Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 29 Fri, 2:47 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 2353 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 157  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 07 Sun, 3:43 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
mufurc wrote:
Vajon fiu vagy kislany? :D


Takaraiéknál ezt ilyen kis korban még nem lehet megállapítani. Haidoról is csak nemrég derült ki, hogy férfi :twisted:

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 07 Sun, 3:53 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
mira wrote:
Takarai?kn?l ezt ilyen kis korban m?g nem lehet meg?llap?tani. Haidor?l is csak nemr?g der?lt ki, hogy f?rfi :twisted:

Ott a pont xDDDDD
________
MEDICAL MARIJUANA


Last edited by mufurc on 2011 Feb 26 Sat, 2:12 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 07 Sun, 6:07 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
Oh, a mi Haidonk apuka lett! *sniff* Hát ezt is megéltük :angel:
Egyébként ma született meg a kicsi? (7-én?)
Olyan kíváncsi vagyok, mintha valami közeli ismerős gyereke lenne :love:
Vajon fiú vagy lány? Hogy fogják hívni? Remélem, nem várnak olyan sokat a névadással, mint Natinék :mrgreen:

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 07 Sun, 11:35 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Nov 23 Sun, 7:25 pm
Posts: 222
Location: blah
Case wrote:
Ezennel örömmel jelenthetem, hogy Hyde hivatalosan is apuka. :smile3:
:new-bday: :bday:

Waaaaaai!!! Gratulaaaaa Haido-kuuun :smile3:

Azért kiváncsi vagyok Haidora mint papára... amint a trónörökös a hajára (Haido-éra) keni a bébipapit, vagy úgy 15-16 év múlva a gyermekének megpróbálja megtiltani, hogy későig kimaradjon... :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 08 Mon, 4:38 am 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Ezt már én se hagynám szó nélkül! :D Haido-sama apuci lett!!!!!!!!!! :multi: (Hogy mivel nem ajándékoz a japán Mikulás? :smile3: ) Biztos egy kis angyalka lehet: :angel:
Ezt következő bulin extra sok Larukuval kell megünnepelni!!!!!!!!!!! :smile2:

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 08 Mon, 5:43 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
tenshi wrote:
Ezt következő bulin extra sok Larukuval kell megünnepelni!!!!!!!!!!! :smile2:


IGeeeeeeeeeen! :multi:

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 08 Mon, 10:15 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Nyahh, kozben meghallgattam a 666-ot es ciméhez hüen tele van brutális, hörgös black-metal darabokkal... Izé.. na jó nem.. o_o Sajna olyan nagyon nem tudtam odafigyelni, mert közben befutottak vendégek, megstb, meg egy meghallgatas kulonben sem elég, de amennyi megmaradt belöle így elsöre, az alapján kulonben nem egy rossz a album, a szamok tobbsege jobban tetszik mint a Hello, vagy a Horizon, mivel sokkal valtozatosabbra sikerultek. Majdnem minden szamban, legalabb nyomokban felfedezheto az az "én-vagyok-a-Laruku-csak-most-egyedül" hangulat ami a két kislemezen, de szerencsére nem áll itt le hanem próbált valami eredetit is belepakolni a dalokba.
Ahogy igétre nagyon rockos lett az egész, vagyis ez tényleg egy olyan album amivel koncertezni is lehet, megstb. Különben végig nagyon egyértelmü az erös tradicionális 70es évekbeli hard-rock hatás Dep Purple, LedZep, megstb, amitöl idönként olyan mintha valami közös Laruku/The Yellow Monkey lemezt hallgatnánk.. ^__^ Egyetlen szám ami feltünöen nem tetszett az a záró Hideaway volt, ami egy nagyon semmilyen kis dalocska.. :\


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 08 Mon, 10:28 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
angelwings wrote:
Az?rt kiv?ncsi vagyok Haidora mint pap?ra... amint a tr?n?r?k?s a haj?ra (Haido-?ra) keni a b?bipapit, vagy ?gy 15-16 ?v m?lva a gyermek?nek megpr?b?lja megtiltani, hogy k?s?ig kimaradjon... :twisted:

^_____________^;;;
Na meg persze a JRokker-papak orok problemaja:
"Papaaaa, a videon miert neztel ki ugy, mint egy lany, es miert huztad magadra a Tetsu bacsiiit?"
"Uh, ize... :dead: "
________
POT


Last edited by mufurc on 2011 Feb 26 Sat, 2:12 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 08 Mon, 12:59 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Na, en most hallgattam meg az albumot.... hat, igy elso hallgatasara telleg nem rossz, de mondjuk szamomra nem ez lesz az ev albuma. ^^; Egy kicsit uncsinak is talaltam, mert sok riff/egyeb dallam eleg sokszor ismetlodik... de jah, egy hallgatas ugyse eleg. Sokszor (foleg a Prayerben es a Midnight Celebrationben) hallatszik az MTV-rokk hangzas, ami miatt mar a The Other Side-nal is panaszkodtam, es ami engem kicsit idegesit. Es az a kis rap-betet a Masquarade-ben eleg weird. :?

Case wrote:
Majdnem minden szamban, legalabb nyomokban felfedezheto az az "én-vagyok-a-Laruku-csak-most-egyedül" hangulat ami a két kislemezen, de szerencsére nem áll itt le hanem próbált valami eredetit is belepakolni a dalokba.

Jah, szerencsere. Bar ezek utan nagyon kivancsi vagyok, a Laruku milyen hangzassal fog eloallni..... o_O

Case wrote:
Különben végig nagyon egyértelmü az erös tradicionális 70es évekbeli hard-rock hatás Dep Purple, LedZep, megstb, amitöl idönként olyan mintha valami közös Laruku/The Yellow Monkey lemezt hallgatnánk.. ^__^

Jaja, neha kicsit furan hangzik (imho), de ugy altalanossagban jol jon ki.

A dalszovegek nagyreszt angolul vannak, es.... sz'al nem a kiejtessel van gond, mert az hatarozottan fejlodott, de amennyit ertettem belole, az olyan, uh... sz'al Haido-kun az angol szovegek teruleten azert hatarozottan kevesbe tehetseges. A szovegek valahogy sablonosabbnak, kevesbe igenyesnek tunnek, de ez persze csak en vagyok. De....
"I just want some peace, man" ??! :roll: (remelem, en ertettem felre)

Szoval en megertem, hogy nepszeru akar lenni kulfoldon, meg Koreaba is el kell juttatni a CD-t, meg jo dolog a kiserletezes, de tessek tobbet irni japanul! :poke:

Mindenesetre igy elso hallgatasra a Shining over you tetszett a legjobban. ^^ (uh, talan nem veletlenul az all a legkozelebb a Roentgenes hangzashoz... ^^; Azon belul is a Cape of Stormshoz, de hal'istennek ez kevesbe melodramai.) Amugy a Hello album-verzioja hatarozottan jobban tetszett, mint a single-verzson (bar lehet, hogy csak mert utobbit regen hallgattam mar ^^;; )


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 08 Mon, 1:33 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
mufurc wrote:
Sokszor hallatszik az MTV-rokk hangzas

hmm.. talán esetleg ebben van némi szerepe annak, hogy az album társ-producere ugye egy bizonyos Kaz nevü emberke volt, aki jelenlegi Spin Aqua néven futó (igen gyengus) csapata elött a szerencsére már csak emlékekben élö Oblivion Dust gitárosa volt..? :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 08 Mon, 1:37 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Case wrote:
mufurc wrote:
Sokszor hallatszik az MTV-rokk hangzas

hmm.. tal?n esetleg ebben van n?mi szerepe annak, hogy az album t?rs-producere ugye egy bizonyos Kaz nev? emberke volt, aki jelenlegi Spin Aqua n?ven fut? (igen gyengus) csapata el?tt a szerencs?re m?r csak eml?kekben ?l? Oblivion Dust git?rosa volt..? :twisted:

....
:snipersmile:
Kicsoda? :twisted:
________
Og kush


Last edited by mufurc on 2011 Feb 26 Sat, 2:12 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 12 Fri, 2:44 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Na kozben kiderult, hogy az albumon a dalszovegek nagyobbik reszet vagy a "Hyde & Anis" duo irta (??), vagy hyde megirta a japant, es vmi no leforditotta angolra.... nah, sz'al ezert olyan izek a dalszovegek. -_-;; *megpockoli Haido-kun orrat*

Szoval, talaltam nehany dalszoveget, eees...... hat, enyhen csalodott vagyok. Pelda:

WORDS OF LOVE

I LOST MYSELF I THINK I NEED SOMEONE IN HERE?
I KNOW I'M SANE BUT STILL MY DAEMON* CALLS ME
A LOT OF BRUISES TO REMIND ME WHAT I'M HERE FOR
LET'S PLAY SIX SIX SIX

YOU BETTER PICTURE THIS
I'M NOT A HOPELESS CASE
YOU WANT A PIECE OF ME?

SAY THE WORDS OF LOVE
IF YOU WANNA KISS
IF YOU WANT A KISS OF ME (JUSTIFY YOUR LOVE)
LOVE, IF YOU WANNA DANCE
IF YOU WANNA DANCE WITH ME (JUSTIFY YOUR LOVE)
LET ME BE

LET'S PLAY SIX SIX SIX

YOU BETTER STICK WITH ME
I WONDER WHAT IS RIGHT?
I KNOW YOU WANT ME TOO

*SAY THE WORDS OF LOVE
IF YOU WANNA KISS
IF YOU WANT A KISS OF ME (JUSTIFY YOUR LOVE)
LOVE, IF YOU WANNA DANCE
IF YOU WANNA DANCE WITH ME (JUSTIFY YOUR LOVE)
LOVE, IF YOU WANNA KISS
IF YOU WANT A KISS OF ME (JUSTIFY YOUR LOVE)
LOVE, IF YOU WANNA DANCE
IF YOU WANNA DANCE WITH ME (JUSTIFY YOUR LOVE)
LET ME BE

I JUST WANT SOME PEACE OF MIND
I NEED THE PERFECT SITUATION
I WANT TO BE A STIMULATOR
I DON'T NEED NO OTHER COMPLICATION
STOP DRAGGING ME IN YOUR MISERY

IT'S NOT ENOUGH YOU KNOW HOW HARD IT IS TO MAKE IT CLEAR
I MIGHT BE WRONG BUT NO ONE'S EVER TOLD ME
INSIDE MY HEAD I HEAR THESE VOICES TELLING ME
LET'S PLAY AND KISS KISS KISS

YOU BETTER PICTURE THIS
I'M NOT A HOPELESS CASE
YOU WANT A PIECE OF ME?

*repeat

LET'S PLAY SIX SIX SIX


......HYDE???!!! Haidonak koze van ehhez? O____o Marmint.... az eg szerelmere.... hogy jon ez hyde eddigi dalszovegeihez?? >__< *rugrug* Tessek ujra szep verseket irni, ne ilyen... izeket. o_o


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 12 Fri, 4:23 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
Mufi: Egyetértek veled (na, ez is eljött :D ) Lehet, hogy öregasszony vagyok.. ja nem háziasszony, na mindegy, szóval nekem az előző album nagyon tetszett. Ahhoz képest most... :cry: És én mondjuk nem tudok japánul, de ennek ellenére is jobban preferálnám, ha szép japán verseket írna... mert azt lelkes emberek még lefordíthatnák szépen angolra, viszont ha már az eredeti is ilyen, akkor nincs vele mit csinálni... Nem akarom szegényt kritizálni, de szerintem ilyet még én is tudnék írni. Pedig az már elég súlyos :twisted:

Ez az MTV rock style, ez nem az ún. nu-metal? Jó, mert nekem abból a stílusból sem tetszik valami sok példány. Igazából a 666-et csak egyszer hallgattam végig. Ez most nekem valahogy úgy... nem :twisted: De jó szorakozást hozzá mindenkinek, akinek igen :wink:

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 12 Fri, 6:14 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
mufurc wrote:
Mindenesetre igy elso hallgatasra a Shining over you tetszett a legjobban. ^^ (uh, talan nem veletlenul az all a legkozelebb a Roentgenes hangzashoz... ^^; Azon belul is a Cape of Stormshoz, de hal'istennek ez kevesbe melodramai.)


Fura... Végighallgattam az albumot, de nem tudtam nagyon odafigyelni rá. A röntgennél határozottan jobbnak tűnt, és én pont a Shining over you alatt kaptam fel a fejem, hogy "nini, Laruku-feeling" :roll:

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 12 Fri, 6:16 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
mira wrote:
Ez az MTV rock style, ez nem az ún. nu-metal? Jó, mert nekem abból a stílusból sem tetszik valami sok példány.

Nemnem, az MTV rock, az ilyen.. huh, ilyen uncsi rock.. :] A nu-metal az sokkal zúzósabb, japán csapatok közül a pl. a Dir en grey, meg a Mucc csinál olyasmikat utóbbi 1-2 évben, de szerintem a messze legjobb ilyesféle próbálkozások ázsiában a koreai Seo Taiji nevéhez kötödnek akire még a müfaj nagyon korai kreatív és újító korszaka volt hatással.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2353 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 157  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group