Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 4:45 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
PostPosted: 2003 Jan 17 Fri, 1:51 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 02 Thu, 12:57 am
Posts: 313
Szal az vetotodd fel bennem hogy manson melett a Ramstein is vrocko -jatszik-e vagy ezt nekem csak ugy belemagyarazom ? :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: szerintem nem ^^;;
PostPosted: 2003 Jan 17 Fri, 6:48 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
AnarchoiD wrote:
Szal az vetotodd fel bennem hogy manson melett a Ramstein is vrocko -jatszik-e vagy ezt nekem csak ugy belemagyarazom ? :)

Um, szerintem utóbbi. ^^;; Mármint, visual rock nem = makeup+látványos színpad/cuccok... Az egyrészt egy zenei stílus is (bár mostanában... ^^; ), másrészt meg egy tipikusan japán valami, ami IMHO leginkább a szépség, az esztétikus-de-mégis-excentrikus megjelenés felé irányul. Sz'al, persze, még a legelején gondolom benne volt egy "sokkoljuk a népet" elem, de szerintem az már rééégesrégen kikopott belõle. Ezért IMHO Manson se számít visualnek (Manson & Co. RONDA -_-)... hehe, egyik kedvencem, mikor még régen az MTV-n volt egy ilyen "Manson goes to Japan" c. kis mûsor, és Manson bá ott ugrált, hogy hú, sokkolja a vaskalapos japán népet, aztán olyan extrémen nézett ki, hogy egy átlag C-kategóriás visual társaság is lekörözi... ^^;; (OK, mondjuk Mansonéknak van valami rálátásuk a jrock-színtérre, hide & Co. révén.)

Életemben eddig egyszer láttam echte visual megjelenésû nyugati bandát, vmi svéd (? északi) metal banda plakátját (gondoltam is, hogy elmegyek, megnézem õket, de aztán mégse ^^;; )... na azok viszont TÉNYLEG visualek voltak, elõször azt hittem, japánok... O___o


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: szerintem nem ^^;;
PostPosted: 2003 Jan 18 Sat, 3:48 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
mufurc wrote:
IMHO leginkább a szépség, az esztétikus-de-mégis-excentrikus megjelenés felé irányul.

hááááát...
Image
nem mindig :)
(ez ugye a Merry, de gyakorlatilag akármelyik eroguro banda lehetett volna a példa ^^)
De egyebkent ja, a Rammstein szorakoztato kis zenekar, de a visual-rock az tobb mint csak a kinezet/zene, merthogy ez a kifejezes mindig is inkabb magára az egész szintérre vonatkozott... az meg ugye japánban alakult ki es nagyon tipikusan ottani dolog. Persze vannak mashol is (elsosorban goth) zenekarok akik hasonlo dolgokkat csinalnak (itt ugye leginkabb a London After Midnight-ot szokat felemlegetni) de ez még nem teszi öket visual-bandává~ :)

(ja és Anarch, szeretnék gratulani néked... a te fentebbi bejegyzésed volt a 100. a fórumon 8) )


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: szerintem nem ^^;;
PostPosted: 2003 Jan 18 Sat, 11:12 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Case wrote:
mufurc wrote:
IMHO legink?bb a sz?ps?g, az eszt?tikus-de-m?gis-excentrikus megjelen?s fel? ir?nyul.

nem mindig :)
(ez ugye a Merry, de gyakorlatilag ak?rmelyik eroguro banda lehetett volna a p?lda ^^)


J?j?, elfelejtettem eml?teni, hogy a "klasszikus" visual vonal... ^^;; Sz'al ?rted, ott ha vki randa, akkor arra vagy f?l tonna sminket tesznek, hogy m?gis sz?p legyen, vagy kir?gj?k a band?b?l... ^^;;
________
ZX14 VS HAYABUSA


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 225 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group