Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 7:16 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: + 2003 +
PostPosted: 2004 Jan 01 Thu, 11:34 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Nyahh, akkor a nagysikerü tavalyi hasonló topic mintájára... :sweatdrop:
Kinek mi mi tetszett/nem tetszett legjobban 2003-ban, mik voltak a nagycsalodasok, vagy eppen jo meglepetesek, vagy reményteljes események..? Melyik album/kislemez/PV/koncert volt a legjobb? Nomeg ki mit vár az új évtöl? :smile1:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 02 Fri, 12:26 am 
Offline
Newbie
User avatar

Joined: 2003 Dec 16 Tue, 3:57 am
Posts: 11
Location: Hungary
Ijen korán fenn voltál?.. :shock:

_________________
Elektronikus-zene, jazz, jpop bakelit albumokat vennék.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 02 Fri, 6:59 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 5:05 pm
Posts: 281
Nekem minden új volt 2003-ban, ami a japán zenét, pontosabban a japán rockzenét illeti :smile3: . Örülök, hogy sok jó muzsikát, együttest sikerült felfedeznem, főleg a Ti segítségetekkel. Köszi :D !

A tavalyi albumok közül nem sokat ismerek. Legjobban a Penicillin nyerte el tetszésemet. Remek rocklemezt hoztak össze. Hyde szólója is rendben van, csak lehetett volna jobb is :| ... Gackt Crescent című munkája meglepett. Ő is egész jó munkát végzett :) . A Moi dix Mois szintén tetszik. Kicsit visszaidézi a Malice Mizer utolsó korszakát (dobolást regulázni!!!). Klaha Märchen c. kislemeze is kellemes perceket okozott :) . Olvastam, hogy a Nookicky-nek is megjelent egy CD-je, amibe még sajnos nem sikerült belefülelnem. Ahogy Őket ismerem, megint valami érdekeset alkothattak.

Nem hiszem, hogy igazán csalódtam volna bármelyik zenekarban/énekesben...

PV-k: Penicillin - Saphire Android no yume ~Juliet II~. Lökött egy klip :twisted: .

Koncertekről nem sokat tudok írni... Talán a Laruku Shibuya 7days sorozatocska lehetett jó (még nem hallottam/láttam) és a Penicillin turné 8) .

Remények: A Laruku hozzon össze egy jó albumot és gördítse tovább a szekeret! Klaha 2004-es minialbumára kíváncsi vagyok. Mivel a japán csapatokra jellemző, hogy évente kiadnak egy-egy új lemezt, egy új Penicillint is várok :) . Remélem, 2004-ben is sok klassz zenét fogok hallani!

Hirtelenjében ennyi...

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 02 Fri, 9:15 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2003 Dec 01 Mon, 8:30 pm
Posts: 31
Location: heart: Nagoya - body: here...
Szerintem 2003 szuper volt!

Kezdem a csalódással, mert abból számomra csak egy volt: a Peni új albuma... Chisato elfelejtette, hogyan kell szólózni, a lemezborító meg egyenesen pimaszság.
(StabWest-töl elnézést kérek!)
:master:

Nekem az év nagy felfedezettjei a Gullet és a 12012. Mindkét csapatnak elképesztöen jó a vokalistája, a zenéjük meg egyenesen zseniális. Az a benyomásom, hogy az újabb bandák már nem érik be akármilyen énekessel (bár Ryo a Gullet-böl már veteránnak számít).

A +DéspairsRay+ Garnet c. kislemezét szerintem a szomszédaim már kívülröl tudják. A Vidoll x Karimero kislemez is nagyon jól sikeredett. Baráti körömben illik cikizni Gackt-ot, de nekem tetszik a Crescent (is). A Plastic Tree új lemeze sem okozott csalódást - bár a kedvencem még mindig a Puppet Show, azért az új dalokra is lehet táncikálni rendesen.

2003 számomra egyértelmüen a Kagrra éve volt. Egymás után adták ki a jobbnál jobb kislemezeket - már elkezdtem aggódni, hogy a minöség rovására fog menni ez a tempó! Az év végén pedig bejelentették, hogy a Columbiához szerzödnek - szegény európai visual rajongók végre egyszerübben beszerezhetik a lemezeiket!

Legföbb reményem, hogy a deadman végre készít egy videót! :roll:
Az is klassz lenne, ha minél többen megismernék a japán zenekarokat Mo-on is!

Azt se feledjem megemlíteni, hogy nagyon örültem, amikor felfedeztem ezt az oldalt, és hogy ilyen sokan látogatják. :wink: (Jaj de nyálas vagyok...)

Mindent egybevetve, ha a csapatok hozzák a 2003-as színvonalat, akkor 2004 is jó évjárat lesz!

_________________
Fuxx'n JAP are insane but it's a secret
They also are pet dog and so you are
3, 2, 1, GO~(^o^)ノ


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 03 Sat, 8:17 am 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
A 2003as év feledhetetlen marad számomra, mivel amíg 2002ben csak barátkoztam a visual-keivel, addig 2003ban fejest ugrottam bele egyenest a mélyébe ahogy csak tudtam :D . Case-chan arigatooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!! *hugz* :wink:
Hihetetlen jó bandákat volt szerencsém megismerni, és ezt folytatni is szeretném, mert még remgeteg csapat érdekel :D . És mivel eddig mondhatni minden tetszett, így csalódást semmi nem okozott. És kedvenc együttest voltam kényszerű váltani, mert egy idiótából, egy vezérből, egy náciból, egy ribancból és egy kislányból álló banda ellopta szívemet (az ő stílusukkal nem volt nehéz), kiknem zenéjét addig hallgattam, amíg nem tetszett, és rendesen úgy is maradtam :lol: . Malice fangirl sajna nem tudtam maradni, mert kellett egy együttes, ami még működik, és tudok izgulni, hogy mit adnak ki legközelebb, mert ilyen számomra még nem volt japán viszonylatban. Nevezhetnek hűtlennek, de nem tehetek róla! És új kis kedvenc bandám basszgitárosába belezúgtam, mint vak ló a szakadékba!!!!!!!! Oh a szerelem.... :love3:
Szóval minden komolyságot mellőző shocker lettem röviden.
Videóilag meg ugye ez évben elég sokminden szakadt rám egyszerre (de nem elég!!!!!!!!), tehát friss műveket nehéz mondanom, amelyek annyira tetszettek. Meg ugye nem mindenhez tudok pontos időt mondani. És azon téren se sokmindent láttam, ami nem tetszett volna ^^".
Reményeim pedig csupán olyanok, hogy végre sikerülhetne megrendelnem azokat a cuccokat, amiket akarok, és elméletileg karácsonyra kaptam, de gyakorlatilag csak a pénzt kaptam meg rá ^^". Remélem találok olyasvalakit, aki segít!
Remélem, hogy minél több jó zenét ismerek meg, és terjeszthetem továbbra is, ami elképesztő mód csinálok is eddig.
Továbbá remélem, hogy idén is jön az Eve of destiny, és végre már kipihenten és jó kedvűen láthatom őket, mert ez 2003ban egyik fellépésükön se jött be, pedig kettőt láttam.
És minden reményem, hogy a bandák, akik igen közel állnak a szívemhez, és még működnek (Dög, Buck-Tick, Merry, Vidoll, Nookicky, Scissor, Eod és Közi-sama) továbbra is nagyon sok és nagyon jó mindenféle cuccot adnak ki. És hogy Dir en grey koncerteken Toshiya továbbra is előszeretettel lépjen fel félmesztelenül, amivel több száz fangirl reményeit fejezem ki :lol: . Röviden ennyi ^^".

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 03 Sat, 8:56 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
:evilbat:

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Last edited by mira on 2005 Nov 21 Mon, 8:10 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 03 Sat, 1:45 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
Hmmm... 2003-ról már többek megemlékeztek... Én elsőként(jellemző :sweatdrop: ) Gacktot emelném ki. A bosszantónak tűnő balladai single-sorozat után az év végén sikerült kirukkolni egy fantasztikus albummal (meg a lassan tradícióvá váló 12gatsu feldolgozással :twisted: ), és ezzel a saját toplistámon a Crescent felzárkózott a 2. helyre (Mars-Crescent-Moon-Rebirth).
A Larukut már-már elsirattam, a szólók közül egyedül Tetsu tetszett igazán, ő meg nem volt túl aktív... Aztán volt egy Shibuya 7 Days, amit fél évvel később, most Szilveszterkor sikerült megtekinteni, és azóta megint csak Larukut hallgatok :smile2: Nagy várakozással tekintek az új album elé, és szorgosan imádkozom :drop2:
2004... Hát. Gakkun maradjon a Mars-Crescent színvonalon, és továbbra is szerepeljen mindenféle tévéshowkban, és szórakoztassa a nagyérdeműt. Aztán. LARUKU HAJRÁ! És alakuljanak új, jó zenét játszó bandák, akik maradjanak is együtt sokáig... Itthon meg legyen SOK jrock party (meg olyan animecon-utáni-Case-féle bulik!!!!), és jöjjön megint hozzánk is az Eve of Destiny :smile3:

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 03 Sat, 6:08 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
Nna, hat nekem 2003 egy olyan "jo, de semmi hihetetlenul fantasztikus" ev volt. Lassuk csak...

Hyde, akarcsak az elozo album eseteben, kiadott ket nem tul erdekes kislemezt, amiket egy, hat... nem tul erdekes album kovetett. :| Ha tovabbra is szolozni akar, remelem, osszeszedi magat, mert ez igy nem lesz buli. Ami Kencicat es a S.O.A.P-ot illeti, legalabb a videoik borultak, es a kepekbol itelve a koncertjeik is... ^^;; De legalabb a Laruku haza tajan is megindult a mozgolodas - a Shibuya 7 a video alapjan jo buli lehetett, az uj dal, es a banda hangulata pedig felkeli a remenyeket egy jo Laruku albumra.... sz'al, csatlakozva az elottem szolokhoz, hajra Laruku!! :heart:

A Sophia kiadott egy jo, es egy eleg ize kislemezt (bar a c/w tetszett), majd egy albumot, amin, kovetve a Sophia hagyomanyait, vannak nagyon jo szamok es olyan "eh" szamok, de a tavalyi albummal ellentetben itt a jo szamok vannak tobbsegben. ^_^;;

Aztan mi volt meg... a Plastic Tree Baka ni natta no ni single-je nagyon poen volt, de az album vhogy nem jott be annyira... nem rossz, de ja, hat nem egy Puppet Show vagy Traumerei... :drop: A SADS uj cuccai annyira nem fogtak meg, de Kiyoharu Auroraja kicsit nagyon ott van, es nagyon kivancsian varom a tobbi szolo cuccat... A Buck-Ticknek meg ugye ott volt a Mona Lisa Overdrive, asszem ennel tobbet nem is kell mondani. ^^;; Sugi papa uj albuma is jopofara sikeredett (hah), a GO!GO!7188-t orulok, hogy megismertem, mert rulzanak ezerre', a B'z meg hozta a szokasos szinvonalat a Big Machine-nal.

Ami a visual szinteret illeti, az ev egyuttesei szamomra a Vidoll, a Deadman es az Emmuree. A Kagrra is csinalt jopofa dolgokat, de a fenti harom enyhen keraly dolgokat muvelt.

Ami a JPop engem erdeklo reszet illeti: egy jo kis single utan Bonnie Pink elorukkolt egy nagyon jo lemezzel (Present), aiko-chan pedig rulez mint mindig. ^_^

A sucky stuff:
1) a TMGE feloszlasa
2) az SMG feloszlasa (oke, nekik legalabb az utolso albumuk nem sikerult vmi tul jol, de akkor is.)
3) (ide lojetek!) Moon Child :P
*sohaj* A tobbi meg a szokasos. A Pierrot-rol mar vegkepp lemondtam.
A zsuri kulondija: Miyavi draga. (Az eg szerelmere, loje mar le vki. -_-)

mira wrote:
Ryuichi marad dobolni Gacktnál, mert sokkal jobb fej, mint Toshi.

Ooo.... lemaradtam valamirol? :shock:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 04 Sun, 4:01 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 2:34 am
Posts: 412
Location: Busan, Dél-Korea
:twisted:

_________________
♥*♥*東*方*神*起*♥*♥


Last edited by mira on 2005 Nov 21 Mon, 8:12 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 04 Sun, 12:03 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
mira wrote:
Azt az?rt m?gsem, de ez legal?bb ?gy fog f?jni :twisted:

:dead:

mira wrote:
?gy t?nkik ? is kedvet kapott a filmez?shez, ugyanis neki is lesz filmje ORESAMA c?mmel.

...........Mama, en felek.... @_@ (amugy "Oresama"?? MIYABI? Talan inkabb "boku-chan"... ^^;;; )

mufurc wrote:
Ryuichi Nishida. Miel?tt a GacktJOB-ba be?llt volna, ?n sem tudtam r?la semmit. De j? cs?v?, ?r?l?k, hogy ott van. :D Ez a hivatalos oldala: www.ryuichi-web.com

Jaaaa...... okeoke, nekem Ryuichirol es Toshirol masok ugrottak be. ^^;;;; Mar kezdtem megijedni...
________
Expert insurance


Last edited by mufurc on 2011 Mar 17 Thu, 1:29 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 04 Sun, 3:10 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2003 Jan 01 Wed, 9:37 pm
Posts: 338
mufurc wrote:
A sucky stuff:
3) (ide lojetek!) Moon Child :P


Legyen meg a te akaratod... (használjuk ki a smiley-készletet :mrgreen: )
:snipersmile: Image
:2gunfire: :onfire:


:beee:

_________________
-Mana-

I ain't crazy
I'm just a little strange
-----Siam Shade-----


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 04 Sun, 3:40 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2002 Dec 26 Thu, 12:51 am
Posts: 369
:dead: :arrow: :evilbat:
________
Gm Premium V Engine Specifications


Last edited by mufurc on 2011 Feb 26 Sat, 2:15 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 05 Mon, 7:30 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Először is: Szívesen Mira-chan :wink: !!!!!!!!!
*Leüti magát* Ezt majdnem elfelejtettem:
Meglepetés és reményteli esemény: Kyo haverom megtanult hányás színűt hányni, és észrevette, hogy a mellkasán kívül több hely is van mesztelen felsőtestén (*droolez* jól van na, beteg ember vagyok ^^"), amit véresre lehet kaparni a koncerteken. Hát gratulálok neki! IDIÓTAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!! Nem mintha nem szoktam volna már meg, de mindig megállapítom. Csak ne imádnám a kawaii fejét annyira határtalanul *hugz Kyo*!!!!
Reményeim:
Végre legyen már a hajam olyan színű, amilyennek én szeretném! A sárga nagyon ott volt, de azon kívül semmi nem jött össze. A lila fakó rózsaszín lett, másodikra meg olyan hányásbarna (ismét témánál vagyok ^^"), így most megint fekete, de az uncsi!!! És bezavar a betervezett cosplayelési sorrendbe. Szegény Leader-sama kimarad nagyon, és addig az avataromban karatézhat a kamerával ^^".
Minden második vagy harmadik héten j-rock/visual-kei buli!!!!!!!!!!! Mert a zsebpénzemet legszívesebben még mindig a pesti gyorsra szóló vonatjegyre költöm ^^" (hülye vizsgaidőszak!!!!!!!! menni akarok megint!!!!!!!! *hugz Amiyade-chan*)
És természetesen sok új j-rock/visual-kei rajongót!!!! Én teljes erővel dolgozom az ügyön, és már meg is szóltak, hogy állítólag megrontom az emberek..... Én????????? Hisz az ártatlanság vagyok maga!!!!!!! :angel: Na de mindegy! A rajongógyarapításra egyenlőre jó kilátások vannak errefelé ^^"!

*kikerüli a repkedő golyókat* :scatter:

_________________
ImageImageImage


Last edited by tenshi on 2004 Jan 06 Tue, 5:25 am, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 06 Tue, 3:30 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
StabWest wrote:
PV-k: Penicillin - Saphire Android no yume ~Juliet II~. Lökött egy klip :twisted:

Hmm.. azt még nem láttam... nem lehetne esetleg valahogy megszervezni, hogy ez a helyzet változzon? :sweatdrop:

StabWest wrote:
Olvastam, hogy a Nookicky-nek is megjelent egy CD-je, amibe még sajnos nem sikerült belefülelnem.

Jó az új Nookicky nagyon, csak sajna aki rippelte valamit hallhatóan nagyon elszúrt és végig pattog, meg nyekereg meg mittomén az album, ráadásul mindenkinél ugyanez a hibás rip van.. :\

Gishokitty wrote:
Nekem az év nagy felfedezettjei a Gullet és a 12012. Mindkét csapatnak elképesztöen jó a vokalistája, a zenéjük meg egyenesen zseniális. Az a benyomásom, hogy az újabb bandák már nem érik be akármilyen énekessel (bár Ryo a Gullet-böl már veteránnak számít).

Jaja, erre én is felfigyeltem, hogy újabban szerencsére egyre kevésbé van olyan banda hol az énekes hangjától a világból kiszalad az ember, ellenben az igencsak figyelemreméltó énekesekkel rendelkezö csapatok meg egyre többen vannak (a fentiek mellett ugye a Vidoll meg az emmurée is pl.)

Gishokitty wrote:
Legföbb reményem, hogy a deadman végre készít egy videót! :roll:

Na ja az nem lenne rossz, de majd talán az új lemezhez csinálnak valamit végre... o_O/

Gishokitty wrote:
Az is klassz lenne, ha minél többen megismernék a japán zenekarokat Mo-on is!

Ezen dolgozunk nagyon keményen :smile3:

Gishokitty wrote:
Azt se feledjem megemlíteni, hogy nagyon örültem, amikor felfedeztem ezt az oldalt, és hogy ilyen sokan látogatják. :wink: (Jaj de nyálas vagyok...)

Mi is nagyon boldogok vagyunk, hogy szerény köreinkben üdvözölhettünk Téged (nyál, csöpp- csöpp) :drop2:

tenshi wrote:
Case-chan arigatooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!! *hugz*

*nyekk* ^^" Szivesen Ancica és majd kapod az újabb adagokat. ^_^!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Jan 06 Tue, 3:34 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
jameg, itten van egy (persze roppantmód szubjektív) kis írás arról, hogy mi történt, meg mi volt fontos 2003-ban. :mrgreen:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 206 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group