Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 May 15 Wed, 5:23 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 148 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next

Szoktad hallgatni a Japanimániát?
mindig 13%  13%  [ 4 ]
soha 16%  16%  [ 5 ]
csak ha érdekel a téma 6%  6%  [ 2 ]
csak ha Case a vendég 6%  6%  [ 2 ]
amikor épp ráérek 39%  39%  [ 12 ]
mi az a Japanimánia? 19%  19%  [ 6 ]
Total votes : 31
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2004 Dec 22 Wed, 12:38 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
mivel karácsonyig nemigen leszek neten, most _ itt megragadnám az alkalmat, hogy B.Karányonyt kívánjak~és erősen ajánlom a dec. 26.-ai Japanimániát! :twisted: :love3: :wink:

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Dec 22 Wed, 1:54 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
bylon wrote:
..és erõsen ajánlom a dec. 26.-ai Japanimániát! [/b] :twisted: :love3: :wink:

azt én is... MWAAHAHAHAHAHAAAAAAA!!!! *khm*
(imho úgyis mindenki rá fog jönni pillanatok alatt, hogy mi az amit én kértem.. xD)
én meg karácsonyt nem tartok, de... umm.. Boldog Beiglit! (vagymi. :roll: )

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Dec 22 Wed, 2:19 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
Case wrote:
bylon wrote:
..és erősen ajánlom a dec. 26.-ai Japanimániát! :twisted: :love3: :wink:

azt én is... MWAAHAHAHAHAHAAAAAAA!!!! *khm*
(imho úgyis mindenki rá fog jönni pillanatok alatt, hogy mi az amit én kértem.. xD)


:shock: merénylet! én andalító ünnepi estéhez való muzsikám után felhasít majd valami kísérleti zene. :laugh:

ja amúgy mivel külön nem címeztem senkinek a dalt, sz'al remélem mindenki magára veszi-hogy NEKI küldtem! mer' mire Tonya felsorolná a nickneveket, addig leadhat inkább még 2 zenét :) ( nem ezzel nem olvasási gyorsaságára utaltam ^^")

persze csak ha leadják... :shock:

és jaja, boldog munkaszüneti napot! ^^" Boldog táncoló fenyőfákat! Boldog Hóesést! [brrrr] Sok boldog Buck-Tickot!

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2004 Dec 22 Wed, 2:53 am 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
bylon wrote:
Sok boldog Buck-Tickot!

Az lesz, és viszont neked is!!!!!!!! :wink:

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 02 Sun, 1:23 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
a múlt hétre tervezett kivánságmüsoros japanimánia ma este lesz leadva 22:00-tól, mivel ugye a múlt heti adás "technikai okok" (vagyis valószinüleg valami technikus idiótasága) miatt elmaradt.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 14 Fri, 9:57 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2004 May 30 Sun, 6:52 pm
Posts: 94
2005. 01. 16. 22-24: hírek, újdonságok, ilyesmi. 22-23 közt Ongaku!

Valamint el fogjuk mondani, kiket várunk a következő hetekben vendégként a stúdióba. Azt hiszem, többek legnagyobb örömére.

Éééés igen, végre van új honlapunk! www.japanimania.hu


Last edited by Tonya on 2005 Jan 16 Sun, 7:55 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 14 Fri, 10:40 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Tonya wrote:
2005. 02. 16. 22-24: hírek, újdonságok, ilyesmi. 22-23 közt Ongaku!

jatélleg.
*el ongakut összerakni*

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 22 Sat, 3:00 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2004 May 30 Sun, 6:52 pm
Posts: 94
Kirándulás a Filmvilágba

Vendégünk lesz a stúdióban Kubiszyn Viktor és Vaskó Péter, a Filmvilág munkatársai. Faggatni fogjuk őket a magazin nemrég véget ért pályázatáról; az újság 25. évfolyamának tiszteletére létrehozott archívumról; valamint természetesen a japán filmekkel, animével, mangával való eddigi találkozásaikról, élményeikről.

Link:
http://www.filmvilag.hu

Többek kérésére január 25-én, kedden reggel 4 és 6 óra között Inuyashás adások ismétlése fog elhangzani a Fikszen. Részletek: www.fikszradio.hu

Mivel itt előfordulnak a koreai zene rajongói is, ezért meg kell jegyeznem, hogy 4-től 5-ig koreai zenék szólnak majd az ismétlésben - indoklás és körülbelüli tracklist: www.japanimania.hu 2004. 08. 01-i adás


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 29 Sat, 11:07 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2004 May 30 Sun, 6:52 pm
Posts: 94
Újabb kirándulást teszünk Koreába, melynek apropója az, hogy Mr. Lee Ki Bong az elmúlt héten Budapesten tartott Baduk (azaz Go) oktatást.

Mr. Lee 7 danos játékos, valamint a szöuli Myong Ji egyetem tanára. Hogy mit oktat ott, hogyan került Budapestre, valamint szerinte legyőzhet-e egy magyar játékos egy koreait - nos, erről vasárnap este 23 óra után a 98 MHzen őt magát lehet meghallgatni.

Emellett a felvétel mellett egy - szintén korábban rögzített - rövid interjút is hallhattok majd Kőszegi Diával, aki volt már gó magyar bajnok, ifjúsági Európa-bajnok, és nemsokára a Myong Ji egyetemen folytatja tanulmányait.

Szeretném itt is megköszönni mindenkinek a segítségét, aki hozzájárult az interjúk létrejöttéhez!

A Japanimánia már 22 órakor kezdetét veszi, az egy órás Ongaku után az interjúkat koreai zenékkel kötjük össze.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Feb 06 Sun, 4:38 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2004 May 30 Sun, 6:52 pm
Posts: 94
A ma esti műsor fő csapásiránya a petíciók fikázása lesz. Biztos egyebek is szóba kerülnek majd, de most elég zabos vagyok, hogy más is eszembe jusson. :roll:

Ami pedig a Gi Yeok Na Ni vagy Giyeok Nani angol címét illeti, azt sajna sehol nem láttam az mp3ban meg a környékén se, ezért csak a koreai címét tudtam. Elvileg, mielőtt az ember rádióban bemond valamit "külföldiül", tájékozódni illik a lehető legpontosabb kiejtésről, hogy élő adásban ne legyen probléma. Na most a koreai romanizáció érdekességei és hiányosságai miatt asszem az volt a minimum, hogy elnézést kérek, amiért megsem tudom teljes biztonsággal helyesen bemondani a számok és előadók címét, nevét (lásd pl. Seo Tai Ji vagy Taeji, amit másként mondanál első olvasatra, közben lehet hogy mégse).

waff, bonyolult a világ. :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Feb 06 Sun, 8:10 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Tonya wrote:
(lásd pl. Seo Tai Ji vagy Taeji, amit másként mondanál elsõ olvasatra, közben lehet hogy mégse).

waff, bonyolult a világ. :?

mondjuk Seo Taiji pont kicsit mas eset, mert a 'Seo' rész egyertelmu, a 'Taiji' meg japan eredetu, tehat ott lehet hasznalni simán a japán kiejtést. :grin:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Feb 07 Mon, 6:55 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
Case wrote:
a 'Taiji' meg japan eredetu, tehat ott lehet hasznalni simán a japán kiejtést. :grin:


jé, tényleg! 8) X-Japan!!!

Amúgy azért van Taiji és Taeji is romanizálva, mert az ae diftongus és az a+i ugyanúgy néz ki :>> . ^^" De ha most hangosan kimondod ( igen mondd csak ki szééépen ) h Taiji és Taeji nem fogsz különbséget hallani sz'al oly mindegy. ^^"

Az angol-koreai nyelvlecke pedig angolos saw-nak ejtené Seo-t. De mivel a magyar sokkalta jobban illik a koreai nyelvhez, így a Szeo szerintem tökéletes!



:oops:

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Feb 07 Mon, 9:39 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
bylon wrote:
Amúgy azért van Taiji és Taeji is romanizálva, mert az ae diftongus és az a+i ugyanúgy néz ki :>> . ^^" De ha most hangosan kimondod ( igen mondd csak ki szééépen ) h Taiji és Taeji nem fogsz különbséget hallani sz'al oly mindegy. ^^"

Az angol-koreai nyelvlecke pedig angolos saw-nak ejtené Seo-t. De mivel a magyar sokkalta jobban illik a koreai nyelvhez, így a Szeo szerintem tökéletes!



:oops:

waah, bylon a nyelvzseni! :grin:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Feb 07 Mon, 9:42 am 
Offline
Official Cheerleader
User avatar

Joined: 2004 Mar 31 Wed, 6:24 pm
Posts: 1612
bylon wrote:
Amúgy azért van Taiji és Taeji is romanizálva, mert az ae diftongus és az a+i ugyanúgy néz ki :>> . ^^" De ha most hangosan kimondod ( igen mondd csak ki szééépen ) h Taiji és Taeji nem fogsz különbséget hallani sz'al oly mindegy. ^^"

Az angol-koreai nyelvlecke pedig angolos saw-nak ejtené Seo-t. De mivel a magyar sokkalta jobban illik a koreai nyelvhez, így a Szeo szerintem tökéletes!

:oops:


szóval bylon? Mikor megyünk koreaiul tanulni ?? :sweatdrop:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Feb 08 Tue, 1:53 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2004 May 30 Sun, 6:52 pm
Posts: 94
Hm, nemtom nektek mennyi infótok van, én eddig egy darab magántanárról hallottam, aki valamelyik vidéki egyetemen is tanít. A magánórája pedig 3000.- / 45 perc.

Ha tudtok valami jó lehetőséget, szóljatok plz, mert őszintén szólva a múltkori interjú felidegesített annyira, hogy megfelelő körülmények között legyen kedvem koreaiul tanulni...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 148 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group