Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 11:28 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 29 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: 2003 Dec 30 Tue, 4:49 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Ez imho nagyon szomoru:
"Miyavi was voted Vocalist of the Year at the end of the show." (show=vmi Beauti-FOOLS thingy)

Ez meg a masik eleg szomoru dolog:
http://www.visunavi.com/ranking.html

...de most tenyleg, lemaradtam volna vmirol? Mikor legutoljara hallottam, Miyabi edes meg eleg sz*r zenet csinalt, es enekelni se tudott egy hangot se.... O_o


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 30 Tue, 5:47 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
ohh, azóta fejlödött!! ^__^ Most mégrosszabb! ^O^/

Es emberek még csodalkoznak, hogy miert utalják annyira sokan.. Me' ugye, hogy a zenéje katasztrofa az egy dolog, de mint jelenség borzasztó kártékony.. -__-" Mindegy, amig vannak olyanok mint emmurée, Merry, Deadman, Vidoll meg még egy rakat igéretes új csapat addig én nem aggódok a visual miatt.. :sweatdrop: Ahhoz képest ahogy 2000/2001-ben kinéztek a dolgok most szép és jó minden. ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 30 Tue, 6:15 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Vidoll-t az első helyre!!!!!!!!! Úgyis már harmadikok, és teljességgel megérdemelnék :heart: . Akik meg pont nem kerültek dobogóra (jelenlegi állás szerint), azokat szívesen megvígasztalom egyenként vagy akár együtt is *hentai mosoly*. :smile3:
Miyavihoz nem szólnék, mert ugye semmi munkáját nem ismerem, de jót nem igen hallottam még róla :drop2: .
És disznóság, hogy a Merry csak 14.!!!! :drop: És még olyan sok jó együttes van nagyon hátul..... :cry: Buck-Tick :cry2: .... Igazságtalanság....
Egészében nem nagyon értek vele egyet :argh: .

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 30 Tue, 9:13 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Apropo, a nemt'omhanyadik helyen van egy "GAYME" nevu zenekar... *snicker snicker* Roluk tud vki vmit? xDDDDD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 30 Tue, 11:06 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 5:05 pm
Posts: 281
mufurc wrote:
Apropo, a nemt'omhanyadik helyen van egy "GAYME" nevu zenekar... *snicker snicker* Roluk tud vki vmit? xDDDDD

Azt hiszem, Ők azok...
http://members.goo.ne.jp/home/gayme

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 30 Tue, 11:33 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
StabWest wrote:
mufurc wrote:
Apropo, a nemt'omhanyadik helyen van egy "GAYME" nevu zenekar... *snicker snicker* Roluk tud vki vmit? xDDDDD

Azt hiszem, Õk azok...
http://members.goo.ne.jp/home/gayme

Kofi. ^^ Hat..... en elhiszem, hogy ezek a GAYME fiuk (mi ez a nev???! ^^;;;;;;;;; ) nagyon jofejek es aranyosak, de asszem zenekarkent nem vagyok rajuk tul kivancsi... xD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 31 Wed, 2:22 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
Hát ez... nem tükröz semmit. :? Miyavi új albuma még az LD50-eseknek sem tetszett annyira. Pedig dam amúgy szereti.

Egyébként Miyavi 3-szor is szerepel azon a listán, mikor szólóban írják, arra nem sokan szavaztak. Nem tudom, ezt az első helyet milyen formációval érte el... mit jelentenek azok a kanjik?

És Gackt miért került az ötvennemtudomhányadik helyre, ahhoz képest, hogy nem is Visual? És mit keres ott a Laruku, meg hyde... szerintem ők sem visualok.

X-Japan a 214. helyen, ehhez is gratulálok. Hát még szerencse, hogy nem kötelező azt hallgatni, amire sokan szavaznak. :D

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 31 Wed, 2:54 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
mira wrote:
Egyébként Miyavi 3-szor is szerepel azon a listán, mikor szólóban írják, arra nem sokan szavaztak. Nem tudom, ezt az elsõ helyet milyen formációval érte el... mit jelentenek azok a kanjik?

A Duel Jewel is legalabb 2x szerepel... ez azert van, mert az aljan van egy "ha egy egyuttes nem szerepel a listan, ird be ide" doboz, es hulye fangirlok persze azonnal beirnak cuccokat ahelyett, hogy vegigneznek a listat... >_>;; Amugy meg ezen a szavazason borzaszto konnyu csalni is... sz'al jopar egyuttest a rajongoi igy "toltak fel" az elert rangra.

(Es melyik kanjira utalsz? A " 雅-Miyavi- " dolognal a kanji "Miyabi", vagyis a neve. ^_^;; val'szeg ez volt eredetileg a listan...)

mira wrote:
És Gackt miért került az ötvennemtudomhányadik helyre, ahhoz képest, hogy nem is Visual? És mit keres ott a Laruku, meg hyde... szerintem õk sem visualok.

Regi "szabaly", hogy ha visualkent indulsz, orokre az is maradsz, csinalj akarmit. ^_^;; Pl. a Siam Shade vegig visualnek volt besorolva, pedig nekik ugy egy ev utan semmi kozuk nem volt a visualhez, se zeneben, se kulsoben, se semmi. De ugye a Luna Sea partfogoltjai voltak anno, tehat.... Sz'al a Laruku es a Deg csinalhatnak es mondhatnak barmit, ok visualnek szamitanak. Kiveve, hogy a Laruku "hivatalosan" se visual mar (miutan anno addig vertek az asztalt, amig minden teren sikerult minden koteleket megszakitani a visual keivel, node mindegy... :| )

Ami meg Gacktot, Haidot & Co-t illeti, oket szerintem a fangirljeik irtak oda. :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 31 Wed, 5:54 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
De ez az egész mutatja, hogy ez a lista mennyire reprezentatív.. Ebböl az látszik, hogy melyik elöadónak mennyi elvakult rajongója van, nem pedig a valódi népszerüség. Tehát mittomén, azért egy átlag Miyabi meg egy átlag Deadman fan között azért igencsak nagy különbségek vannak.
Meg mondjuk.. ami nekem igencsak gyanús, hogy az elsö néhány helyezett közt ott van az összes PS Company csapat, köztük az egyáltalán nem olyan hú-de-népszerü Kra...
Másrészt meg az is eléggé egyértelmü, hogy az egész lista sokkal inkább tükrözi a külföldi rajongók érdeklödését... Miyabi elsöbbsége és a Deg negyedik helyezése is erre mutat (a Deg persze nagyon népszerü ott is.. de a Visunavi egyáltalán nem is foglalkozik velük, mivel nem indies banda ugye) de a leggyanúsabb a Japánon belül elhanyagolható rajongótáborral rendelkezö Duel Jewel nevetségesen magas helyezése. Ha ez a lista az ottani izlést tükrözné SOHA nem fordulhatna elö, hogy a D.J. beelözzön a kult-banda Kaggra-nak. Duhh-huhh..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2003 Dec 31 Wed, 11:13 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
mufurc wrote:
Es melyik kanjira utalsz? A " 雅-Miyavi- " dolognal a kanji "Miyabi", vagyis a neve. ^_^;; val'szeg ez volt eredetileg a listan...


Ahhaaa. Én meg már teljesen azt hittem, hogy Miyavi öszeállt montanában banda formába, mint mondjuk me és Spread Beaver :rainbowafro: Mondjuk nem tudtam ilyesmiről, de az hogy én nem tudok valamiről, az még korántsem jelenti azt, hogy nincs is :oops: :D

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 03 Sat, 7:31 am 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Teljesen egyet kell, hogy értsek, hogy a lista hamarabb fejezi ki a külföldi rajongók érdeklődését, és a valóságról csak nagyon odafigyelve kaphat egy körül-belüli képet olyasvalaki, akines van fogalma a dolgokról. Mert pl. tudásom nem sok, de a Duel Jewelnek én is néztem egy nagyot, hogy tudtam, hogy van ilyen is, de semmit nem hallottam róluk, hogy lehetnek akkor ilyen népszerűek 0_o....
És legyek akármilyen elfogult Deg fangirl (na jó, vagyok.... :D ), én itt soha nem szavaztam volna rájuk, mert már közük sincs az egészhez. Vagy csak valójáan nem is vagyok elfogult fangirl?.....Áh, az kizárt :lol: ! Dehát jó, a visual kifejezéstől nehéz megszabadulni ^^". És a 4. helyen már azért is meglepődtem, hogy tudtommal olyan hű de nagy népszerűségnek nem örvendenek odahaza, külföldön inkább, tehát a külföldi beleszólás is egyértelmű lett itt.
És ugyanígy nem értettem a Gack és Hyde szólóban dolgokat. Hogy a fanság mikre nem képes? Ilyenkor jövök rá, hogy az én elfogultságom még semmi, mert a kedvencére az embernek azért nem kéne vak világtalanba mindenhol szavazni, ahova nem is tartozik, csak azért, mert a kedvenc :? .

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 03 Sat, 1:18 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
tenshi wrote:
Mert pl. tudásom nem sok, de a Duel Jewelnek én is néztem egy nagyot, hogy tudtam, hogy van ilyen is, de semmit nem hallottam róluk, hogy lehetnek akkor ilyen népszerûek 0_o....

No, velük az a helyzet, hogy olyan másfél éve csak egy voltak a rengeteg harmadrangú visual banda közül, akiknek van ilyen max. ha száz fös rajongótábora, meg zeneileg mindennek lehet nevezni öket csak eredetinek nem és nem is nagyon vitték volna semmire, ha... Valami közös ismerösön vagy min keresztül meg nem hívják öket az egyik amerikai anime-conra, ahol ugye a közönségnek tökmindegy milyen zenekar lép fel csak japán legyen, meg föleg ha még visual is, akkor aztán télleg húha. No és ettöl a fellépéstöl, meg az ezt követö többitöl (nem tudom hányszor játszottak ott összesen con-okon... talán háromszor?) valami elképsztöen népszerüek lettek amcsiknál, de ilyen Deg szinten (ezt persze ki is használták és valamelyik újabb fellépésen játszottak is Deg feldogozást, amitöl persze oda-vissza voltak az amcsik, me' ugye, ha nincs eredeti akkor nekik a huszadrangú pótlék is teljesen megfelel...)
Mindeközben otthon Japánban persze nem sokat változott a D.J. megitélése. Sokat koncerteznek ott is és így kezdenek valamennyire ismertebbé válni, de max. ha a lista legaljára kerülhettek volna fel..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 03 Sat, 1:58 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
Sokklista... Én is nagyokat néztem Gacktnál meg hasonlóknál... :shock: De legalább a Vidoll ott van az elején :roll: Meg még érdekes volt: 60. helyen a Raphael :shock: Most ez egy másik Raphael, vagy már évezredek óta nem létező bandákra is lehet szavazni :?: :!: Enyhén szólva fura. Valami figyelmeztetést kéne kirakni, hogy mittomén "weird 12 éves külföldi fangirlök között készült felmérés" vagy valami... :?

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 05 Mon, 7:10 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Case wrote:
No és ettöl a fellépéstöl, meg az ezt követö többitöl (nem tudom hányszor játszottak ott összesen con-okon... talán háromszor?) valami elképsztöen népszerüek lettek amcsiknál, de ilyen Deg szinten (ezt persze ki is használták és valamelyik újabb fellépésen játszottak is Deg feldogozást, amitöl persze oda-vissza voltak az amcsik, me' ugye, ha nincs eredeti akkor nekik a huszadrangú pótlék is teljesen megfelel...)

Ez mindig is érdekel volna, hogy szoktak a visual/j-rock körökben feldolgozni? Szóval mondjuk lehet, hogy mint itt is gondolom csak a koncert kedvéért, de úgy hivatalosan is? Én még nem hiszem, hogy hallottam olyat, kivéve, ha saját magukat dolgozzák fel, mint a Deg a byo[]shin-t. Vagy ez betudhazó az én tudatlanságomnak is ^^".
De ez hogy Deget dolgoztak fel, az azért kissé durva... Valami büszkeség nevű dolgot nem ismernek? Na jó, ez akkor elfogadható, ha az együttes maga szereti a Deget (aakor semmi gond, sőt, teljesen megértem), de ennek így valahogy nem olyan szaga van :roll: . Ha én ott lettem volna, tutti köberöhögöm őket ezért, meg azokat is, akik örültek a feldolgozásnak :D . Bár inkább el sem képzelem! Én amerikában? Jujj!!!!! Rémálom (vagy az egy másik banda ^^")!!!! Hát igen... gondolom ebből lejött, hogy "naaaagyon szeretem" az usát és az amcsikat :twisted: .

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 05 Mon, 7:53 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
hát nem nagyon jellemzöek a feldolgozások. olyan, hogy egy zenekar a nagylemezére felpakolt volna valami remake-et nem is jut eszembe így nagy hirtelen. Viszont ami elöfordul azok a tribute albumok.
Most jelent meg éppen két új Boowy tribute (amiken pl. Sugizo, a Mucc, a Vogus Image, meg a Sophia énekes Mitsuru szerepel), meg volt egy Loudness (80-as években nemzetközileg is befutott metal banda akik kb. 2 év újjáalakultak) tribute lemez is nemrég amin olyanok játszottak, mint La'cryma, meg SMG, meg JDA. Ami a legérdekesebb volt, az meg egy Kaikoroku címü elvileg válogatássorozat harmadik darabja (az elsö 2 részröl nem találtam infót sehol) amin a Hisui ( :heart: ) vezette zseniálisan hülye nevü Schwardix Marvally játszott feldolgozásokat: egy-egy Luna Sea, Gargoyle és Madeth gray'll dalt (vagyis az utolsóban Hisui gyakorlatilag saját magát dolgozta fel. ^^)
Aztán ennyi ami így eszembe jut. Nomeg persze a hide-tribute album, de az megintcsak más eset.
Viszont koncerteken azért elöfordulgatnak feldolgozások, meg olyan vicces dolgok mint a Bluck-Tlick, ami egy egy koncertre összeállt Buck-Tick feldolgozás-zenekar volt egy-egy Deadman/Mucc/Karimero/Merry/Fatima taggal a sorai közt. :smile3: (aie-kun B-T-t játszik... :heart: )
Meg hát ugye nem visual-visual feldolgozás, de a legutóbbi Moi Dix Mois koncert/valamin szintén volt egy csomó ilyen alkalmi tribute cucc M10M, SStein tagokkal, meg meghívott vendégekkel (Kamijo pl..) és ott Mana mint dobos jeleskedett egy Slayer feldolgozás alatt... :sweatdrop:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 29 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 201 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group