Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 8:04 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 1751 posts ]  Go to page Previous  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2012 Mar 23 Fri, 12:53 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Michael K. Williams To Create Another Indelible Character – Rapper Ol’ Dirty Bastard.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Apr 19 Thu, 8:16 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 Mar 25 Tue, 6:58 pm
Posts: 3161
Ma megnéztem a Brokeback Mountaint. Mindenki nagyon odavan érte, meg nagyon dicsérik, de engem valahogy nem söpört el. o_o Nem igazán jött át nekem... Mondjuk szerintem eleve gyorsan belevágtak a közepébe, hogy megismerkedik a két srác, felmennek a hegyre birkákat őrizni, aztán szinte minden további nélkül "egymásnak esnek". Szerintem azért az életben ez nem igazán történt volna így... Igazából nekem az sántított ebben, hogy jó, Jack-en már valahogy az elejétől látszott, hogy biztosan nem hetero, de Ennis teljesen annak nézett ki. Ráadásul ilyen totál magának való, durva arc volt, és azért azt, hogy pont őt pár pillanat leforgása alatt rá lehet venni ilyesmire, elég hihetetlennek érzem. Azt szomorú volt látni, ahogy a családi életük teljesen széthullott a szerelmük miatt, de azt a nagy, mindent elsöprő vonzalmat, ami elvileg irányította őket, én nem éreztem... Szóval nem mondom azt, hogy nem jó, mert elnézegetni kellemes volt. Főleg amikor még az elején őrzik a birkákat, az nagyon idilli meg kedves volt, de attól függetlenül nem éreztem át azt, amit igazából ki akartak volna vele fejezni.

_________________
Image Image
last.fm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Apr 20 Fri, 9:47 am 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
Alcsi: Szerintem nem is az elsöprő érzésekre törekszik a film, hanem arra, hogy bemutassa, mennyire ellentétben van az akkori (60-as, 70-es évek) társadalmi normákkal, elvárásokkal a két férfi közti szerelem. S amíg Jack nagyjából tisztában van magával, hogy a férfiakhoz vonzódik, addig Ennis egy zárkózott és inkább megfelelni vágyó karakter. Ugye a vége felé, amikor Ennis elmegy Jack szüleihez, egy szót sem szól és máris összetűzésbe kerül az apjával, annak előítéleteivel.

Quote:
Ennist azonban egy gyerekkori emlék (látta egy idős, köztudottan homoszexuális férfi holttestét, akit előtte halálra kínoztak) és a családja, a közösség elvárásai, és sokszor a munkája is visszatartják. (wikipedia)


Más kérdés, hogy hónapokig vannak a hegyen, összezárva és hát hmm férfiak... persze ez még nem indok igazából semmire se, és nem vagyok férfi, de nyilván azért vannak szükségleteik. Az meg megint más tészta, hogy Ennis nem az a haverkodós típus, és ha Jack valamilyen módon is közeledni akar felé (ha már egyszer minden nap látja az ábrázatát több hónapon keresztül, és mondjuk netán beszélgetni vagy khm "beszélgetni" akar valakivel), nincs épp könnyű dolga, egy szótlan, magának való emberrel. Ennis meg szerintem az érzéseit nem hogy nem tudja szinte senkivel sem megbeszélni, hanem lehet, hogy a gyerekkori emléket sem volt képes feldolgozni. Tipikusan az a karakter, aki felemészti magát... Jack meg az a teszek rá típus, ő aztán nem fog megfelelni.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Apr 20 Fri, 9:59 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
The Hunger Games

A Stephanie Collins azonos regényéből készült film leginkább olyan szájízt hagyott bennem, hogy én most a Battle Royale Twilight-szérián áteresztett változatát láttam: az alappillérek (disztópikus világ, tinédzserek mészárolják le egymást, stb.) megmaradtak, mégis, az előtérbe tolt romantikus szál, a sekélyes mélység (Cato monológja a végén egyenesen térdenlövi a film amúgyis gyenge második felét), és a mészárlás szinte teljesen vérmentes és szemérmes kameramunkája miatt mégsem tudom teljesen a BR-hez hasonlítani. A történet szerint a totalitárius uralmat gyakorló Kapitólium (ami egyébként egy metropolisz) ellen régen fellázadtak az emberek, de a felkelést leverték, és azóta a tizenkét körzet (mindegyik más-más dologra épül, pl. bányászat) minden évben egy-egy, az Aratás napján kisorsolt fiút és lányt küld hozzájuk, akik egy speciális arénában küzdenek meg egymással, míg a végén csak egy maradhat. A tizenkettedik körzettől Katniss Everdeen érkezik. Innentől pedig inkább spoilerezek tovább.

A film első fele meglepően jól működik, a disztópikus világot és a Kapitóliumot jól vitték celluoidra, a film második fele azonban unalmas, Gary Ross egyáltalán nem ért az akciójelenetek rendezéséhez és egyáltalán, az egész viadalnak nem éreztem a tétjét, nem tudtam együtt érezni/élni a szereplőkkel. Tinédzsereknek persze könyebb az azonosulás, a tinédzser főszereplővel, az előretolt szerelmi szállal, és a sekélyes, de könnyen átvehető gondolatokkal, de én ugyanúgy vagyok vele, mint a regénnyel: nem értem a hypeot, egynek so-so jó, de semmi több.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Apr 20 Fri, 5:45 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 Mar 25 Tue, 6:58 pm
Posts: 3161
shadow VI II I wrote:
Alcsi: Szerintem nem is az elsöprő érzésekre törekszik a film, hanem arra, hogy bemutassa, mennyire ellentétben van az akkori (60-as, 70-es évek) társadalmi normákkal, elvárásokkal a két férfi közti szerelem.


Igaz, igaz... o_o Akkor úgy látszik, én tájékozódtam rosszul, hogy miről is fog szólni. :'D Annyit olvastam, hogy "témája a férfiszerelem", meg hogy nagyon sikeres, hát kíváncsi lettem rá, hogy a film szerint milyen érzések lapulnak meg egy ilyen viszony mögött, de pont azt nem árulta el nekem, amire kíváncsi voltam, szóval amiről azt hittem szólni fog. o_o De azt, amit te is mondasz, tényleg nagyon jól ábrázolja.

_________________
Image Image
last.fm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Apr 20 Fri, 10:12 pm 
Offline
Forum Addict

Joined: 2007 Feb 18 Sun, 11:39 am
Posts: 1381
Alcsi wrote:
kíváncsi lettem rá, hogy a film szerint milyen érzések lapulnak meg egy ilyen viszony mögött, de pont azt nem árulta el nekem


szerintem ez az egész egyébként túl van misztifikálva, a férfiszerelem mármint... ugyanúgy emberek és ugyanúgy érzések vannak, se több, se kevesebb... az, hogy ez miként jelenik meg a filmekben, mit lehet megmutatni az érzésekből, sok mindentől függ, mert azért ez a mai napig tabu téma (persze nyilván nem mondtam újat)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Apr 20 Fri, 10:28 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 Mar 25 Tue, 6:58 pm
Posts: 3161
Igazat szóltál. :) Nekem pont a tabusága miatt érdekes, már az hogy hogy tudnak egymásra találni és érvényesülni a homoszexuális párok még a társadalom rosszallása ellenére is.

Na de hagyjuk a melegeket, a Last Airbender-féle Avatar filmet ki látta már? Érdemes megnéznem, vagy nagyon rossz? :'D Mert jót még nem hallottam róla, de a rajzfilmnek egyre nagyobb rajongója vagyok, szóval azért érdekel valamennyire. :D

_________________
Image Image
last.fm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Apr 20 Fri, 10:50 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Apr 12 Wed, 12:52 pm
Posts: 2903
Location: home
^addig jó amíg nem nézed meg a sorozatot. szerintem.
A sztori kapkod, nem igazán tudsz azonosulni a szereplőkkel. Viszont látványban baromi jó. 3D-ben talán érdemes lett volna megnézni mert a CGre legalább költöttek rendesen. A szereplő beválogatásról csak annyit, hogy nem túlságosan rajzfilm-hű.
Igazából amint elolvastam a rendező nevét, már nem vártam sokat, szóval elment! XDDD

_________________
~part of team UNDERSOUNDZ bringing k-hiphop news to you!~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Apr 20 Fri, 11:08 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 Mar 25 Tue, 6:58 pm
Posts: 3161
Hát ez nem hangzik túl jól. :beaten: De ha a látvány jó, akkor lehet hogy megnézem (egyébként a kékemberkés Avatar filmben is a látvány ragadott meg leginkább XD ezt csak a címük egyezése miatt említettem meg :'D). :) Egyébként úgy láttam, hogy főleg a Zuko-t játszó színész nem hasonlít a rajzfilmbeli hősre. :lol: (Pedig az a srác hatalmas arc, már ameddig én láttam egyelőre a mesét. XD)

_________________
Image Image
last.fm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Apr 20 Fri, 11:18 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Apr 12 Wed, 12:52 pm
Posts: 2903
Location: home
^Zuko-t egy indiai színész alakítja(Uncle Iroh-t egy vékony csontos arcú pasas? o.O). Szerintem egy ázsiai jobban megfelelt volna.
Katarat és a bátyját fehér emberek játszák... talán egyedül Aang-et találták el, mert valami karate világbajnok a kis csávó, és még a fejszerkezete is hasonló XD

_________________
~part of team UNDERSOUNDZ bringing k-hiphop news to you!~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 Apr 20 Fri, 11:23 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 Mar 25 Tue, 6:58 pm
Posts: 3161
Ja, az Aang-et játszó srác tényleg hasonlít. :) Iroh-ról még nem is láttam képet, pedig egyelőre ő a kedvenc karakterem. XDDD *rákeres* Hmm, mindegy, azt hiszem hagyom a panaszkodást hogy csak Aang hasonlít magára, és majd mondok véleményt mikor már láttam a filmet. :lol: :beaten:

_________________
Image Image
last.fm


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 May 04 Fri, 9:17 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Avengers-t látta valaki? Eddig elég jókat olvastam róla, így be lett tervezve, de mióta a hasonló kritikák után az X-Men: First Class olyan ócskaszar volt, amilyen már inkább elövigyázatos vagyok.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 May 05 Sat, 1:00 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2007 Sep 15 Sat, 7:57 pm
Posts: 1363
Alcsi: Az Avatar filmmel az a baj, hogy amíg nem láttam a sorozatot, addig tetszett a dolog, főleg látványra. Aztán megnéztem a sorozatot, és uhh. Az Aangot játszó kissrác tényleg hasonlít, viszont a személyiségének a gyerekes oldalát abszolút háttérbe helyezték, pedig akárhonnan nézzük, Aang még csak 12 (na jó, 112 xD)
Igazából, ha meg szeretnéd nézni, hát tegyed, a látvány tényleg megéri, a sztori viszont abszolút nem.

Case A napokban láttam, szerintem abszolút megérte elmenni rá moziba. ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 May 08 Tue, 10:07 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
a nap (hét/hónap) mozis jóhíre: most már biztos, hogy nem vágják korhatárbarátra a Prometheus-t *o*

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2012 May 08 Tue, 11:32 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Case wrote:
Avengers-t látta valaki? Eddig elég jókat olvastam róla, így be lett tervezve, de mióta a hasonló kritikák után az X-Men: First Class olyan ócskaszar volt, amilyen már inkább elövigyázatos vagyok.


Szerintem igen, tényleg jogosnak tartom a hypeot, mert a Batman filmek óta ez volt a legjobb szuperhősökről szóló film, amit láttam. Fokozatosan építkeznek, minden karakternek jut idő, mindenki ki tud bontakozni, a poénok ütnek (bár igazság szerint kicsit mindegyik poén úgy hangzott, mintha Tony Stark írta volna), a látvány pedig tényleg hihetetlen, alaposan a székbe szögezett engem. Nálam a filmet valószínűleg már csak a Prometheus vagy a The Dark Knight Rises tudja majd megszorongatni (bár a legutóbbi trailer szerintem béna volt).

_________________
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1751 posts ]  Go to page Previous  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group