Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 12:11 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 4339 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 290  Next
Author Message
 Post subject: Visual Indies
PostPosted: 2003 Nov 03 Mon, 11:44 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Mivel egyre többen kezdik megismerni az indies zenekarokat is, meg mivel mostanság az a szintér sokkalta érdekesebb mint ami major kiadók szintjén folyik gondoltam ideje nyitni nekik is egy topicot. :wink:
vagyis.... Vidoll, Merry, Nightmare, Mucc, +déspairsray+, emmurée, Deadman, Gullet, stb... kinek melyik és miért? :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Visual Indies
PostPosted: 2003 Nov 04 Tue, 1:10 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Hat, a mostani indie szinter nekem annyiranagyon nem jon be... a felsoroltak kozul en a vidollt, az emmuree-t es a deadmant szeretem, a tobbi... dunno, nem azt mondom, hogy a tobbi nem jo, csak vmiert nem erdekelnek annyira. ^^;; Es hogy ezeket miert szeretem... pff, mitt'omen. ^^" A vidoll enekesenek jo hangja van, es a banda zeneileg is jopofa (kivancsi vagyok, az uj taggal miket fognak alkotni). Az emmuree kb. "best of visual kei", es noha tulsagosan nagon sok eredetiseget nem latok a zenejukben (ehe ^^; ), ez nem is baj, orulok annak, hogy valakik meg mindig eletben tartjak a "klasszikus" visual stilust, amit nagyon szeretek. (Nomeg itt is is nagyon tud az enekes.) A deadman meg... dunno, ok csak rulzanak. ^^

Ezeken kivul meg szeretem:
Lucifer (aki sajna nem tul aktiv ^^;; )
Guruguru eigakan (mer' teljesen orultek XD)
...nomeg aztan ott van Kisaki *hehe* meg Michiru meg Hisui, akik erdekelnek, meg meg nehany banda, akiknek a nevet nem sorolom, mert nem jut eszembe, es keso van... de nekik se nagyon szoktam keresni a zenejuket, hanem ha szembejonnek, meghallgatom. ^^

Nemt'om, talan az a gond, hogy nehany tarsasagot (iranyzatot? ^^") leszamitva nekem elegge kiszamithatonak tunik a zenei vilag... persze oke, biztos en tudom rosszul :D de keves egyuttes meghallgatasa utan erzek nagy meglepetest, vagy eros vagyat arra, hogy mas zenejuket is megkeressem es meghallgassam. Meg persze az eleg nagy hatrany, hogy sok esetben az egyuttesnek jopofa a zeneje, de az enekes valami kritikan aluli..... >___>


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 04 Tue, 4:17 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Viiiiiiiiddddddddoooooooooooolllllllllllll!!!!!!!!!!! :love2: Imádom őket, annyira cukik, nagyon jó a zenéjük (terjesztem, ahol tudom), és kinézetileg is csúcs.
Meeeeeeeeeeerrrrrrrrryyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!! Nagyon ott vannak. Olyan fúrcsa, hogy nem tudok igazán áradozni így arról, amit szeretek. Őket is terjesztem inkább, hogy mindenki tapasztalja meg :D !
Guruuuuuuuuguruuuuuuuuuu!!!!!!! Annyira kis imádnivalóan idétlenek! Hát lehet őket nem szeretni!
Ennyi amennyi említésre méltó és ismerem! Case-chan :wink: , ugye kapok még? Minden érdekel, amiben Kisaki-sama keze benne van! :idol:

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 07 Fri, 6:36 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 5:05 pm
Posts: 281
Itt egy jó kis oldal képekkel, információkkal pár érdekes csapatról (pl. Vidoll, Vizell, Earl Grey, Kagrra, Cure, Crecian de Rona...).
http://www.crysania.com/dream/bands.html

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Visual Indies
PostPosted: 2003 Nov 11 Tue, 1:35 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
mufurc wrote:
Nemt'om, talan az a gond, hogy nehany tarsasagot (iranyzatot? ^^") leszamitva nekem elegge kiszamithatonak tunik a zenei vilag... persze oke, biztos en tudom rosszul :D de keves egyuttes meghallgatasa utan erzek nagy meglepetest, vagy eros vagyat arra, hogy mas zenejuket is megkeressem es meghallgassam. Meg persze az eleg nagy hatrany, hogy sok esetben az egyuttesnek jopofa a zeneje, de az enekes valami kritikan aluli..... >___>

Jo, mondjuk ez a legtobb mufajjal igy van, hogy a csapatok tobbsege elegge egy vonalon halad. Visuallal inkabb az a problema, hogy rettento nehez infot meg zenet szerezni az uj csapatokrol.. :\ Meg foleg megbizható kritika van kevés. Ráadásul utóbbi idöben rin is igencsak eltünedezett, pedig ö volt messze a legmegbízhatóbb izlésileg.. :(

tenshi wrote:
Ennyi amennyi említésre méltó és ismerem! Case-chan :wink: , ugye kapok még? Minden érdekel, amiben Kisaki-sama keze benne van! :idol:

Hiinya, azért ez így eléggé tág fogalom. :) Mert Kisakinak a kiadói miatt megszámlálhatatlan csapathoz van köze, meg zenészként is megfordult jónéhány együttesben. ^_^" Nomeg a Matina bandák között igencsak sok gyengus volt o_o/ (szerencsére az új kiadója, az Under Code eddig összességében sokkal jobbnak tünik)
Majd válogatumk, mikor legközelebb errefelé jársz :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Nov 11 Tue, 8:14 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Yiiiiiiii!!!!!!!!! :D Domo arigato előre is! Majd akkor meg kell szűrni a dolgokat, de Kisakitól csak ugye La:sadie's van, ami nem elég!!!!!!!! Kisaki-sama!!!!!!! :love2: :idol:

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 28 Wed, 9:10 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Dec 01 Mon, 8:30 pm
Posts: 31
Location: heart: Nagoya - body: here...
Felraktam egy deadman interjút a honlapomra (angolul). Nagyon vickesek a fiúk!
A zenekar-képek oldala még üres, de a rendhagyó Japán "útikönyv" már beindult. 8) Ha szeretnétek, hogy lefordítsam valamelyik kedvenc dalotokat, írjatok!
Case-szama! Elnézést az önreklámért! :master:

_________________
Fuxx'n JAP are insane but it's a secret
They also are pet dog and so you are
3, 2, 1, GO~(^o^)ノ


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 28 Wed, 9:59 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Gishokitty wrote:
Felraktam egy deadman interjút a honlapomra (angolul). Nagyon vickesek a fiúk!
A zenekar-képek oldala még üres, de a rendhagyó Japán "útikönyv" már beindult. 8) Ha szeretnétek, hogy lefordítsam valamelyik kedvenc dalotokat, írjatok!
Case-szama! Elnézést az önreklámért! :master:

ahh, Deadman interjut barmikor lehet batran reklamozni.. ^__^ (eppen no alternative-ot hallagatok tehat plane hangulatban vagyok a dologhoz... :smile3: ) Kulonben jo kis oldal, hajra-hajra ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 06 Fri, 1:32 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Dec 01 Mon, 8:30 pm
Posts: 31
Location: heart: Nagoya - body: here...
Csak nem bírtam magammal, és felraktam egy egész deadman fansite-ot. :oops: A Mako-interjú hétföig kész lesz!

_________________
Fuxx'n JAP are insane but it's a secret
They also are pet dog and so you are
3, 2, 1, GO~(^o^)ノ


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 07 Sat, 12:20 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Ahh, nagyon jó lett! A design is, meg tartalom is meg minden! ^__^
(egyetlen dolog ami picit zavaró, hogy minden új IE ablakban ugrik fel.. ^^)
Meg végigfutottam a Fool's Mateket és találtam még két másik interview-t (#257 és 258, vagyis 2003 márc/ápr) ha esetleg nincsenek meg és érdekelnek, akko' majd bescannelem öket. ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 07 Sat, 11:49 am 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Dec 01 Mon, 8:30 pm
Posts: 31
Location: heart: Nagoya - body: here...
A konstruktív kritikának mindig örülök.

:bad-words: :bleach: :2gunfire:

Haha, tényleg köszönöm a visszajelzést! Most már csak a dalszövegek meg a külsö linkek nyílnak új ablakban.
A Fool's Mate No.258 nincs meg, úgyhogy epedve várom! Köszi!!!
:love3:

És most már tényleg nem nyomatom többet a témát ezen a topicon.

_________________
Fuxx'n JAP are insane but it's a secret
They also are pet dog and so you are
3, 2, 1, GO~(^o^)ノ


Last edited by Gishokitty on 2004 Feb 09 Mon, 7:43 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 08 Sun, 8:19 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Gishokitty wrote:
A konstruktív kritikának mindig örülök.

:bad-words: :bleach: :2gunfire:

:smile3: :lol:
Gishokitty wrote:
Haha, tényleg köszönöm a visszajelzésért! Most már csak a dalszövegek meg a külsö linkek nyílnak új ablakban.
A Fool's Mate No.258 nincs meg, úgyhogy epedve várom! Köszi!!!
:love3:

És most már tényleg nem nyomatom többet a témát ezen a topicon.


Nagyszerű az oldal!!!!!!!!!!! :wink: Csak kár, hogy idő és CD hiányból fakadóan még nem ismerem annyira a Deadmant, amit igen bánok, mert amit hallottam eddig tőlük, az igen meggyőző! És igazi egyedi jelenségek! :idol:
Jó neked, hogy tudsz interviewkat fordítani!!!!!!! :puppydogeyes: Én csak másfél éve tanulok japánul, dehát az még messze nem elég semmihez, mivel heti két óra igen kevés :cry: :cry2: . Én is akarok már tudni jól interviewt megérteni, nekem már az is elég lenne......

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject: BLOOD live
PostPosted: 2004 Feb 20 Fri, 1:37 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
Gondoltam, ide passzol a legjobban:
BLOOD fellépés letölthető! (Jobb oldali legördülő menü, Ohayocon 2004) Még én se láttam :drop2:

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 20 Fri, 7:00 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Ha még nem láttad ne is nagyon sietessed a dolgot.. ^^ Borzasztó az egész. A hatalmas, sivár (nulla diszlet, nulla világitás), szocreál müvház stílusu szinpadon elvesznek és teljesen siralmasnak néznek ki a zenészek, ennek következtében a koncertben semmi energia nincs. A dolog meg akkor válik igazán borzasztóvá, mikor a közönséget is mutatják... csuppa rettenetes amerikai (föleg anime) cosplayer. Ez csak egy újabb bizonyiték arra, hogy ilyen bandák (vagy végülis bármilyen zenekar) nem valók con-okra. Párizsban legalább annyi plusz lesz ehhez képest, hogy egy kis klubban fognak játszani és nem con-os közönségnek, mondjuk ettöl sajna zeneileg nem lesznek jobbak... :drop:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Feb 21 Sat, 12:13 am 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Dec 01 Mon, 8:30 pm
Posts: 31
Location: heart: Nagoya - body: here...
@[]@ Case-san... k-kowai.....
De tényleg nagyon béna ez a koncert, rendesen sajnáltam a srácokat. És hol volt a dobos? Lehet, hogy elveszett a nagy színpadon?
Nem baj, remélhetöleg Miyavi is hasonlóképpen beég. :twisted:

tenshi wrote:
Jó neked, hogy tudsz interviewkat fordítani!!!!!!! :puppydogeyes: Én csak másfél éve tanulok japánul, dehát az még messze nem elég semmihez, mivel heti két óra igen kevés :cry: :cry2: . Én is akarok már tudni jól interviewt megérteni, nekem már az is elég lenne......
Köszi szépen a bókot! (Gondolom mást nem mertél írni XDDD) :angel:
Menni fog az, nem szabad feladni! :wink: Jó sok mangával kell kezdeni az olvasást. Bár az tény, hogy néha elekeseredik az ember, föleg mikor évek kemény munkája után jön egy ilyen Mako vagy aie féle fickó, aki nem tudja, hogy egy mondatban van alany meg állítmány - de legalább az egyik, ha már mindkettö egyszerre nem megy! :bad-words:

_________________
Fuxx'n JAP are insane but it's a secret
They also are pet dog and so you are
3, 2, 1, GO~(^o^)ノ


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4339 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 290  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group