Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 19 Fri, 3:21 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 2353 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 157  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 12 Fri, 7:18 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
:roll: :drop: Mindegy.............

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 12 Fri, 11:58 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
tenshi wrote:
:roll: :drop: Mindegy.............

o__O?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 13 Sat, 12:43 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
Case wrote:
tenshi wrote:
:roll: :drop: Mindegy.............

o__O?


Lehet, hogy Tenshi szerint a Diru nem nu-metal. Egyébként úgy tűnik, én is másképp értelmeztem eddig a dolgokat. Szóval nu-metalnak a különböző zenecsatornákon a Linkin Parkot, a P.O.D-t, a Limp Bizkitet, meg ilyeneket nevezték (én mondjuk pár évvel ezelőtt főleg VIVA+-t néztem, és ott egyértelműen rájuk alkalmazták ezt a kifejezést). Ami azt jelentené, hogy ez a metalnak inkább egy 'lágyabb' változata, minthogy ilyen Diru-féle zúzás. Ez most akkor tévedés lenne?

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 13 Sat, 12:44 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Ezt se kellett volna, de mindegy.... Félek, hogy megint vitám lesz ^^". Na mindegy! Egész egyszerűen arról van szó, hogy én szeretem a nu metalt, és hallgattam is elég sokat. Mostanába nincs rá idő ugye ^^". És ugye nekem a Diru :love3: !!!!!!!!!!!!!!! Szóval azt is sokat hallgatok, egészségtelenül sokat. Első pár meghallgatás után még rá is foghattam volna talán valamennyire, hogy nu metál, de már nem. Jobban megismerve, belemerülve a zenéjükbe, használnak nu metál elemeket is dalokban, de én ettől még nem tartom őket egyátalán oda sorolhatónak. Kyo is mondta, ők csak egy rock banda, együtt írják a dalokat, és olyan zenét írnak, ami nekik tetszik ^^" (kawaii). Azt meg, hogy Kaoru szereti a Limp bizkit-et, talán az általa írt dalok néhányában megmutatkozik. De Leader-sama csak a dalok 30%áért felelős, és abban sem mindig gyak bele ilyesmit (a Six uglyban van nu metál szerintem csak). A többiek sosem mondták, hogy szeretik a nu metált, és ugye talán még Kyora van esély, hogy szeretheti, de ő is inkább punk ^^". Shinya meg a pop zenét szereti (kawaii!). A másik kettő meg a fene tudja mit, mert sosem mondták. Szóval nem igen értem, hogy ők miért nu metál banda lennének hirtelen :roll: . Zeneileg haladnak valami felé céltalanul, de következetesen, és útba ejtették ezt a stílust is. Én soha nem próbáltam őket besorolni, ők nekem egyszerűen a Dir en grey. De hallottam, hogy nu metálosok, meg shock-rockerek (hát, egy shocker van köztük, a többi csak most kezdte), meg stb. Hát ha az embereknek így egyszerűbb, akkor legyen ^^", csak nekem azért nem kell ezzel egyet értenem. Ők egy idiótákból álló kicsiny csapat, akiket vagy kedvel az ember, vagy falra mászik tőle. És csak sajnálni tudom azokat, akik komolyan veszik őket, mert ők se igen komolyan veszik magukat (elég ehhez sok koncert DVD nézés ^.^). :P
Ennek most itt semmi keresnivalója, szóval legközelebb hagyjatok csendesen kiakadva lenni :!:

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 13 Sat, 3:54 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
buuu..~~ ~__~/ De én egy szoval sem mondtam, hogy a Deg nu-metal banda.. ;P En azt irtam, hogy ök 'csinalnak olyasmiket' ^^" Kulonben meg a nu-metal is egy olyan stilus ami egyrészt pár éve még nem igazán azt a lagymatag Linkin Park, stb vonalat jelentette amit manapság, másrész meg valtozik, hogy ki mit sorol oda, mert pl. a Machine Head/Fear Factory egyes dolgait is oda veszik egyesek... Nomindegy, a lényeg, hogy semmi ok sértödésre én csak példának említettem a Deg-et.. ;PPP

Kulonben meg hallgassatok Seo Taiji-t me' az jó~ :smile3:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 13 Sat, 6:14 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
mira wrote:
És én mondjuk nem tudok japánul, de ennek ellenére is jobban preferálnám, ha szép japán verseket írna... mert azt lelkes emberek még lefordíthatnák szépen angolra, viszont ha már az eredeti is ilyen, akkor nincs vele mit csinálni... Nem akarom szegényt kritizálni, de szerintem ilyet még én is tudnék írni.

Hat ja... :( Hyde meg vmikor regebben azt mondta, hogy azert ir angolul (amikor meg o irt, nem vki mas >_>; ), mert ugy mashogy tud kifejezni dolgokat... amiben igaza van, de konyorgom, ha valaki japanul csodaszep verseket ir (es elismerten, hiszen hyde nyert mar dijakat a dalszovegeivel), akkor miert van arra szukseg, hogy angolul teljesen kozepszeru szovegeket nyomasson? :|

mira wrote:
Ez az MTV rock style, ez nem az ún. nu-metal?

Amit Case irt. De egyebkent "lagymatag nu-metal" utanerzes is van epp eleg az albumon (tul sok -_-).


Top
 Profile  
 
 Post subject: SHOCK! @_@
PostPosted: 2004 Jan 06 Tue, 6:25 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 23 Sun, 7:25 pm
Posts: 222
Location: blah
Ugyan nem Haido, hanem Laruku, de
ismét ledöbbentem Haido angoltudásán!

Szóval nem gondoltam volna h a Tricknek angolul
van a szövege! :shocked!:

Mint fenti példa tanusítja, így jár, aki lusta dalszövegeket
olvasni (mint én) ^^"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 08 Thu, 4:14 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
Haido-ra is szavazzunk akkor! (Abból a hatalmas választékból :P)

Album: Roentgen
Szám: evergreen
PV: SHALLOW SLEEP

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 08 Thu, 10:01 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Album: Roentgen
Sz?m: az Unexpected es a Secret Letters. Nem tudok valasztani. ^^;;
PV: Ooo.... mitt'omen. ^^;; Mondjuk Evergreen.
________
Marijuana vaporizer


Last edited by mufurc on 2011 Feb 26 Sat, 2:15 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 08 Thu, 2:15 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
mufurc wrote:
Evergreen.


Szép az a szám :smile2: Azt hallottad, hogy kinek írta? Egyik régi bandájából (talán Jerusalem's Rod) "mostanában" meghalt valaki, és Hyde -azt mondja- a felesége helyébe élte bele magát, és annak a volt barátjának írta az evergreen-t. Ez olyan... szomorú... :( Egyes költők csak a saját érzelmeikről írnak, mások viszont gond nélkül beleélik magukat mások helyzetébe. Haido úgy tűnik az utóbbi kategória. :drop2:

A különböző dalokkal egyébként úgy vagyok (nem csak a japán dalokkal, hanem úgy általában), hogy magamtól nem gyakran jövök rá a jelentésükre. Ha gondolok is valamit, sokszor félreértelmezem őket. Ezért örülök nagyon, ha a szerzők adnak néhol egy kis instrukciót, vagy akár csak 1-2 kulcsszavat a jelentésükhöz. Mert persze szép dolog "úgy érelmezni a verseket, ahogy te látod", de hozzám valahogy mindig közelebb kerül 1-1 dal, amiről megtudom a keletkezésének a körülményeit.

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Mar 19 Fri, 1:07 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Immar official: Haido-kun ismet filmben fog szerepelni. (Hali'istennek ezuttal Gackt nelkul. :P ) A film cime Last Quarter, es a tortenete Yazawa Ai "Kagen no tsuki" cimu mangajan alapszik, ami kisse bonyi sztori, de sztem nagyon szep.

A projekt hivatalos oldala. Egyelore semmi kulonos nincs fenn, de gondolom maj' lesz. ^^;;;

Nemist'om miert, de erre a filmre sokkal kivancsibb vagyok, mint anno a Moonchildra... (es szinvonalasabbnak is igerkezik *menti az irhajat*)
________
OG KUSH SEEDS


Last edited by mufurc on 2011 Feb 26 Sat, 2:23 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Mar 19 Fri, 9:08 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
mufurc wrote:
Immar official: Haido-kun ismet filmben fog szerepelni. (Hali'istennek ezuttal Gackt nelkul. :P ) A film cime Last Quarter, es a tortenete Yazawa Ai "Kagen no tsuki" cimu mangajan alapszik, ami kisse bonyi sztori, de sztem nagyon szep.

A projekt hivatalos oldala. Egyelore semmi kulonos nincs fenn, de gondolom maj' lesz. ^^;;;


A hivatalos oldalon van egy nagy semmi :drop2: A mangáról mit tudsz?

mufurc wrote:
Nemist'om miert, de erre a filmre sokkal kivancsibb vagyok, mint anno a Moonchildra... (es szinvonalasabbnak is igerkezik *menti az irhajat*)


Csak hogy ne fuss hiába: :bleach:
:mrgreen:

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Mar 19 Fri, 3:03 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Hat, csak annyit olvastam belole, amennyi scanlate-elve van (itt), de az alapjan egy nagyon alomszeru sztori. A lenyeg (?) az, hogy van egy depis lany, Mizuki (Kuriyama Chiaki), aki talalkozik Adammel, a gaijin enekessel (Haido), es beleszeret. Adam a halott baratnojet latja Mizukiben, de Mizuki igy is elfogadja, es egyutt lakik vele Adam hazaban. Meg arra is hajlando, hogy "vele menjen", de mielott ez osszejonne, Mizukit eluti egy auto. Mizuki ezutan felebred Adam hazaban, es semmire nem emlekszik, kiveve, hogy meg akar talalni egy bizonyos Adamot, es hogy almaban egy kislanynak segitett megkeresni a macskajat. Majd azt veszi eszre, hogy nem tud kilepni a hazbol... raadasul kiderul, hogy a kislanyon, Hotarun kivul senki nem latja ot. Hotaru es a baratai tehat elhatarozzak, hogy megprobalnak segiteni rajta, es innen mar csak bonyolodnak a dolgok. ^^;;

Egyebkent az egesz manga elegge "Haidos". ^^;; Van benne csomo minden, amit Haido szeret, az alomszeru hangulat, titokzatossag, angst, nagy, regi hazak, szellemek, esatobbi, sz'al vegulis nem meglepo, hogy ezt a szerepet fogja jatszani. Um, mindenki olvassa el, es meglatja. ^^

O itt Adam:
Image
O pedig Mizuki:
Image
(Amugy az a hir jarja, hogy Yazawa Ai Tetsu kedvenc mangakaja... Uuu, Techan shoujo mangat olvaaas? xD)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Apr 05 Mon, 6:53 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Geh!!! Elszurtam, bocsanat! (Sok hulye gomb >___<angry>___<
________
Lamborghini Bravo Specifications


Last edited by mufurc on 2011 Mar 17 Thu, 1:31 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Apr 05 Mon, 10:53 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
ah, ok, semmi baj :smile1:

Szóval: Azt kérdeztem, hogy aki gaijin, az csak fehér ember lehet, vagy mondjuk kínai is? Mert tudom, hogy idegent jelent, de ezt használják nem-japán ázsiaiakra is, vagy csak fehérekre? Hydeból egész aranyos kis kínai lenne, mérete alapján :twisted: Fehérnek már nehezebben lehetne álcázni. Jó fotókon igen, de mozgóképen... elég nehéz elképzelni.

Egyébként biztos jó film lesz.

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2353 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 157  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group