Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 11:51 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 508 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Next
Author Message
PostPosted: 2006 Aug 05 Sat, 8:28 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Image
Na, már régóta tervezem egy BOOWY thread nyitását, mindössze azért halasztottam mindig, mert szinte semmit nem tudok a zenekar történetéről, ugyanis nincs egy darab normális (bár ha jobban belegondolok szinte semmilyen ^^") nemjapán nyelvű site se a neten, így meglehetősen információszegény vagyok e téren.

Ami szinte biztos, hogy 1981-ben indultak és 1988-ban oszlottak fel.

A zenekar felállása:

Image
Himuro Kyosuke – ének

Image
Hotei Tomoyasu – gitár

Image
Matsui Tsunematsu – basszusgitár

Image
Takahashi Makoto – dob

(Eredetileg ha jól tudom, akkor több tag is volt, de a ’80-as évek elején kiléptek.)

Na, hát önerőből kb. ennyit tudok, néhány jó kis link az érdeklődőknek:
BOOWY biográfia a JaME-n
Marionette (PV youtube-on) – random infó: a video-ban található animált jeleneteket a Gainax stúdió készítette (ők csinálták pl. a Neon Genesis Evangeliont).
B Blue (PV youtube-on)
No. New York (live video youtube-on)
Cloudy Heart (live video youtube-on)
(Persze ha beírjátok azt, hogy „boowy”, kiad egy rakat cuccot, a végén jónéhány fincsi Tomoyasu Hotei live-val.) :)

Ja, és ha valakinek van valami jó kis BOOWY cucca (elsősorban rendes sorlemezre gondolok, pl. Moral, Instant Love, Beat Emotion stb.), az ne tartsa vissza! :D

Nekem ezek vannak mp3-ban, ha kéne valakinek:
- Psychopath (album)
- Singles (single-dal-gyűjtemény)
- This Boowy (best-of album)
- Gigs ~Case of BOOWY~ (dupla koncertalbum)

...Ja, meg lehet itten majd áradozni az ex-BOOWY tagok szólómunkáiról is, pl. hogy OMG Hotei milyen királyul gitározik stb. XD

edit: Ja, és amit kifelejtettem, hogy olyan együttesek példaképei, mint pl. a Buck-Tick vagy a Glay. ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 05 Sat, 11:51 pm 
Offline
Senior Member

Joined: 2006 Mar 09 Thu, 9:08 pm
Posts: 146
Az egész 1979-ben kezdődött, amikor Kyosuke Himuro még a "Death Penalty" nevű bandában énekelt.
Ezzel az együttesel meg is nyert egy versenyt amit a szülővárosában Takasaki-ban tartottak.( Gunma tartomány)
Ugyanezen a versenyen lépett fel Tomoyasu Hotei is a bandájával a "Blue Film"-mel ami 2. helyezést ért el.
A győzelem után Himuro leszerződik a "Being" lemezkiadóval és Tokyoba megy. Sajnos a dolgok nem úgy mennek, ahogy elképzelte, így a banda feloszlik. Himuro ezért csatlakozik egy másik csapathoz a "Spinach Power"-hez, mint énekes, de nem nem jön ki velük, ezért 1980-ban új bandát alapít, miután látta a Kiyoshiro Imawano vezette RC Succession nagysikerű koncertjét.

Nagyjából ez idő tájt, Hotei is Tokyoban tartózkodott, miután kicsapták a középiskolából. (Azért, mert miután az egyik tanára figyelmeztette, hogy túl hosszú a haja, erre ő így válaszolt: "Jézusnak is hossú haja volt" )
Ekkoriban hívta fel őt Himuro, és annak ellenére, hogy nem nagyon ismerték egymást, elhatározták, hogy bandát alapítanak.
Az együttes neve "暴威" lett; Bōi romaji szerint.
Később ez lett a végeredmény:Boøwy (ejtsd: bóui)
A banda neve utalás David Bowie-ra, Hotei egyik kedvenc előadójára.
A banda többi helyére is ismerősök kerültek: a basszusgitáros Tsunematsu Matsui és a gitáros Atsushi Moroboshi a Death Penalty-ból; Kuniaki Fukazawa a szaxofonos a Blue Filmből; míg a dobos Mamoru Kimura a Spinach Power-ből érkezett.


Last edited by Szabi on 2006 Aug 06 Sun, 12:07 am, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 06 Sun, 12:07 am 
Offline
Senior Member

Joined: 2006 Mar 09 Thu, 9:08 pm
Posts: 146
Havonta egyszer fellépnek élőben a Shinjuku-ban lévő "Loft" -ban, de ez nem fedezi a számlákat. Ezért mindannyian másodállást vállalnak, miközben szorgosan küldözgetik a demo kazettáikat a különböző kiadóknak.
Végül a "Victor" lemezkiadó szerződteti őket.

1981:Kimura kilép a Bōi-ból. Mivel amúgy is csak ideiglenesen csatlakozott a bandához, új dobos után néznek. Makoto Takahashi-t egy barátja viszi le a "Loft"-ba, hogy megnézze az épp fellépő Bōi-t. Lenyűgözi a zenekar, ezért el is megy a "meghallgatásra" mikor hallja, hogy új dobost keresenek. Az immár vele felálló "Bōi" a nyár folyamán a Loft legnépszerűbb fellépője lesz.

1982: Véglegesen "Boøwy"-ra változtatják a nevüket és március 21-én kiadják az első albumukat a "MORAL"-t.
Igyekeznek kihasználni a Japánban ekkor előretörő punk mozgalmat, így ebben a stílusban alkotnak.
A szeptember 9-ei koncertjükre Hotei némileg változtatott a zenéjükön,(valamivel poposabb hangzást ütött meg) de a rajongóknak ez nem tetszett annyira. (Nagy hatással van rájuk a The Stray Cats.)
Fukazawa és Moroboshi osztották a rajongók véleményét , ezért az Október 9-ei "Loft"-os fellépésük után kiléptek a bandából, ezáltal a Boøwy 4 emberre fogyatkozott.

1983: Szakítanak a produkciós céggel és megalapítják saját cégüket , a "φ-connection" -t .
Az új menedzserük Mamoru Tsuchiya lesz. (A Blue Film egykori tagja)
Ez akkoriban felháborította a zeneipart, elítélésük jeleként a lemezkiadó abbahagyta a banda népszerűsítését és az emberek szépen lassan kezdték is elfelejteni, hogy a Boøwy valaha is létezett.
Tsuchiya nem volt könnyű helyzetben. Mivel alig volt pénze reklámra, ezért bezsúfolta a kézzel írt flyereket, posztereket, egyéb emléktárgyakat, a hangszereket, na meg persze a bandát egy öreg, nem légkondis Hi-Ace teherautóba és elindultak, hogy fellépési lehetőségeket keressenek.

1984: Folytatják az élő szerepléseiket szerte Japánban, melyek egyre népszerűbbek, egyre többen jegyzik meg a banda nevét.
Tsuchiya ötlete bevált, elvégre egyre több kiadó kezdte ajánlatokkal bombázni őket.
Mivel nem akartak újra olyan nehézségekbe ütközni, mint 1983-ban, végül a "Yui" produkciós céggel állapodtak meg. Később ők szerződtetik le őket a
a Toshiba-EMI-hez. 6 hónapig nem turnéznak, hogy tudjanak dolgozni az új albumon.
1985 június 21-én meg is jelenik a BOØWY c. album

Telt múlt az idő, a Boøwy pedig Japán elsőszámú rockcsapata lett.
1987 július 31-e és augusztus 7-e közt 4 nagyvárosban (Yokohama, Kanagawa, Kobe és Hyogo) rendezték meg a: "CASE OF BOØWY" c. rendezvényt , ahol egy közel 4 órás koncert keretében eljátszották a számaik többségét, a bemutatkozásuktól egészen a július 22-én kiadott Marionette single-ig.

Még ugyanebben az évben, a december 24-ei Kōkaidō(Shibuya)-i koncerten bejelentik, hogy feloszlanak.
A mai napig is sokan vitatkoznak, hogy ez miért következett be, de a legelfogadottabb, hogy a Hotei és Himuro közti nézeteltérések eredményezték a szétválást.
A BOØWY népszerűségét jelzi, hogy az 1988 április 4-én és 5-én tartandó búcsúkoncertjükre ("LAST GIGS") , melyet az újonnan átadott Tokyo Dome-ban rendeztek, alig 10 perc alatt adták el a 95 000 jegyet :!: :!: A jegyüzérek állítólag fél millió yent is elkértek 1-1 belépőért!!!

Angolról magyarra fordítás és kiegészítés by Szabi :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 06 Sun, 7:57 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
:headphone:
Nekem Boowy szerelem volt az első hallásra. Biztos furán hangzik, de már elsőre olyan nosztalgikus érzéseket kelltett bennem. Nem különösebben "felkavaró", vagy "megeröltető" a hallgatása, olyan zene, amit bármikor tudok hallgatni és mindig mosolygásra késztet.^^ Szóval szeretem!!
Sajnos nincs túl sok cuccom nekem sem (Singles, Psychopath, Gigs - Case of BOOWY CD1), de éppen dolgozom rajta. Jposukin most kunyerválok hogy valaki reuplodolja a diszkográfiájukat. Jól jönne a segítség :roll:
Szólócuccokkal még nem találkoztam. De mindennek eljön az ideje. Az Answer-ös Glay-es cucc tetszik bár még csak egyszer hallottam.
Ugyan nem ide tartozik, de a Samurai Fiction után Hotei t teljesen a szívembe lett zárva, pedig akkor még a Boowy létezéséről sem tudtam.

Köszönjük a fordítást. :heart: Ha jól sejtem a wikipedia alapján készült. Eddig én is ennyi infóhoz tudtam hozzájutni össz.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 06 Sun, 3:39 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Szabi: Köszi a tetemes infót! :D

Djinn: Igen, belőlem is hasonló érzéseket vált ki a zenéjük, bírom a hangzásukat nagyon. ^^
És én is pont ma gondoltam rá, hogy azt a diszkográfiát (emlékszem valamikor nagyon régen fennvolt, de akkor még nem igazán tudtam, hogy mijaza Boowy xD) requestelni kéne, hogy újból tegyék fel. XD
Ha kell valami szólócucc, nekem van 2 db (asszem legalábbis) Kyosuke Himuro albumom meg egy pár Hotei cucc (album, best-of, ilyesmik). ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 06 Sun, 3:59 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
Jigsaw wrote:
Djinn: Igen, belõlem is hasonló érzéseket vált ki a zenéjük, bírom a hangzásukat nagyon. ^^
És én is pont ma gondoltam rá, hogy azt a diszkográfiát (emlékszem valamikor nagyon régen fennvolt, de akkor még nem igazán tudtam, hogy mijaza Boowy xD) requestelni kéne, hogy újból tegyék fel. XD
Ha kell valami szólócucc, nekem van 2 db (asszem legalábbis) Kyosuke Himuro albumom meg egy pár Hotei cucc (album, best-of, ilyesmik). ^^

Én már próbáltam requestelni (tegnap), de egyenlőre semmi. (jpopsuki Forum Index -> Torrents -> [Req]Boowy albums). Jól jönne egy kis erősítés. 8)
A szólók közül meg bárminek nagyon örülnék, köszi!! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 06 Sun, 4:13 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Djinn wrote:
Én már próbáltam requestelni (tegnap), de egyenlőre semmi. (jpopsuki Forum Index -> Torrents -> [Req]Boowy albums). Jól jönne egy kis erősítés. 8)
A szólók közül meg bárminek nagyon örülnék, köszi!! :)

...ööö, egyelőre nem találom, maj'csak meglesz. ^^"

Oké, akkor kezdésnek feltöltök egy Hotei és egy Himuro albumot... ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 06 Sun, 4:32 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
Jigsaw wrote:
Djinn wrote:
Én már próbáltam requestelni (tegnap), de egyenlõre semmi. (jpopsuki Forum Index -> Torrents -> [Req]Boowy albums). Jól jönne egy kis erõsítés. 8)
A szólók közül meg bárminek nagyon örülnék, köszi!! :)

...ööö, egyelõre nem találom, maj'csak meglesz. ^^"

Oké, akkor kezdésnek feltöltök egy Hotei és egy Himuro albumot... ^^

Bocsi, én vagyok a hüle... Szóval itt a link, remélem így menni fog.
http://mullemeck.serveftp.org/jps_beta/ ... hp?t=11245

És köszönöm :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 06 Sun, 4:44 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Djinn wrote:
http://mullemeck.serveftp.org/jps_beta/forum/viewtopic.php?t=11245

Oké, köszi, írtam én is, mostmár csak reménykedni kell. :lol:

Közben meg lassan, de biztosan kúszik felfele a Himuro - Follow the Wind és a Hotei - Doberman album. :)

Addig is (a lustáknak, hihi XD) néhány eszméletlenül király Hotei live video youtube-on:
Lonely*Wild (laza 4-5 perces gitárszólóval) XD
Russian Roulette (szavak nem tudják leírni, mennyire imádom ezt a dalt) 8)
Yarudake Yachimae!
Howling (másik nagy kedvencem) ^^

random info: Jéé, Hotei basszgitárosa (a Doberman albumon és annak turnéján legalábbis) Matsui Tsunematsu a BOOWY-ból. XD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 06 Sun, 6:49 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Na, itt vannak a cuccok, remélem tetszeni fognak. :smile2:

Kyosuke Himuro - Follow the Wind (album)

Tomoyasu Hotei - Doberman (album)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 07 Mon, 11:18 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
:love5: OMG!!! Ez valami elmondhatatlanul iszonyat jó!!!
Megnéztem a 4 belinkelt live-ot... aztán még vagy 15-öt!!!! Egyszerűen imádom ezt a zenét!!!! :heart: Azt kell mondjam, hogy kb 1 óra alatt Hotei fan lett belőlem ^^ Howling valami gönyörűség (olyan Gary Moore-os). A négy közül a Lonley Wild a kedvenc azt hiszem, de mind imádom. (Ezek a live-ok erről a DVD-ről vannak, ha jól értettem?) Ami még különösen tetszett, az a Desperado, New world, Last Scene... Uhh.. mind tetszik...
Nagyon köszönöm a feltöltött albumokat! :thankyou: A Doberman-t már harmadszor hallgatom. (Azt hiszem kicsit jobban beindultam, mint egészséges XD). A Himuro album még nem került sorra, de majd ma. Köszi mégegyszer!! (a lusták nevében is, bár nem tudom, kiről van szó...^^)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 07 Mon, 11:29 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Jeee~, újabb Hotei fan, annyira örülök!! :woot:
És jaja, arról a DVD-ről vannak (amit egyszer majdnem megrendeltem, de aztán "csak" Doberman album lett belőle). XD

Majd megkeresem és felteszem ma vagy holnap az All Time Super Best albumot Hoteitől, van rajta 1-2 BOOWY szám is (Bad Feeling meg Beat Sweet, ha jól emlékszem), "Hotei-s hangzásúra" alakítva, nagyon cool. Meg Lonely Wild orchestral version meg Poison sexy jazz version, eszméletlenül király az az album. 8)

EDIT: Ja, és amit kötelező megnézni: Complex - Be My Baby (PV) :P
(A Complex egy ilyen zenekar volt a kilencvenes évek elején ha jól tudom, Hotei volt a gitáros; amúgy ezt a számot is feltette újrafelvéve, "Hoteisítve" a Super Best albumra.) ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 07 Mon, 11:36 am 
Offline
Senior Member

Joined: 2006 Mar 09 Thu, 9:08 pm
Posts: 146
Nemhiába Super best...nekem még a Saraba Seishun no hikari unplugged verziója is tetszett. :clap:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 07 Mon, 4:29 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Tomoyasu Hotei - All Time Super Best (album, 2005) 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 07 Mon, 6:30 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2005 Oct 13 Thu, 12:01 pm
Posts: 1383
Jigsaw wrote:

Köszönöm, köszönöm és megint köszönöm!!! :heart:
Hát izé.. nagy lelkesedésemben, ma kisebb vagyont költöttem "a dologra" :sweatdrop: Szóval ha vkit érdekelnek Boowy és Hotei koncertek jövő héttől talán elérhető lesz pár ^^

*megy és megemészti az anyagi veszteségeket*


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 508 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group