Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 6:50 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 2762 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 185  Next
Author Message
 Post subject: Buck-Tick
PostPosted: 2003 Mar 11 Tue, 10:07 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Most hallgattam meg elöször az új Buck-Tick albumot (Mona Lisa Overdrive) és hát megin' bebizonyitották Atsushiék, hogy bármennyire is haldoklik a major-jrock, bennük azért meg lehet bízni még mindig.
Olyan nagyon részletes véleményt még nem tudok a lemezröl mondani, mivel a B-T tipikusan az a zenekar akiktöl ha megjelenik valami új ahhoz minimum 3-4 végighallgatás kell mire fel tudja valaki dolgozni amit hall, meg úgy el tudja helyezni az életmüvükben a többi albumhoz képest. De azért az így elsöre is kiderült, hogy megint nagyon erös anyagot hoztak össze amiben megvan minden amitöl a Buck-Tick olyan jó amilyen. Folytatják tovább az utóbbi néhány albumon megkezdett utat.. kisérletezgetnek az elektronikával, olyan gitárhangzásokat produkálnak, hogy az ember álla leesik, de megtartották a dallamosabb, nyugodt oldalukat is. Az elsö dal pedig súlyosabb mint bármi amit eddig csináltak... nekem Alec Empire/Atari Teenage Riot jutott róla eszembe, ami azért eléggé durva ugye :D. Igy elsöre a nyugis 'Girl -Shape2' a kedvencem az albumról, valószinüleg azért mert ez a leginkább 'közönségbarát' szám. Az a fajta kellemes kis dal, ami elsöre megragad a fejedben és ez idézi talán leginkább a B-T 90-es évek eleji hangzásvilágát, amit én annyira szeretek.. :)
Az egyetlen negativum ami igy nagyhirtelen eszembe jut, hogy viszonylag rövid (48 perc) az album. De hát ez legyen a legnagyobb baj. Legalább az a 48 perc az elsö pillanattól az utolsóig olyan amilyennek lennie kell. :)
Majd ha már végigrágtam magam az albumon többször összehozok róla valami normális kritikát, oszt' kikerül az is a készülöben levö lemezkritika rovatba. :wink:

Image

:smile1: :smile2: :smile3: :sweatdrop: :dead: <- ezek pedig az új smileyk. a multkoriakkal ellentétben ezek nem saját készitésüek (ez mondjuk latszik is rajtuk mert ezek ki isneznek valahogy ^^") Az aoianime fórumon találtam öket, de asszem már korábban is láttam öket a neten itt-ott.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Buck-Tick
PostPosted: 2003 Mar 13 Thu, 1:19 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Gimme gimme gimme!! (*mély hangon folytatja* ...a maan after miidniight... XDDDD)

Amúgy IMHO a Buck-Tick azért (is) tudja tartani a színvonalat, mert a nagyon népszerûek mögött van... mármint, ugye anno ott volt az X, aztán utána a mindenféle brutálnépszerû dolgok (Laruku, LS, Glay), aztán az azutáni generáció, ami most haldoklik (Zsandark, La'cryma, Pierrot, ésatöbbi) és a teljesen széttagolt indie/visual színtér... a B-T meg sosem volt "része" semminek, hanem a háttérben (már amennyire ^^") csinálták a remekebbnél remekebb dolgokat, és nem kellett soha senkihez se "alkalmazkodni" vagy lépést tartani akármivel... Mint a Laruku, csak õk nem maradtak háttérben, és belerokkantak a népszerûségbe (is). ^^" (OK, mondjuk a B-T azért mindig is enyhén szólva rétegzene volt...)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Buck-Tick
PostPosted: 2003 Mar 13 Thu, 4:09 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
mufurc wrote:
Gimme gimme gimme!! (*mély hangon folytatja* ...a maan after miidniight... XDDDD)

pf... utállak.. :drop:

Kulonbenmeg nagyon aggodtam mielott elkezdtem hallgatni, hogy vajon tudjak e megint hozni a szinvonalat, de aztan megnyugodtam nagyon gyorsan.. :smile3: B-T rules.
Most eppen ugyanigy aggodgatok az uj Deadman meg Sads miatt. Mondjuk Kiyoharuban ugy bizok mint senki masban, Deadmanék meg szerencsére szintén valoszerutlen, hogy hibáznának.. :)

Nyahh, ami ujdonsag megvan vagy meglesz a napokban:
Tokyo Ska Paradise Orchestra-High Numbers
Pushim-Pieces
m-flo-The Intergalactic Collection
thee michelle gun elephant-SABRINA HEAVEN ( :wink: )
cali=gari-8
meg The Alfee bestof... végre hallok valamit azoktol a weirdoktol is.. :dead:
uj Ozrosaurus kellene még nagyon *sigh* :shock:!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Apr 02 Fri, 10:36 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Nagyon elfeledett kis topic ez, ahogy én nézem :D. Szégyen-gyalázat, én mondom!!!!!!! Nekem már nagyon kellett ide írni, mivel két hónapja szinte, hogy kisebb megszakításokkal csak Buck-Ticket hallgatok. Nehezen akartak nálam bejönni, de sokmindent csináltak már, és annak alapos elemzéséhez idő kell. Mostanra beérett teljesen a dolog! 8) Olyannyira, hogy igen ostromozzák szívemben a kedvenc együttes helyét, de inkább kikiáltottam a demokráciát ezen ügyben, mert sikeresen annyi bandát megkedveltem az utóbbi időben, hogy inkább el se gondolkozom rajta, hogy ki a nr.1.
És mivel már majd minden együttes topicjában volt ilyen, így itt is elindítanám a témázást a kedvenc dal ügyében! És itt is albumonként persze, mert kínzás lenne máshogy ^^". Akkor nézzük!

Hurry up mode: Romanesque :heart:
Sexual XXXXX: a címadó dal üt talán a legnagyobbat, de nagy kedvenc innen a Do the 'I love You' is ^^.
Seventh Heaven: ....in Heaven....., a Desparate girl, és a Victims of love. Nem tudok a három közül választani most, és nem is teszem meg ^^". Viszont az utóbbi dalt liveban látni feledhetetlen élmény marad :love2: !
Taboo: Talán a kedvenc albumom tőlük, de már ebben se vagyok biztos :drop2: .... Innen nem is tudok dalt választani, mivel mindig ingadozik, hogy épp most melyiket kedvelem a legjobban. Jelenleg a Sex for You rulez! :)
Aku no hana: Talán a Misty blue, vagy a Kiss me good-bye, de innen is még sorolhatnám, mert igencsak nagy kedvenc album.
Kurutta taiyo: Első album, amit hallottam tőlük, és ismét itt is tanácstalanság uralkodik. Talán a M.A.D. most, amit a legjobban szeretek. Az a klippje....... Atsushi....... :love:
Darker than darkness: Itt talán a Lion a legjobb nekem, de itt se lehetek biztos :sweatdrop: .
Six nine: Love letter/Kimi no vanilla/Rakuen - az uralkodó hármas, bár itt is vannak még jó dolgok természetesen. :smile2:
Cosmos: Maria egyértelműen a legnagyobb kedvencem innen :love3: .
Sexy stream liner: Kimi Ga Shin..dara rulez! :smile3:
One life, one death: Glamourous ~ fluxus~ talán, vagy a Saphire, vagy a Rhapsody :mrgreen:
kyokuto I love You: Long distance call verhetetlenül egyik kedvenc B-T dalom. Olyan gyönyörű!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :love3:
Mona Lisa Overdrive: Limbo, Mona Lisa, vagy a Sid Vicious on the beach 8) . Meg persze ott a kis aranyos Nakayubi, ahol sok szép angol káromkodást lehet hallani ^^".

Szóval ezek a kedvencek, de láthatóan nagy a tanácstalanság. Mindenki hallgassa, és döntse el maga, hogy a nagy stílusváltásokon átesett legendás hosszúságú karriert befutott együttestől miket szeret! Én melege ajállom :wink: ! B-T rulez!!!!!!!!! :idol:

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jul 10 Sat, 1:41 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Jun 01 Tue, 8:49 am
Posts: 485
Location: labor
Akkor írok ide is, mivel az utóbbi időben igencsak a szívemhez nőtt az együttes.
Először 2 válogatás albumot kaptam Miisha-tól, amiket nagyon megszerettem (D.T.D., Rakuen, in heaven, Dress, Taiyo ni korosareta stb.) aztán épp a B-T volt az, amiért "letámadtam" Ant az első találkozásunkkor. :smile1:
mostanában az utóbbi 3 albumukat hallgatom a legtöbbet + a Kuratta taiyo-t. Egyszerűen fantasztikusak, imádom őket és ha vki kér tőlem zenéket 1-2 B-T album biztos ott csücsül az első adagban. :wink:
és hát ugye ott van Atsushi... :smile2: :heart: (annyi idős, mint Yoshiki... tudtam én, hogy '65 egy jó év volt... :wink: )
Mellesleg a házi szellemem is szereti a B-T-t, a D.T.D. az egyik kedvence. :D

_________________
"You're five hundred years old and you can't use a telephone? Read the directions. What are you, an immortal idiot? I will do no such thing!"
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jul 10 Sat, 7:03 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Amiyade wrote:
aztán épp a B-T volt az, amiért "letámadtam" Ant az első találkozásunkkor. :smile1:

:D Nyah igen, jó az ilyen letámadás és főleg hasznos. :lol:
Én a magam részéről csak annyit mondhatok, hogy idővel kitúrtak minden bandát maguk elöl a szívemben, és most az első helyen díszelegnek. 8) Nagyon durván oda meg vissza vagyok tőlük, főleg Atsushitól :love: :heart: :love2: :love3: :idol: :angel: :master: :multi: :oops: :smile2: . Én öt bishounenbandám egyben... Nah, de nem is gondolok bele, mert elnosebleedelek itt spontán hozzá meg kiszáradok a drolleztól. Egyet kell értenem Amiyadeval, hmm '65, kitűnő évjárat. (Ha most lenne drolezolós emotion, akkor most ide tennék egy csomót xDDDDD.) Kit érdekel, hogy apám lehetne (ennek anyukám is igen örülne mellesleg xDDDDDDD), én akkor el lennék tőle ájulva, az biztos.

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Sep 14 Tue, 10:01 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
" It shocked me to find out that Atsushi wasn't always the singer- he was originally the drummer! He didn't take over the vocals until 1985 when the original singer and Hisashi(the band's founder, and main guitarist) decided it would be best that they part ways."

ez most engem is "sokkolt". milyen lenne, ha nem Atsushi lenne az énekes. azt hiszem nem szükséges részletezzem, hogy mekkora s milyen jellegű veszteség lenne ez B-T fanek számára :!:
amúgy, mit lehet tudni az első énekes jelöltről :?: hmm, vagy inkább haggyuk. nem akarom tudni.
ATSUSHI


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Sep 14 Tue, 10:10 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
bylon wrote:
amúgy, mit lehet tudni az elsõ énekes jelöltrõl :?: hmm, vagy inkább haggyuk.

nem sokat... gyakorlatilag csak a nevét, meg, hogy volt, oszt' annyi. meg asszem nem is csinált utána semmi érdemlegeset. egyébként Atsushi ott bizonytalankodott annakidején, hogy tényleg jó ötlet-e, hogy megpróbáljon énekelni.. ^^"""

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Sep 15 Wed, 3:42 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Én is csak nagyokat néztem annó, amikor ezt olvastam, de legalább tudjuk, hogy tud dobolni is valamilyen szinten, ami csak érdekesebbé teszi őt számomra :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: .

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Oct 20 Wed, 9:01 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Case-chan! A héten vagy 4 Buck-Tick tévéfellépést töltöttem le, és csak remélni tudom, hogy egyik sincs meg. Majd kiderül ^^". Addig meg nézegetjük őket, hogy a szobatársam Mariann tudjon mire sikoltozni xD.

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Oct 20 Wed, 10:17 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
tenshi wrote:
Case-chan! A héten vagy 4 Buck-Tick tévéfellépést töltöttem le, és csak remélni tudom, hogy egyik sincs meg. Majd kiderül ^^". Addig meg nézegetjük õket, hogy a szobatársam Mariann tudjon mire sikoltozni xD.

wow @_@/ melyikek..? ^^ Nekem is van pár, de annál biztos, hogy sokkal többször szerepeltek tv-ben.. tehát jó esély van rá, hogy van köztük valami új is ^^

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Oct 20 Wed, 10:23 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Case wrote:
tenshi wrote:
Case-chan! A héten vagy 4 Buck-Tick tévéfellépést töltöttem le, és csak remélni tudom, hogy egyik sincs meg. Majd kiderül ^^". Addig meg nézegetjük őket, hogy a szobatársam Mariann tudjon mire sikoltozni xD.

wow @_@/ melyikek..? ^^ Nekem is van pár, de annál biztos, hogy sokkal többször szerepeltek tv-ben.. tehát jó esély van rá, hogy van köztük valami új is ^^

Eddig egy 2003 februári olyan history interview szerűség (a címe mindenféle kriksz-kraksz :shock: ), egy Music Clique interview a Sexy Steam Liner-ről, egy MS interview és Die live, és valami nagyon rossz minőségű Iconoclasm/Tokyo live. Eddig ennyi, de haladok a többivel is. :D

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Oct 27 Wed, 2:03 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Oct 04 Mon, 7:43 am
Posts: 352
Csatlakoznék a rajongótáborhoz.

Egyszerűen nem tudom megunni őket.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Nov 23 Tue, 11:38 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
kellene írnom egy kedvencek-listát....de olyan nehéz kompromisszumokkal teli munka az.
addig is, egy kis infó, egyben kérés ide

Bluck Tlick - Bootleg(02.11.01 AREA Session Taikai)

Uta
Deep Slow
Maria
Ash-ra


Session band cover of Buck-Tick that includes: Tatsurou(MUCC on vocals, aie(deadman) on guitar, Yuu(Merry) also on guitar, Lay(Fatima) on bass and Tsuyoshi(Kalimero) on drums.
Ez egy koncerten rögzített bootleg, ami nagyon jó minőségben sikerült-erről szól a fáma.
Azért nem semmi nevek álltak össze egy "kis" B-T zenéléshez. :shock: :love2:

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Nov 23 Tue, 11:52 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
bylon wrote:
aie(deadman) on guitar, Yuu(Merry) also on guitar

8) Yeah! Yuuról mondjuk egyértelműen tudtam, hogy Buck-Tick-fan a drága a Merry tagjaival együtt, de hogy Aie is, az nagyon jó! :D És Te is fiam, Tatsuro? :laugh: Csak valaki mossa meg, könyörgök!!!!!!!! :laugh:

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2762 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 185  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group