reeno is. Kyon csatlakozott utolsóként. 2000 novemberében oszlottak fel. A nevük franciául pityergést jelent, ami a síró bohócra Pietro /Pierrotra utal.

Tagok:
-F- フラン (ének)
Image

Születésnap: 03.21.
Magassága: 164 cm
Vércsoportja: O
Zenekarai: Da'vidノ使徒:aL /David/shito:al/(ピエトロ)/Pietro/→Pleur→黒ピエ / YUKIYA

Reenoリーノ (gitár)
Image

Születésnap: 03.02.
Vércsoportja: O
Zenekarai: SCISSOR→RUDE DUNK→BOUNTY(support) / THE BIRDMAN(support))  

Kurutoクルト(basszus)
Image

Születésnap: 09.03.
Vércsoportja: O
Zenekarai: yura(クルト)→百合十字団→dead mark enterprise→number mouse)  
2000-ben Kazuki-val és Mask-al megalapította a Yuri Juujidan (百合十字団)-t.

Kyonキョン (dob)
Image

Születésnap: 04.25.
Vércsoportja: O
Zenekarai:トラッシュ→MARY★RUE→Da'vidノ使徒:aL
A visual kei-ben tevékenykedő kevés lány egyike. Karrierje végéig a Da’vid /shito:al-ban dobolt.

Noble (basszus) / Lupee ルーピー (előadó)
Image

Születésnap: 11.05.
Vércsoportja: AB
Zenekarai: Da’vid/shito:aL (Eruze)

Letöltések --> ITT

S
Image

1998-ban alakult. Miyamichi volt az énekes , Zekki a basszeros, Yuna és Itsuki a gitáros és Reina a dobos. Yuna és Zekki az R’via nevű bandából érkezett. 1998. április 8.-án jelent meg az első felvételük. Miyamichi hamarosan bejelentette a távozását. 1999-ben Miyamichi távozása után Daí-t D’reysir énekesét kérték fel. Kiadójuk a Soleil lett, ami számos más bandát is híressé tett. A Visual kei színtér egyik legismertebb zenekara lett, kreatív gitárszólóiknak, dallamaiknak és kiemelkedő dobosuknak köszönhetően.

Tagok:
Dai (ének)
Image
Zenekarai: D’reysir à S

Yuna (gitár)
Image
Zenekarai: R’via àS

Itsuki (gitár)
Image
Zenekarai: S

Zekki (basszus)
Image
Zenekarai: R’viaàS

Reina (dob)
Image
Zenekarai: S

_________________
"A Raphael-ből már csak rizs maradt..." - by TylerKuroki
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 21 Fri, 1:45 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Aug 31 Thu, 3:11 pm
Posts: 4143
Location: Where an angel is waiting for me...
Így folytatom őket, mert parázok, h közben bekrepál a gépem és újra kell csinálni az egészet...

Yuri Juujidan百合十字団
Image

2000-ben alapította Kazuki, a Raphael gitárosa. Mask gitárosként, Kuruto (ex-Pleur) pedig basszerosként csatlakozott hozzá. Kazuki énekes szeretett volna lenni, de hangját soha nem vették fel. Egyetlen single-jük 2001. április 7.-én jelent meg Yurijuuji no kakusei címmel.

Kazuki (Chris Darkschneider)
Image

Valódi neve: Watanabe Kazuki
Született: 1981. Április 7.
Születési helye: Tokyo
Vércsoportja: B
Magassága/ Súlya: 175 cm/ 54,5 kg

Maskマスク
Image

Kuruto クルト(Kurt Burton)
Image

Születésnap: 09.03.
Vércsoportja: O
Zenekarai: yura(クルト)→百合十字団→dead mark enterprise→number mouse)  
2000-ben Kazuki-val és Mask-al megalapította a Yuri Juujidan (百合十字団)-t.

Letöltések --> ITT

Madeth Gray'll
Image

Műfaj: gótikus rock
Stílus: kote kei
1997 augusztusában alakult. Zenéjük kissé keménynek tűnhet. A zenekar nagy változásokon ment keresztül egész 1999-es végső felállásig. 1998-ban elhunyt az egyik gitárosuk Hizumi. Hide temetésére menet szenvedett autóbalesetet. Az eredeti felállásból csak Yukina maradt a helyén. 2000 végén azonban úgy döntött, hogy elhagyja a bandát. A banda emiatt 2001-ben feloszlott. Hisui és Airi a Schwardix Marvally-hoz csatlakozott. Yukina a Qyubere énekese lett. Reika pedig belépett a DOREMIdan-ba.

Ex.-tagok:
Gitár: 静流 - Shizuru (→Vierge→L~CYFER→Madeth gray'll→)
Gitár: 歪 - Hizumi (→vie eternele→Madeth gray'll→98/5/7) †
Image

Dob: 椿 - Tsubaki (→Instarvirity→Madeth gray'll→)
Gitár: 右狂 - Ukyou (→オルゴール→Madeth gray'll→Brilliant Sugar→Jelly Berry→)

Tagok:
Hisui (ének)
Image

Születésnap: 03.24.
Születési hely: Kobe
Vércsoportja: A
Magassága/ Súlya: 173 cm/55 kg
Hobbi: autók, alvás
Kedvenc étele: sushi
Példaképe: B’Z

Izumi (gitár)
Image
Születésnap: 06.20.
Születési hely: Kagoshima
Vércsoportja: O
Magassága/ Súlya: ???/54 kg
Hobbi: vezetés, emberek bámulása XD
Példaképei: hide, RIKA

Airi (gitár)
Image
Születésnap:
Születési hely:
Vércsoportja:
Magassága/ Súlya: ???/??? kg

Yukina (basszus)
Image
Születésnap: 12.28.
Születési hely: Osaka
Vércsoportja: A
Magassága/ Súlya: 173 cm/63 kg
Hobbi: filmnézés, játékok gyűjtése
Kedvenc étele: curry

Reika (dob)
Image
Születésnap: 11.29.
Születési hely: Osaka
Vércsoportja: O
Magassága/ Súlya: 170 cm/49 kg
Hobbi: internet
Kedvenc étele: spagetti
Példaképei: hide, Yoshiki

Letöltések --> ITT

Chateau La Tour
Image

Tagok:
ének : yu-ga
gitár : kiyo
gitár : shuji
basszus : aki
dob : keto

Letöltések--> ITT

Lubis Cadir
Image

2002-ben oszlottak is fel.

Tagok:
ének : KYOYA (Miyawaki Wataru)
Ma az 12012 tagja.
Gitár : 憂介 (Suga Yuusuke)
Ma az 12012 tagja.
Gitár : Souichi
Basszus : NAO
Dob : 遥蒔

Lubis Cadir - [S]Trip Animall
Lubis Cadir - ROTTEN ORANGE

Pyuera ピュエラ
Image

1998-2002-ig voltak.
Tagok:
Yuura - ének
Krus - Gitár
Kiyoto - Gitár

Pyuera discográfia

Néil
Image

1996-tól 2000 voltak aktívak.

Tagok:
Ének - Daisuke
Gitár - Tetsu
Basszus - Teruhiko

Ex-membre :
Dob - Takuyu

NéiL - ALL TRACKS COLLECTIONS

Missa
Image

Tagok:
Ayame: ének
Maasa: gitár és ének
Kyota: basszus
Rei: dob és ének

MISSA - Chini Chini Uware
MISSA - Kizakura no Utage

Birushana
Image

1995-ben alakultak és 2002-ben oszlottak fel.

Tagok:
Misuzu: ének
Rei: gitár
Sara: baszus
Kanna: dob

[2002.08.28] Ookina ki no shita de (mini-album)

Velvet Eden
Image

1998-ban alapította Dada. Stílusuk elég egyedinek, sötétnek számított. Zenéjük electro-goth-darkwave. 2002-ben oszlottak fel. 2010-ben azonban Dada bejelentette, hogy folytatja, új tagokkal bővülve.

Dada (ének)
Image
Valódi neve: Gotou Yusuke
Születésnap: 06.15.
Születési helye: Kansai
Magassága: 164 cm
Zenekarai: Pride of Mind→E-TYP

Bera (gitár)
Image
Születésnap: 08.18.
Vércsoportja: O
Zenekarai: The Velvet

MIMI (basszus)
Image
Zenekarai: THE VELVET

LEM (dob)
Image
Zenekarai: THE VELVET

Hora (billentyűzet)
Image
Zenekarai: Schwarz Stein→Hora / another cell


MASAHIRO (gitár)


ABEXXX
Zenekarai: Shrine

R.Y.O. (basszus)
Zenekarai: Hora (support)

KALM (szinti és programozás)
Image

Zenekarai: KALMIA, LURID AQUA / nymphis→KALM

Korábbi support tagok:


Hibiki (basszus)


サユキ (SAYUKI) (gitár)
Zenekarai: 月下美人→Sweet Hallucination→Auslease→Myrrh→ErecSia→Alc<αA>dia →nymphis / kanuak(support)→13階段(support)

_________________
"A Raphael-ből már csak rizs maradt..." - by TylerKuroki
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 21 Fri, 9:09 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
(hát én ilyen részletességgel nem fogok a bandákról írni, mert nálam a zene többet mond minden szónál, meg amúgy is :F)


Lily wrote:
- the PIASS 妃阿甦
- Madeth Gray'll
- Missa
- S
- Birushana


Ezek nálam is nagy kedvencek :D

Lily wrote:
Pleur

Tagok:
-F- フラン (ének)
Zenekarai: Da'vidノ使徒:aL /David/shito:al/(ピエトロ)/Pietro/→Pleur→黒ピエ / YUKIYA


Előbb a képét láttam, egyből felismertem a gyereket és ő velük eddig nem nagyon foglalkoztam, de a Da'vid HIHETETLENÜL komoly.. úgyhogy ami késik, nem múlik xD

Lily wrote:
A visual kei-ben tevékenykedõ kevés lány egyike. Karrierje végéig a Da’vid /shito:al-ban dobolt.


Annyira azért nem kevés, nagyon is sok lány zenél a vk-ban (volt is valami oldal, ami ezeket szedte össze, és több oldalnyi lista volt, csak a nagy többségről mi sose fogunk hallani xD)


Az én kedvenceim:

カレン / Karen / Kalen

Image

Bár szerintem nagyrészt inkább visual, a korai években még nem ÍGY szóltak. [nem mintha ezzel baj lenne :grin:)

MerCurius

Image

Last fm - nincs sok infó róluk
Zene - imádtam neki is a hangját T_T

Syndrome

Image

Gondolom őket be sem kell mutatni. Vannak nekik is beteg dolgaik (mikor perceken át nyög Tatsuya :D)

Яisk un logic

Image

Hatalmasnagy kedvencek! EZÉRT imádom én ezt.. iszonyat jó gitár, sikolyok :heart:
Kár, hogy csak 3 számuk van 3 kislemezen T_T
Balról a második egyébként Setsuna, ex-Metis Gretel basszeros, jobb szélen pedig Misery, szintén ex-Metis Gretel gitáros (most már Megaromania tag) van.

Aioria

Image

Őket te is szereted, tudom. Az ő zenéjük is nálam 10/10, egyszerűen minden számuk telitalálat :D

SyvaR... (シヴァ)

Image

Ők is nálam a leg.. xD
Tőlük én raktam fel zenét. Ők is egy külön világ, érdemes belehallgatni. Főleg a 4. szám zsirály :D
+ Nagi szóló cuccai is *__*. Imádom a hangját. És valamikor idén lesz új lemeze!!

Celia'xeno (セリアゼーノ)

Image

Rugia(g)Gram

Image

Róluk egyszer volt már szó itt soj-on is, egy durván rossz OHP kép miatt xD
Sajnos az már nincs meg, csak a fenti
Egyébként az énekes egy jelenség, a zombi sminkjeivel, meg a sok piercing-gel (amit mondjuk mostanság egyre több embernél látok):

Image

Image

Kress Devia

Image

Ők zeneileg olyanok, mint a Risk un Logic kb csak ők két számmal asszem' :D
És jobb szélen az ott Kei, a DIO-ból!

DERAIL / De;rail

Image

Náluk volt a szóló gitáros az, aki nálam eséllyel pályázik a legrondább transzi címre. Amúgy zeneileg nagyon jók xD
Leaves / Vital vision (42 mp-nél az erotikus szájnyalás :retard: :retard: :retard: )

Laissez Faire (レセフェール)

Image

Oldschool Reita khm d:

Loon Eye's Millyie (ルーンアイズミリィ)[/]

Image

Velze Dieulawahl


Image

Megnézném a nevüket hogy ejtik ki xD

AINSI SOIT JE...

Image

Neki is jó mély hangja van :heart:
Rakni kéne fel tőlük zenét, mert nincs youtube-on! :yk:

ARHAZARD (アルハザード)

Image

Tőlük is én raktam fel zenét 'tube-ra :greengrin:

Blanc Neige

Image

Szintén zene tőlem. Gitár annyira jó ebben a szá,ban *__*
Asaki volt az énekesük egyébként (ha nem mond semmit, tessék pótolni a karrierjét! :D

SAKRUN→さくらん

Image

Vocal: 秀仁 - Shuuji (→SAKRUN→さくらん→フロート→cali≠gari()(→goatbed))
^^

AFTER IMAGE

Image

Az ő énekesük Seiji volt, mai nevén Seth :)

Ghost†phobia

Sui és Kuzuki együttese a Metis Gretel előtt. Zene megint tőlem. Nagy kár, hogy ezt az egy számot lehet megtalálni neten, meg amúgy is. Sui is annyira más hangon énekel még itt, mint a Metis Gretel-ben, vagy akár a Megaromania-ban. Meg Kuzuki nálam a legnagyobb dobos a vk szintéren. Itt meg aztán eléggé hallatszik, mit tud d:

Arege (アージェ)

Image

Zene szintén tőlem xD
Neki is elég egyedi hangja volt. 52-től *o* :heart: !!

Agnus∻Dei

Image

Van egy klipjük, az egyik legjobb számukról, a leges legjobb számuk viszont nincs fent O_O úgyhogy ezután update-elek, mert aki azt nem hallja, hülyén hal meg xD

Act∫ue veil (アクチュアベール)

*nem találtam képet*

Őket is szereted, tudom, Lily! Tears color rulz :D
Azt hittem, ezer éve felraktam azt a számot, de NEM.. úgyhogy azt is felfogom xDD

Arc-turus (アルクトゥース)

Image

SugarTrip / Death+qpid

Versailles-os Yuki korábban itt zenélt, ugye - zene tőlem xD

K_Mama-ról van a legkevesebb infóm, gyk. semmi, és csak egy számuk van, szal' ők lesznek a 3.-ok akiket töltök majd fel xD

Kreuz†Schwert

Image

Ők gótkodtak! Nem kicsit jól :D
A hangja is kicsit hasonlít Seth-hez

Gill'e cadith

Image

Őket is oldschoolhoz szokták sorolni, szerintem annyira nem, de mindegy, jók voltak :D

∟υτёη∀ (ルテナ)

*nincs kép, mert a képfeltöltés szivat és nincskedvem máshova.. D:*

Kurosaki Mahiro (Kiryu énekes) korábbi bandája ugyan. És tévedtem, Lily. 2 lemezük van fent Evil en Luciferen ^^

Mareydi†Creia'

Image

A dobosuk meg Kai volt, ugye, aki mostmár a Gazette-ben keresi a kenyerét. Szerencsére a PSC nem törölte a múltját és van tőlük zene (persze a kedvenc nincs fent youtube-on, de EZ is jó, csak uncsi xD)

Mystic Moon (ミスティック ムーン)

Image

Elég érdekes hangja van az énekesnek, de én pont ezért szeretem :D

∑-sigma- (シグマ)

Image

フィオーレ (Fiore)

Image

Ők a Karen-hez hasonlítanak leginkább, de csak abban, hogy nagyon határeset, inkább csak ideig óráig csináltak oldschool-nak nevezhető zenét, inkább simán visual, abből viszont első rangú. Ők azok, akiket nagy kiadóhoz kéne vinni és kényszeríteni újabb slágerek gyártására. Ginta, az énekes egyébként olyan zenekarokban volt, mint a kreuze, Nomura (az "LMC copy band -.-") és most a Metry-ben!
Akei Ito - akinek ez nem tetszik, simán vuzi :D


Red Tail Cat
Image


DECAMERON

Zene: tőlem és mástól - NAOKI hangja is ! *__* :heart:

Jolly Pickles

Image

Ők '90-ben alakultak és még ma is aktívak! Csak ma már inkább punk zenét játszanak, sem mint korábban

かまいたち / Kamaitachi

Image

Ők az első oldschool bandák között voltam, akiket megismertem, szóval egyike a legnagyobb kedvenceimnek, de ha később is találok rájuk, szerintem ugyanígy lenne. Scena-nak is baromi jó hangja volt, és nekik is minden albumuk simén 10/10 nálam

かMARCH / へのへのもへじ - egész discogot bemásolnám legszívesebben, de úgysem fogja soha senki még ezeket sem meghallgatni xDD
(Ők egyébként voltak nagy kiadónál és egyike voltak a legnépszerűbb korai vk / rock bandáknak)

幻覚アレルギー (Genkaku Allergy)

Image

Scena következő bandája a Kamaitachi oszlása után, olyan Anti Feminism stílusú durvulás, latex-szel és nagy tupírokkal xD
Sajnos a klipjüket leszedték, na majd lehet újra rakom xD

Scena egyébként a mai napig aktívan énekel! Tavaly alakult meg az új hc / punk bandája, a The Splatters !

LADIES ROOM

*kép nincs* - csak jelenkori

Ők '87-ben alakultak, és elvileg a mai napig aktívak, bár 6 éve albumot nem adtak ki xD
'95-ben egyébként elhagyták a vk stílust a Super Girl albummal és egy évre rá fel is oszlottak, de 2001-ben őjra alakultak ^^
Zene, még a visual érából

JUSTY-NASTY

http://www.youtube.com/watch?v=5-kfGK7zl5A&feature=related

∀NTI FEMINISM

Image

Őket sem kell bemutatni asszem', bár annyira nem visual szerintem, mégis ide sorolják őket

SISTERS NO FUTURE

Image
Image

Dynamite Tommy és CRAZY DANGER NANCY KENchan (Kenzi) co., nekik köszönthető az original gangsta visual kei rap xDDDDDDDDDDDD

THE DEAD P☆P STARS

Image

Ők sem vk már, de akkor is és most is nagyon jók, na meg ugye Kenzi :heart:

COLOR

ImageImageImageImageImage

A COLOR-t a szarszemét korrupt adóbotrányokba keveredett, yakuzával is kapcsolatba hozott (blabla..) Dynamite Tommy vezette...

Image

..aki ugye a FREE WILL kiadó vezetője / megalapítója, és ma számos indies kiadó felett bábáskodik / bábáskodott (úgyis nevezik, hogy : The big boss of visual kei indies), mint pld: Matina / Under Code, Anachrist Records, PS Company, Eternal Records / Climax Enterprises, Speed-disk records ! Death trap records, Lareine, Applause, Artist Society

A bandáról csak szuperlatívuszokban beszélhetek, nálam ez az alfa és omega, az ami nálad a Raphael, Lily, az nálam a COLOR, ami Arunál a DeG, ami Jigsaw-nak a Cali=Gari.. stb..
A basszusgitárosuk Marry sajnos meghalt és emlékére évente rendeznek olyan nagyszabású eseményt, mint Hide-nek. Egyébként voltak
nagykiadónál, akár a Kamaitachi és míg az X Japan-t nyugatnak, addig a COLOR-t keletnek szokták hívni, holott nem voltak úgymond riválosok (sőt, az első albumokon még az X háttér vokálozott)
na mindegy, nem írok regényt :lol:

LEFT WING (ezt egyábként a Piass / Re:STARS is feldolgozta) / D.D.T / CLENCH ONE'S FIST

Aztááááán itt vannak a mai bandák, az új hullám:

Ru:natic

Image

Ex-DAS:VASSER énekes, Kei bandája és habár 2008-ban alakultak igazán csak tavaly indult be a szekér :D
A külső alapján ki lehet találni, kik voltak rájuk nagy hatással. A zene is olyan. Beteg nagyon, jóféle sikolyokkal, nyögésékkel, gitár témákka, jól hallható basszussal - akárcsak ebbenl! :D

『正義』崇拝教團JUSTICE KING (“Seigi” Suuhai Kyoudan JUSTICE KING

Image

Ők 2009-ben alakultak, és egyik tag sem zenélt korábban sehol - bár inkább kotekote szerintem (bár az meg ugye oldschool :D)

http://www.youtube.com/watch?v=TpI-GBNhNQY

Vallquar - ワルキューレ (ex.Madieduor)

Image

Őket sokan szidják Hikari borzalmas hangja miatt, de szerintem semmi baj nincs vele. Ezen kívűl Metis Gretel utódjaként tartják számon, ami azért nagy szó, szerintem :D
聖憬美的 /
惨愴プレリュード (Brahms ^^)

Aztán ott van még az én nagy kedvencem, ami a COLOR-ral együtt a leg, a Metis Gretel

Image

Fairy Tale... Gothic PV

Na de nem írok inkább többet, eskü nem akartam ilyen rekord hosszúra, de vicces volt (viszont soha többé) xD

_________________
Image


Last edited by Manic on 2011 Mar 18 Fri, 9:58 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 21 Fri, 10:03 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert
User avatar

Joined: 2007 Mar 25 Sun, 9:30 pm
Posts: 11297
Location: Bottom of the Death Valley
Quote:
A COLOR-t a szarszemét korrupt adóbotrányokba keveredett, yakuzával is kapcsolatba hozott (blabla..) Dynamite Tommy vezette...


Csak azért írok ebbe a topic-ba h megjegyezzem h végre valaki aki rajtam kívül ki merte ezt így, minden kertelés nélkül jelenteni.

Amúgy a La: Sadie's ebbe a topic-ba kívánkozna, már csak az ótvar-hányás kinézetük miatt is, de lényegében Dir en grey néven még aktívak sz'al... :roll:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 21 Fri, 10:16 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
Aru wrote:
Csak azért írok ebbe a topic-ba h megjegyezzem h végre valaki aki rajtam kívül ki merte ezt így, minden kertelés nélkül jelenteni.


Miért, ez tabu ? xDD

Egyébként pont hidegen hagy a dolog, olvastam ezt is-azt is, akár igaz, akár nem, ugyanúgy imádom a zenéjüket, a csávó hangját :D

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 21 Fri, 10:27 pm 
Offline
Forum Expert
Forum Expert
User avatar

Joined: 2007 Mar 25 Sun, 9:30 pm
Posts: 11297
Location: Bottom of the Death Valley
Itthon nem tabu, de pl. ahol japán fanok is mozgolódnak ott nem nagyon beszélnek erről ilyen-olyan indokkal. Viszont mindenütt egyértelműen utálják, nyilván nem a COLOR zenéje miatt, hanem mert egy rohadék.
De ennek valóban nincs sok köze ahhoz h milyen zenét játszottak, nem is azért jegyeztem meg.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 21 Fri, 10:40 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Aug 31 Thu, 3:11 pm
Posts: 4143
Location: Where an angel is waiting for me...
Manic wrote:
Image


Az ott Tetsuya a PIASS-ból!!! :D :D

Igen, az Actue Veil és az Aioria is a nagy kedvenceim egyike.
Nagyon örülök, hogy rajtam kivül is írt valaki ide. :D

Jah... és kép az Actue Veil-ről:

Image

_________________
"A Raphael-ből már csak rizs maradt..." - by TylerKuroki
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 22 Sat, 2:58 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2009 Jan 10 Sat, 11:10 pm
Posts: 3574
Location: the west rider pauper lunatic asylum
Aru: na ne viccelj már, a La: Sadie'sben benne volt Kisaki őszentsége, így aztán most a kettőt össze sem lehet hasonlítani u__u"

btw a Velvet Eden nem visual kei, és szegény Hora nem billentyűzeten játszik, maximum otthon a laptopján.

egyébként nagyon vicces volt végigolvasni a bandaneveket. :laugh:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 22 Sat, 12:31 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Aug 31 Thu, 3:11 pm
Posts: 4143
Location: Where an angel is waiting for me...
[Sakura.] wrote:
btw a Velvet Eden nem visual kei, és szegény Hora nem billentyűzeten játszik, maximum otthon a laptopján.


a genre részt nézd meg... Egyébként az első számaik sima rockdalok voltak.
Hora meg programozó, de billentyűsnek írták...[/url]

_________________
"A Raphael-ből már csak rizs maradt..." - by TylerKuroki
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 22 Sat, 1:23 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Lily wrote:
[Sakura.] wrote:
btw a Velvet Eden nem visual kei, és szegény Hora nem billentyûzeten játszik, maximum otthon a laptopján.


a genre részt nézd meg...


És ha én csinálok egy ska bandát, de black metalnak írom, akkor az is lesz? :artist:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 22 Sat, 1:28 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
Régebben a LOST ASH emo-ként, most meg screamo-ként hivatkozik magára myspace-n, holott csak ilyen visual kei light :D

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 22 Sat, 1:41 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Ezek közül nekem is van pár szimpatikus zenekar (pl. Madeth Gray'll, Missa, Velvet Eden), bár amikor a topic címét megláttam, akkor azt hittem, hogy olyanokról lesz szó, mint a Zi:KILL vagy a GILLES DE RAIS (bár látom, van itt COLOR meg ilyesmi). Csak nekem az ilyen 10-12 éve alakult bandák még nem számítanak old-schoolnak, ennyi erővel akár a MERRY vagy a MUCC is lehetne az. :lol:

(de amúgy értem, mi a logikája a topic-nak, meg tökjó ^^)

edit: Velvet Eden meg szerintem visual/goth/darkwave határeset, nézőpont kérdése, hogy éppen melyik műfaj.


Last edited by Jigsaw on 2011 Jan 22 Sat, 1:42 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 22 Sat, 1:41 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Aug 31 Thu, 3:11 pm
Posts: 4143
Location: Where an angel is waiting for me...
A visual kei nem zenei stílus... szóval, ha Dada vk-nak vallja magát, akkor nekem az. Egyébként meg sokszor Manát cosplayel, akkor az se VK?

_________________
"A Raphael-ből már csak rizs maradt..." - by TylerKuroki
ImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 22 Sat, 1:57 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
Jigsaw wrote:


Ú, ezek baromi jók! :D

És ha már szó volt róluk, legyen egy kis össznépi anarchia is :D

Ja, meg kifelejtettem még az AURA-t. Ők eredetileg KISS cover bandként indultak :D

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 22 Sat, 2:00 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Manic wrote:
És ha már szó volt róluk, legyen egy kis össznépi anarchia is :D

Jaj igen, ez aranyos. Nekem az EXTASY SUMMIT '92-es változata tetszik a legjobban, azon láttam először. :)

...erre az AURA-ra viszont inkább nem mondok semmit. :beaten:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 93 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 206 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group