Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 26 Fri, 7:22 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 4339 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 290  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2004 May 30 Sun, 5:43 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Case wrote:
duhh... oszlik a Mar'derayla is.. >_<"

Nah oké, kezd kissé már tényleg elegem lenni. Őket most akarom megismerni jobban! :x


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jul 18 Sun, 12:28 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
Azért csak linkbe teszem, mert túl nagy a kép.

( http://fototar.origo.hu/common/include/ ... 489&SIZE=2 )

Elírták, de ez tulajdonképpen a Cain's Feel, és mint láthatjátok, a felső fotó 1994 dec. 25-én készült. Gackt énekel kőzépen fehér ruhában, a legbaloldalibb You, ő Gackt gitárosa már kb 5 éve és most is (Tenshi is felrakott róla egy képet a másik topicba, amint épp szőlővel eteti a mestert :lol: ), a basszusgitárnál Ren, ő volt Gackt basszgitárosa tavaly decemberig, a másik gitáros pedig Nao, ő a Mizérable EP-n gitározott még de azóta eltűnt. Az alsó képen, ahol csak az arcuk látszik, úgy vannak sorba, hogy XY, You, Gackt, Ren, XY. Valamelyik XY Nao, de nem tudom eldönteni, hogy melyik. Amúgy full-gázos mindegyik :twisted: De azért szeressük őket :love3:

Oh, ez a kép pedig szintén Gackt, nem tudom pontosan mikori, de biztosan indies korszak.

Image

Ahonnan van, ott azt írták, hogy "In the beginnings of MM", tehát akkor '95-ös lehet gondolom, már ha úgy értik, hogy amikor ő csatlakozott, de ha úgy, hogy attól függetlenmül, hogy Gackt mikor csatlakozott, így nézett ki, mikor at MM kezdődött, akkor lehet, hogy régebbi, tehát ez is Cain's Feel-es kép. Szóval nem tudom biztosra...

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jul 19 Mon, 7:44 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Áh a régi szép indies idők. Valódi csemege volt látni őket, mert nem volt róluk képem ^_^. Köszönet érte! :D

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject: bandinfo
PostPosted: 2004 Sep 28 Tue, 1:51 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 17 Fri, 3:02 pm
Posts: 62
Location: Hyoutei öltöző ^^
Hi!

Itt egy nagyon jó bandinfo oldal arról akik vannak, voltak és akik oszlanak.
http://www22.big.or.jp/~yunisan/vi/dic.html
(Kis japán nyelvtudás szükséges :drop2: )


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Sep 28 Tue, 5:22 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 5:05 pm
Posts: 281
Ez majdnem olyan oldal, mint a Visunavi.com.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Oct 03 Sun, 9:00 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
StabWest wrote:
Ez majdnem olyan oldal, mint a Visunavi.com.


Ahh, azért más, mert a visunavi arra nagyon jó, hogy a mostani zenekarok dolgait lehet rajta követni, hogy ki-mikor-mit ad ki, a yunisan pedig arra tökéletes, hogyha valaki annak akar utánanézni, hogy ki milyen zenekarban volt régen, meg sehol nincs annyi diszkográfia mint ott. De egyébként infó szempontból mindenképpen ez a kettö a legjobb a japán oldalak közül. ^^

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Dec 07 Tue, 11:37 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
ééés.. végre valahára megcsináltam a kis összefoglalót az újabb visual bandákról, amit már igértem néhányaknak. Egyébként is nagyon régóta meg akartam írni és félkész álapotban meg is volt az egész már vagy egy hónapja, de most végre nekiugrottam és befejeztem. :dead:

Notehát, az utóbbi egy-két évben ugye rengeteg új v-kei banda bukkant fel, amelyek közül néhány nálunk is gyorsan közismert lett (mint pl. D, Mask vagy a Scissor ^^/) sok viszont abszolúte nem. Azonban mivel egyrészt van néhány nagyon jó köztük, meg van néhány kevésbé jó (meg néhány rettenetes x_x) akik viszont jaj-de-felkapottak lettek különbözö okokból, ezért gondoltam írok egy kis összefoglalót róluk. ^^ Vannak köztük teljesen új csapatok, meg vannak relatíve régebbiek, akikröl eddig még nem esett itt szó, meg persze egyáltalán nem teljes a kép, de azért indulásnak jó lesz. ^^ Nomeg persze ez itten mind az én szokás szerint nagyon szubjektív véleményem, tehát majd egy rw-re minden említettöl összepakolok ezt-azt, aztán adom sorba mindenkinek, hogy a hanganyag is meglegyen a nevek mellé. ^^

bis - Az új PS Company zenekar és egészen pontosan olyan rosszak mint ezalapján várni lehet. Borzasztó jellegtelen számok, rettenetes 'énekessel'. Jaaaaj. vagyis továbbra is a Gazette az egyetlen PSC elöadó amelyre érdemes odafigyelni (Kagrra fanoktól bocsi... xD) Különlegesen szomorú, hogy Seika, a Jyakura volt dobosa is a zenekar tagja... sajnálatos egy kiemelkedöen jó csapat után egy ilyen izében viszontlátni... :\

Allegory pill - A másik új PSC csapat. bis-nél valamivel jobb, de aztán körülbelül ennyi pozitívumot lehet róluk elmondani. Nagyonjaj.

Panic channel (vagy PANIC*ch) - Eléggé átlagos csapat, jó énekessel, meg néhol egész jó zenével, de semmi extra. Viszont néha teljesen elmebeteg húzásokra képesek minthogy pl. trance meg eurobeat remixeket raknak a kislemezeik végére. wtf? @_@

aikaryu - Az egyik nagy kedvencem az újak közül. Kinéztben és zeneileg is a leghajmeresztöbb kavarodást képesek produkálni... a nagyszabású tradícionalista metált és a jellegzetes v-kei hangzást és énekstílust keverik, blackmetal hörgéssel. Eccerüen zseniális. Sex Machingus/Guru Guru Eigakan szinten hülyék. :) Ja, és nagyon jó az énekesük és zeneileg is iszonyú profik. Jóideig csak az egyik elsö kislemezük volt meg, de most végre sikerült megszerezni az legutóbbi EPjüket is és szerencsére továbbra is ugyanolyan borultak és nem finomodtak picit sem, söt... :D

Syvar... - A másik kedvenc és olyan távol az aikaryu hangzásától amennyire csak lehet. Gyönyörüen megkomponált dalok, tele nagyon jó ötletekkel meg váltásokkal. Az énekes hangját talán szokni kell egy kicsit, de a zenéhez nagyon illik. Kicsit amolyan old-school visual az egész, de nagyon jól csinálják... néha Baiser ugrik be, néha a dallamosabb Malice, néha egyes Key Party zenekarok, de éppenhogy csak emlékeztetnek rájuk itt-ott, mert egyébként abszolúte jellegzetes saját stílusuk van. Nagyon nagyon nyami. (egyébként mint kiderült a nevük kiejtése helyesen 'shiva' tehát nem 'szivar' vagy akármi... xD)

Babylon - Mindenféle korábbi vkei zenekarokból összeállt (RuSH, Dué le quartz, Michiru Project M+K stb.) banda és habár az elsö kislemezük annak idején nem igazán fogott meg amit azóta hallottam tölük, az nagyon bejött. Iszonyú profi, komplex hangzás, nagyon jól megírt számok, az egyik, ha nem a legjobb énekes az összes itt felsorolt csapat között. Abszolúte nem az a tipikus vkei hangzás hanem... hmmhmmm.. kicsit néha a húzósabb Mucc dolgok ugranak be vagy a +Désp+ (söt néha Deadman... a 'Dzy' meg kifejezetten Sads-es), de ez tényleg csak arra jó, hogy nagyjából be lehessen löni az irányvonalukat. Meg hosszú távon sem unalmasak, mert minden számban tudnak valami újat nyújtani. Ha így haladnak még a végén a kedvencek közé kerülnek, a D, Merry, emmurée, megstb mellé, föleg ha összehoznak még pár olyan számot mint a Leopardess Marry. :) (ja, csak, hogy müfajilag még zavarosabb legyen a dolog.. a Leopardess Marry-röl meg speciel a Malice ugrik be néhol. ^^)

Calmando Qual - Hmmm.. ök furák, mert igazából sok szempontból nagyon jók: az énekesüknek nagyon képzett hangja van, zeneileg is nagyon korrektek, kinézetileg is az egyik olyan vonalat követik ami nekem leginkább bejön (nyomasztó, hú-de-scary image xD) de mégsem tudtak megfogni, mert a számaik többsége sajna eléggé jellegtelen. Kb mintha a DéspairsRay uncsi kistesói lennének. o_O De azért vannak jobban sikerült darabjaik (Paradox), tehát ha kicsit belejönnek a zeneszerzésbe még lehetnek nagyon jók.

etcetera - Stílusilag kb. a Madeth gray'll/Lamiel/korai DéspiarsRay féle irányvonalon haladnak és kifejezetten jól is csinálják, problémák csak akkor kezdödnek (mint mondjuk annak idején a Madeth-nél is), mikor valami kevésbé zúzós számmal próbálkoznak és az énekes megpróbál normálisan énekelni. Hát azt nem nagyon kellene eröltetni... Ezt lászámítva nagyon jó kis csapat.

Gimikku - Sokban hasonlít az etcetera-ra, csak náluk az a baj, hogy a zúzdát és a dallamos részeket nem külön számokban gyakorolják, hanem számon belül váltanak és nagyon zavaró tud lenni mikor valami nagyon jó kis pörgös darabot megtör valami oda nem illö, sablonos érzelgös rész (vannak persze zenekarok akik ugyanilyesmi számszerkezeteket alkalmaznak és baromi jók, csakhát azért, ehhez több dalszerzöi készség kellene mint ami a Gimikku-nak van... meg egy jobb énekes). Pedig a tipikus v-kei zúzdát olyan jól csinálják mint kevesen. Nah, talán majd késöbb lesz belölük valami.

phylia - Nyaff. Nagyon rossz. Jellegtelen tucatvisual. Mondjuk amit hallottam tölük az relatíve régi (2002... merthogy már '99 óta léteznek.) de nagyon nem hiszem, hogy mostanra jobbak lettek volna.

Puppet Mammy - Kb. ugyanaz, csak ök tényleg új zenekar (2003-ban alakultak), de semmivel sem jobbak és fene tudja miért mégis oda vannak értük csomóan (jó, azért me' vannak tényleg baromi jó kosztümjeik. naés? meeeeh..)

alu:cana - teljesen elképesztö kosztümökben pompázó csapat, sajna zeneileg közelsem olyan érdekesek mint kinézetileg. az ötlettelen tucatvkei+heavymetal hangzásukat csak a szinti dobja fel néha. Kb. ennyi. Jah meg mégegy rettentö rossz énekes. Yey.

Sugar Folkfull - Az egyetlen új csapat, mely a Kisaki féle Under Code kiadóhoz került a kezdetek óta ott levö csapatok (Vidoll, 12012, Karen, Mar'derayla, Hiskarea, Kisaki Project) mellé (leszámítva persze Ki-sama új zenekarát, a Phantasmagoria-t, de az azért más téma) és továbbra is csak erösíti azt a benyomást, hogy Kisaki most nagyon odafigyel, hogy ne kövesse el azt a hibát amit annak idején a Matinával, hogy boldog-boldogtalant leszerzödtet, aminek az lett a vége, hogy a kiadó tele lett középszerü, tökugyanolyan csapatokkal. A Sugar Folkfull is teljesen korrekt kis zenekar, annak ellenére, hogy igazából semmi világrengetöen újat nem csinálnak, (ellentétben mondjuk a Vidoll-al ugye ^^), egyszerüen csak nagyon jól eltalált dalaik vannak és úgy hozzák a végtelenül tipikus visual hangzást, hogy egy pillanatra sem tünnek klisésnek, ami már önmagában is hatalmas eredmény.

Rentrer en soi - A banda amely arról híres, hogy a producere nem más mint az ex Baiser énekes Yukari és zeneileg/kinézetileg ez nagyon érezhetö rajtuk. Annyira nem jók mint az eredeti, de vannak eszméletlen jól eltalált számaik (Monochrome Cinema) meg úgy általában érdemes odafigyelni rájuk.

Alicenine - Zeneileg az egyik legjobbak, amolyan zúzósabb indie-rock szerüséget játszanak, tele nagyon jó ötletekkel, de az énekesük lazán tönkrevágja az egészet, fantáziátlan sablon vkei stílusával és fahangjával. Nagyon kár értük. Rendszeresen úgy hallgatom a dolgaikat, hogy csak a számok elejét amig meg nem szólal az énekes, aztán ugrás a következöre... o_O/

umm.. most így ennyi, majd ha még eszembe jut valami/valaki akkor írok kiegészítést. ^^

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 05 Wed, 2:51 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
ÚJ DEADMAN SINGLE! lesz március 9.-én :P

DM flyer
ahh~koncert! pl. április 1-jén Nagoyában ! ? :trampoline:

oneman tour, twomen, event .... így írjon biográfiát a zember...*forgatja a fejét*

ezt meg mert Mako *___* így néz ki!!!!!

természetesen nem a deadman biográfiát írtam meg, hanem a depairs-csak mivel olyan sokszor léptek fel együtt....
ha Case-nak volna még cseverésznivalója a japi koncertezési szokásokról, hát rajta! amúgy érthető, aza oneman dolog. megilyesmi. de a EVENT-ekről van valami lényeges elmondanivaló, vagy azok amolyan fesztivál-félék, azt annyi? pl ez a 'Like an Edison Presents' cuccok.

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 05 Wed, 3:11 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
'event' néven pont azok a cuccok futnak amik nem oneman-ek.. ^^ natehátizé. úgy van, hogy mindig találnak ilyen random okokat arra, hogy valami közös fellépéseket csináljanak, ahol van 3-4-5-6 zenekar és mindenki játszik ennyit-annyit (ismertségtöl függöen) meg szoktak lenni ilyen random dolgok, mint live-only projectband-ek (pl. Bluck-Tlick <3), meg speckó müsorvezetö (az egyik legelsö vkei beszáló amit olvastam pl. valami olyan event-röl szólt ahol volt valami 4-5 banda, a 'müsörvezetö' meg Full volt, pedig Guniw nem is játszott. ^^), vetélkedök, megmindenféle. ^^ De ezek még nem fesztiválok (mint amilyen pl. a Beauti-fool's fest) me' nem olyan nagyszabásúak.

(Mako meg nemnormááális... :greengrin:)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 05 Wed, 3:33 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Makoooooooooooooooooo-samaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :heart: :hospital:

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 07 Fri, 2:46 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
Case wrote:
'event' néven pont azok a cuccok futnak amik nem oneman-ek.. ^^ natehátizé. ....De ezek még nem fesztiválok (mint amilyen pl. a Beauti-fool's fest) me' nem olyan nagyszabásúak.


jó, erre sincs megfelelő magyar szó! a fesztivál nekem se nagyon illett az "event"-re, hát nemtom magyarul ilyen-meg olyan esteknek hívják talán...

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 08 Sat, 12:34 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
bylon wrote:
jó, erre sincs megfelelõ magyar szó! a fesztivál nekem se nagyon illett az "event"-re, hát nemtom magyarul ilyen-meg olyan esteknek hívják talán...

hmm.. jaja, mindig az ilyen szakszavakkal van baj.. @_@
mondjuk talán itt-ott körbe lehet írni, hogy 'x, y és z-vel közös koncert' vagy 'brand-x szervezte esemény' vagyvalami... de persze, ez nem mindenhol válik be, meg ha sokszor szerepel akkor sem jó. #_#
dunno, majd még agyalok rakta. :sweatdrop:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Feb 02 Wed, 7:23 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
hétvégén végre-végre összeraktam a fentebb igért válogatást a 2004-es vkei cuccokból (az egyetlen 2003-as cucc ami rákeveredett, az az elsö aikaryu single, me' az jobb mint az új [habár az új is nagyon jó azért, csak akkoris... :beee:])
Nagyjából minden rákerült amikröl irogattam fent, plusz még egy-két egyéb cucc is, mint pl. két Doremidan EP, a hír-rovatban emlegetett Macaroni utódzenekar Codomo-A és egy 'aotagai' címü válogatás amin mindenféle nagyonnagyon kicsi és ismeretlen új csapatok cuccai vannak.
Jelenleg Ancic-nél van a CD, és majd ha töle visszakerült, akkor megy majd mindenki máshoz is. :grin:
Azonban ugye mivel már nem keveredne el mindenkihez idöben a buli elött, ezért a legfontosabb cuccokat (értsd: Babylon... :sweatdrop:) majd felrakom inkább requestbe is.. ^^

Egyébként itt a lista, hogy mik vannak a CDn:
(természetesen minden vagy kislemez vagy mini-album, kivéve persze a válogatást)
CD wrote:
aikaryu
*aizome Kyoutou~ore-iro ni somaru kimi ga aho..... (030928)
*kaizokuban ~Aye.ai sir!~ (040809)
Alicenine
*gion shousha no kane ga naru (041117)
*namae wa madanahi (040811) 2nd press
Antique Cafe-Cosmos (041124)
Babylon
*go (041027)
*ichi (040205)
*ni (040318)
*yon (040729)
bis-Freestyle rock ~jinsei wa joujou da~ (041020)
Calmando Qual-Moral Pollution (040811)
Charlotte-gakuen jigoku (040101)
Codomo A (himitsu kessha kodomoA)-rettou jidai (041117)
Doremidan
*Retsujou Lullaby (040623)
*subarashiki kana kata soubo (040929)
etcetera-gacha gacha ~Hysteric Drug Show~ (040428)
Gimikku-second option (040519)
Karimero-nagare (041106)
Panic Channel-iyagarase (040729)
Phantasmagoria-Moonlight Revival (041222)
PuppetMammy-kumo no mushiro (040224)
Rentrer en soi
*jutai kochiku~La Renaissance (040210) distributed
*Wither (041027)
*yurikago (2nd press)(040131)
Sugar Folkfull
*ame to muchi (041117)
*shojo saku (040828)
*Sugar Folkfull & Hiskarea-Yokoshima Hospital (040825)
Syvar-kodoku to senritsu (040616)
VA-aotagai (040818)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Feb 08 Tue, 5:53 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Jun 01 Tue, 8:49 am
Posts: 485
Location: labor
eddig ezeken vagyok tul:
aikaryu - egész teccik (Nightwish-syle rulez :headbang: )
Alicenine - ezt inkább ne... :roll:
Antique Cafe - roluk mit lehet tudni? nagyon idioták, öket szeretni fogom! :grin:
Babylon - ök is naon jok! a kezdeti cuccaik jobban teccettek, de mint teccik! lesznek buliban, ugye, UGYE???!!
bis - no comment... :drop:
Calmando Qual - szinén

_________________
"You're five hundred years old and you can't use a telephone? Read the directions. What are you, an immortal idiot? I will do no such thing!"
Image Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Feb 08 Tue, 7:02 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Nekem az a jó, hogy össze vissza bepakoltam az újabb zenéket, amit még nem hallgattam Winanpba, és a legtöbb helyen nem ír ki együttest, így névről nem tudok még nyilatkozni, majd ha discmanen hallgatom miután kiírtam CDre ^^". Addig meg: van nagyon jó, meg van ami nem igazán jó, benyomásaim vegyesek, mert nem tudom sose, hogy épp melyik bandát hallgatom ^^""""""""""".

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4339 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 290  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group