Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 8:41 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 113 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next
Author Message
 Post subject: Kagerou
PostPosted: 2007 Mar 17 Sat, 5:53 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
KAGEROU

A Kagerou 1999 Szeptemberében alakult az énekes Daisukével és a basszusgitáros Masayával. Ugyanezen év Decemberében csatlakozik hozzájuk a gitáros Yuana. Első szereplésük Shigatsu no Rengesou című számmal kezdődött, a Mucc Antique albumán, amiben Daisuke is vokálozott.
2000 Februárjában kiadják az első demo-jukat, Biological Slicer néven, amin csak a Biyou Seikei Ishi no shumi című szám van rajta.
2000 Aprilisában kiadják az első maxi single-jüket, szintén Biological Slicer néven, ami már négy számot tartalmaz. A zene a kezdetekben elég kemény volt, agresszív szövegekkel. Habár az első szám nem rossz bemutatkozó számnak, a maxi single egy sokkal professzionálisabb képet mutat róluk.
2000 Májusában a dobos Rukit lecserélik Shizumira.
2000 Októberében a basszusgitáros Masaya elhagyja a bandát, ezért a Kagerou 2001 Januárjáig abbahagyja a zenélést, amikor is a basszusgitáros Kuya jön be Masaya helyére.
2001 Márciusában kijön a második maxi single-ük, Biyou Seikei Ishi no shumi néven és a harmadik, a Jikkasei Full course Júniusban.
(Extra információ: Ez a maxi single úgy készült el, mint egy étlap: Chuui a bevezető, Jyoumyaku a saláta, Urami Koto a főétel, és Kakusei Jelly a desszert =D )
Ezekben az időkben Daisuke (Aki a Kagerou előtt dobos volt), ezekben az időkben alakította ki a maga sajátos énekhangját is. A zenéjük kezdett melodikusabbá válni, de ettől függetlenül megmaradt a kemény hangzás is.
2001 Augusztus 25-én Kuya hirtelen kilépett a bandából. Szerencsére Szeptemberben sikerült új basszert találni: Kazut. Kialakul a végleges formáció.
2002 Januárjában elkészül a negyedik Kagerou maxi single, Iromegane to Scandal címmel, ami 3 számot tartalmaz. (Az egyik, a Yuugure no Shazai máig az egyik leghíresebb számuk).
2002 Májusában megjelenik az első single-jük, Kagerou jiten címen. A single érdekessége, hogy ingyen osztogatták a Tokyo Mielparque Hallban.
2002 Július 10-én egyszerre két maxi single jelenik meg: Hiaburi no Kazoeuta and Mizubitashi no Kazoeuta. Mindkettő tartalmaz két új számot és egy, a Biological Slicerről származó feldolgozást. (Wrist Cutter és R Shitei).
A Hiaburi no Kazoeuta-n található még egy 32 perces rejtett szám, ahol hallható egy rövid dobszóló, sikoltások, köhögés és garganizálás.
2003 Február 18-án és Április 7-én kiadják a Sakebi című maxi single-t.
2003 Májusában kaidják a Kakokei Shinjitsu nevű maxi single-t. A maxi single tartalmaz két új számot (Kakokei Shinjitsu and Sekkyou 38.5°C) és két remix verziót (Ne is említsük őket x_X)
2003 Júliusában kiadják az első albumukat Kagerou névvel és 11 számmal. A számok nagyban különböztek az elvárttól. A banda stílusa nagyon változó volt, nagyon kemény számokkal és sok sikítással és lassabb balladákkal.
2003 Szeptemberében kiadnak egy DVDt, az addig megjelent PV-kel: Yuugure no Shazai, Idol gurui no Shinrigaku, Gozen Sanji no Taiyou Kousen és Yubikiri.

Folytatás következik...

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 17 Sat, 6:27 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
2004 Januárjár 28-án kiadják az első élő DVD-jüket. (11 számmal, amit a CLUB CITTA' nevű helyen vettek fel Kawasakiban. A DVD tartalmaz egyéb élő helyszíneket is).
Ugyanezen a napon kiadják az XII dizzy névre keresztelt maxi single-t, három nagyon húzós dallal.
Az XII dizzy tour alatt megjelenik a második single, Sakurakurakura címen. A Sakurakurakura eléggé bemutatja a Kagerou fő stílusát.
2004 Augusztusában kiadják a második albumukat, Rakushu címmelés 13 számmal. A legtöbb számban erős dobok és gitárok domináltak. Igen, mégegy stílusbeli változás.
2004 Decemberében két maxi single-t adnak ki ugyanazon a napon: Shiroi Karasu and Kurokami no AITSU mindkettőt négy számmal: Egy újjal (Aminek a neve megeggyezett a maxi single nevével) és 3 élő számmal a Rakushu számai közül.
2005 Februárjában az első koncertjüket adják Német és Franciaországban.
2005 Márciusának végén a Zetsubou ni Sayonara című maxi single jelenik meg.
2005 Júniusában jelenik meg a második élő DVD, a Rakushu Tour dokumentáló Rakushu Enjyou Tour Final. A DVD 22 számot tartalmaz és extraként vannak rajta részek a Német és Franciaországi koncertekből.
2005 Júliusában jelenik meg a harmadik album a Gurou iro. A CD 12 számot tartalmazott, amelyek legtöbbje könyebb és kevésbé agresszívabb volt a szokottnál. Az album fotói szintén megdöbbentőek voltak: A banda tagjai kevesebb sminket viseltek és a külsőségek nem voltak annyira kihangsúlyozva, mint régen.
2005-ben úgy döntenek, hogy feloszlanak, az utolsó koncertet Január 7-én adva Az indok az volt, hogy a folyamatos turnézás és zenálgetésben a tagok kimerültek és elgyengültek. A feloszlásból végül nem lesz semmi.
2005 Októberében a DéspairsRay és a Kgaerou egy közös, Japánon, Németországon és Franciaországon keresztülívelő turnéra indul.
2005 Novemberében a Kusatta umi de oborekaketeiru boku wo sukuttekureta kimi (o_O") címre keresztelt maxi single jön ki.
Ennek három változata is kijön (A/B/C). Ezt ellensúlyozandó, 2006 Januárjában kijön még egy verzió (xD), azzal a 4 számmal, ami a 3 verzión összesen van.
2006 Áprilisában újabb Német és Franciaországi turnéra indulnak. A turné címe: The abyssmal mind Pierced by Leucotome.
2006 közepén kiadnak még egy maxi singlet (Tonarimachi no Kanojo) és a negyedik albumot.
Néhány búcsúkoncert után feloszlanak.
Folytatás következik...

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 17 Sat, 7:10 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
A Kagerou név jelentése: A Kagerou név Japánban a mayflyt (Nem tudom mi ez magyarul o_O"), egy szitakötőhöz hasonló állatot jelent.
Néhány ember azt hiszi, hogy a banda neve ea születés körforgását-újratermelés-halál (Vagy csak egyszerűen a sexért élni) jelenti. (Ez nem biztos, ha valami hiba van benne az az én saram^^")
Daisuke viszont az egyik interjúban azt nyilatkozta, hogy a név azt jelenti: Úgy élni, mintha nem lenne holnap, és élvezni az élet minden egyes percét.
Daisukét ismerve viszont bármelyik verzió lehetséges.

Tagok:
Daisuke:
http://img90.imageshack.us/img90/2579/s ... pia9uh.jpg
Vokalista. Ő írja a Kagerou szövegeit. Az előző bandái a Le'Cheri és Fatima voltak, amelyekben ő volt a dobos. Imádja a kapcsolatteremtést a közönségével, például az állandó stagediving-jával, és ez a közönség részéről is elmondható. Fél a repüléstől.

Yuana
http://img150.imageshack.us/img150/1157/yuana60ww.jpg
Akkusztikus és elektromos gitáros. Gyakran ír szövegeket a bandájának. Ő írta többek közt a Koukotsu Jigoku, Shibire Kokoro, és a Seitekikinchou Implant szövegét. Előző bandái:Sweet Hallucination,Alicia és Ewana. Érdekes személyiség, ugyanis amíg a koncerteken energikus és nyughatatlan, az életben nagyon nyugodt és csendes személyiség. Nagyon ért a közönség lelkesítéséhez.

Shizumi
Dobok. Általában egy Pearl brand dobszetten játszik. Többek közt a Rasen Kubi, Masatsu Shinkou, és az 3.2.1. szerzője. Beszél angolul, németül és olaszul. Talán ő tartja a legerősebben a kapcsolatot a rajongókkal. Ha nem lehetett volna dobos, zongorista akart volna lenni. Sokat iszik. A koncertek után gyakran marad és beszélget a közönséggel, vagy dobverőket dobál nekik. Rengeteg figyelmet kap még a dobok mögül is. Előző bandái:Mitre Cure és Melusine.

Kazu
http://img206.imageshack.us/img206/6224/kazu64lg.jpg
Basszusgitáros. Szégyenlős és visszahúzódó. A koncerteken általában nyugodtak játszik a helyén, szép elegánsan, semmi mást nem csinálva, csak a rajongótábort nézve. Shizumihoz hasonlóan szoros kapcsolatban áll a rajongótáborral. Előző bandái: Research és Aioria

Akkor most jöjjenek a már megszkott kérdések =D. Kedvenc tag? (Kazu) Kedvenc album? (Rakushu) Kedvenc dal? (Zetsubou Ni Sayonara) Stb...


Fordítás by Bíborhold :oops:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 17 Sat, 7:19 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Sep 04 Mon, 2:42 pm
Posts: 2471
Location: London
:clap: Gratu!!!! Ez szép cikkecske!^^

Daisuke a kedvencem, nagyon édes!!^^
Meg Shizumi de ő olyan perverzes. :D
Kedvenc számom a Kagerou albumon van...Yami ni...öhm...a végét elfelejtettem...de valami ilyesmi. :grin:

_________________
Image
Tumblr


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 17 Sat, 7:23 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Yami ni warau kuro :wink:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 17 Sat, 7:28 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Sep 04 Mon, 2:42 pm
Posts: 2471
Location: London
Azaz!!!!!! Isteni az a szám!!! :love:

_________________
Image
Tumblr


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 17 Sat, 7:29 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
én majd most fogok velük ismerkedni (pvk, albumok satöbbi) habár az újabb dolgaik sztem nincsenek meg ^^"
klippek közül melyiket ajánlanád hangulatteremtőnek?

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 17 Sat, 7:31 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Sep 04 Mon, 2:42 pm
Posts: 2471
Location: London
Köhöm...muszáj!!!
Image
Image
Image
Image
Image
Image

_________________
Image
Tumblr


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 17 Sat, 7:35 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Sep 04 Mon, 2:42 pm
Posts: 2471
Location: London
pszabi wrote:
én majd most fogok velük ismerkedni (pvk, albumok satöbbi) habár az újabb dolgaik sztem nincsenek meg ^^"
klippek közül melyiket ajánlanád hangulatteremtőnek?


vuu...nem tőlem lett kérdezve de nekem a Zetsubou no sayonara meg a Wrist cutter a kedvencem...olyan szép benne Daisuke...de gondolom te nem ezért akarod nézni. ^^'

_________________
Image
Tumblr


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 17 Sat, 7:40 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Érdekes kérdés. Szubjektív véleményem szerint, ha:
-Keményebb vonal, akkor:
XII dizzy (Daisuke rasztája xD)
http://www.youtube.com/watch?v=ejBCjDvlxvI

Wrist Cutter
http://www.youtube.com/watch?v=tLc-EfIS ... ed&search=

Yuugure no shazai
http://www.youtube.com/watch?v=1Uxf8ZxQ ... ed&search=

-A lágyabb, de mégis kemény vonal, akkor:
Zetsubou ni Sayonara (Shizumi a lényeg benne *_*)
http://www.youtube.com/watch?v=Zp1S-WdW ... ed&search=

-Balladák, akkor:
Yubikiri
http://www.youtube.com/watch?v=Mma08_alsdU

Gozen Sanji no Taiyo Kousen
http://www.youtube.com/watch?v=i4yS286XyNo

Egyébként tőlük szerintem minden megvan, ha kell szívesen töltök fel =DD

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 17 Sat, 8:14 pm 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2006 Feb 06 Mon, 7:44 pm
Posts: 810
A mayfly nem másmint mint a kérész, vagy tiszavirág.
A kedvenc bogaram ^^!
Amúgy az én kedvencem az XII Dizzy, ezt h allottam tőlük először ^^!!

_________________
:heart: MIKO :heart:
ImageImage

★Orcoo blogja★


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 17 Sat, 8:50 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
köszönöm szépen az ajánlásokat!! (^.^)

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 17 Sat, 9:18 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
O-chan wrote:
A mayfly nem másmint mint a kérész, vagy tiszavirág.
. . .
Amúgy az én kedvencem az XII Dizzy, ezt h allottam tőlük először ^^!!

Pont ezeket akartam mondani! :shock: :D :D
Na, hát én olyan "szeretem is meg nem is"-viszonyban vagyok velük, vannak számok amik nagyon bejönnek. Pl. XII Dizzy (ez viszont über-kedvenc), Zetsubou ni sayonara, 3-2-1, Kurokami no aitsu... hát, kb. ennyi tetszik tőlük, de ezek nagyon. xD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Mar 17 Sat, 10:16 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2006 Dec 06 Wed, 8:31 pm
Posts: 354
Location: mindenhol ott vagyok
ooo de jó h nyílt nekik is topic! *.* Dai a kedvenc!! :twisted:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 May 13 Sun, 11:59 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Mar 31 Sat, 3:04 pm
Posts: 4470
Location: Bp
Aztaa Bíborhold!!!!Ez fantasztikus.
Mondjuk a bandát annyira nem szeretem.Van 1-2 jó száma a bandának de 1ébként...Mondjuk 1-et kiemelnék(inkább kettőt)amik viszont télleg tetszenek: XII dizzy,Shibire Kokoro<----- ezeket szeretem.Meg még 1-2 számot,de nem tartoznak a kedvenceim közé!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 113 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 192 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group