Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 May 13 Mon, 7:34 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 413 posts ]  Go to page Previous  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 01 Sat, 7:22 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
A mai napon kijött a Nitro Microphone Underground új albuma, 'THE LABORATORY' címmel, sima és DSD-s speciális verzióban. Utóbbi verzió annyiban másabb a sima verzióhoz képest, hogy csak 9 számot tartalmaz, digitális booklettel jön. A DSD Direct Stream Digitalt jelent, zanzásítva gondolom jobb hangminőséget eredményez.

(2011.01.01) Nitro Microphone Underground - THE LABORATORY


Image

01. THE ANTHEM *
02. NITRO EXPRESS
03. チャイチャイ
04. イッカイコッキリ(一生のお願い) *
05. ボウドウ *
06. いらっしゃいませ in THE 社交場
07. 自由研究 *
08. B.O.N.
09. ティリーファンクJr. *
10. Masters of Ceremony *
11. Knockin' on Labo's Door *
12. BLUE HOUR *
13. 鬼ダッシュ
14. DA ORIGINATOR *

A csillaggal megjelölt számok lesznek a DSD-s verzióban.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 02 Sun, 4:13 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Erre kiváncsi leszek, mondjuk mindig is fura viszonyban voltam a Nitro-val, mert a tagok szólócuccai közt van egy csomó amit imádok (Gore-Tex, Suiken, a régi Deli lemezek, meg persze bármi amit Macka-chin csinál) a közös lemezek ellenben a nagy kivétel Uprising EP-t kivéve nem igazán jöttek be. Egy-két erősebb track persze mindig van, de a gyengébb darabok mindig túlsújban vannak...

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 05 Wed, 8:13 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
(2010.12.08) Grooveman Spot - Runnin' Pizza EP

Jelszó: afterpre.com

Quote:
Jazzysport’s #1 Soul Brotha Grooveman Spot is busy prepping his new album ‘Runnin’ Pizza’ for release in early 2011, but for now he is giving us a sample of his latest sounds via the ‘Runnin’ Pizza EP’. Taking a slight departure from the jazzy hip-hop soul sound he’s known for, on ‘Runnin’ Pizza’ he is in a more experimental mode, integrating elements of funk, house, and dance and making it blend in a nice cohesive mix of smooth melody.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 05 Wed, 9:57 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
thx.. huhh, leírás alapján érdekesnek tünik. :grin:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 05 Wed, 8:17 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Meghallgattam a Grooveman cuccot... nem rossz, de nekem azért a Change Situations eddig jobban tetszik, majd meglássuk milyen lesz a full album.

És ami a lényeg: a sajna eléggé halódó Ongaku revival helyett találtam új japcsi hip-hop aranybányát, ráadásul itt aztán abszolúte a keményvonalasabb cuccokon van a hangsúly, nem a chill-es, jazzy cuccokon, amiket lényegesen egyszerűbb megtalálni. A vicc az egészben, hogy ismertem is a helyet, de még csak a legelején voltam ott valamikor, amikor indult és csak pár lemez volt fent, aztán totál elfelejtettem.. xD Szóval:

ASIAhiphop :heart:


Ma le is húztam egy raklap cuccot onnan, többek közt:

Nitro Microphone Underground: The Laboratory
Egy hallgatás után eléggé úgy tűnik, hogy bejött ami miatt aggódtam fentebb is, hogy együtt egyszerűen nem az igazi amit csinálnak. Azért nem rossz, meg van rajta pár jobb track (az első is okés, de asszem a negyedikre kaptam fel a fejem először... arról mondjuk üvölt, hogy Macka-chin csinálta az alapot hozzá, sz'al nem csoda, hogy jó. xD). Deli meg sajna itt sem tudja megállni, hogy itt-ott ne használja azt a rohadt autotune szemetet, amivel a szólócuccait is hazavágja mostanában.

DS455 Tribute
Emiatt aggódtam kicsit, hogy milyen lesz, de minden szám nagyon korrektre sikerült, pár kiemelkedően jó darabbal, mint amilyen a kezdő Lowride4Life, ami ha lehet még jobb, mint az eredeti. :heart:

Mr.OZ & CITY-ACE - 21g with Strawberry Fields
Ezt főleg Jigsaw miatt linkelem. :grin: Egyébként tipikus, vendéglátós gengszerség, gagyi szintivel, megmindennel, vagyis Mr. OZ hozza azt ami miatt a Phobia Of Thug időkben megszerettük. :beaten:

és a végére az eddigi favorit, az új Infumiaki Kumiai. Nagyon jó lemez lett, az egyik legjobb amit eddig összehoztak. :heart: A vége fele picit talán leül (vagy csak akkor nem tudtam eléggé figyelni meló közben), de addig nagyon jó, olyan kis csodákkal mint az arab zenét hip-hop-ba keverő Arabian Nights, meg az Erone szóló (6. szám), ami meg valami '30-as/'40-es évekből származó japcsi swing jazz énekmintákra épül. Egyébként aki nem ismerné őket, az Infumiai is egy olyan MC/DJ kollektíva, mint a Nitro meg az MSC, csak éppen oszakaiak és mint ilyenek, teljesen elmebetegek. :beaten:

Meg rengeteg kincs van még a blogon, sz'al érdemes körbenézegetni (meg van pár olyan csoda is, aminek szerintem inkább csak én örülök, mint az ultimate japán chonga Mona aka Sad Girl néhény olyan lemeze, ami eddig még hiányzott. :beaten: :heart:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 05 Wed, 8:23 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Case wrote:

OMFG, megtaláltam azt a Phobia Of Thug lemezt, amit már régóta kajtatok!!! :heart: Köszi!!! :grin:

edit: hallgatom, és...gyönyörű, mint mindig. :'<


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 05 Wed, 8:50 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
nah, azt eddig speciel ki sem szúrtam, sz'al húzom le én is. :grin:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 05 Wed, 11:52 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Jigsaw wrote:
Case wrote:

OMFG, megtaláltam azt a Phobia Of Thug lemezt, amit már régóta kajtatok!!! :heart: Köszi!!! :grin:

edit: hallgatom, és...gyönyörû, mint mindig. :'<


OMFG, húzom le ezeket majd, köszönöm! :heart:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 06 Thu, 4:02 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2009 Mar 04 Wed, 11:55 am
Posts: 119
Location: Budapest
Case wrote:


"Hip-hop is not dead. Just moved to Japan."
Amúgy köszi, már az ongakustreet halála óta keresek valami ilyesmit :smile2:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 06 Thu, 4:56 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Random: tegnap este hallgattam megint hosszú idő után a Buddha Brand kétlemezes best albumát, és ismét rá kellett jönnöm, hogy az egyik legjobb hip-hop összeállítás az a kiadvány. :heart: Legalábbis nagyon eltalálták a szájízemet (old-school hangulat), még ha ritkán is hallgatok ilyen stílusú zenét. Például. :heart:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Jan 09 Sun, 3:26 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Közben meghallgattam még pár dolgot a fenti blogról és.. a Phobia Of Thug lemez jópofa lett, de nekem ez az új Mr. OZ szóló jobban tetszik úgy általában, mert jobban átjön rajta az a vicces lakodalmas-gangsta hangzás :heart:
A tavalyi Suiken album (ő is Nitro tag ugyebár) meg baromi nagy csalódás lett. Egy eltaláltabb szám van rajta, a többi borzasztó erőtlenre sikerült, ami pláne azért csalódás, mert a baromi jól sikerült előző album (itt) után ettől is sokkal többet vártam. :|

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Feb 02 Wed, 9:52 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Az OZROSAURUS DJ-je, DJ SN-Z Március 30.-án megjelentet egy mixlemezt, 'Hard Pack' címmel. Valamint elkezdődtek az ötödik OZROSAURUS album munkálatai.

Arról, hogy valószínűleg kik szerepelnek majd a mixen:

Quote:
Artists mix CD that is included in the plan, AKIRA (MOSAD), AK-69, ANARCHY, ARUMA, ATOOSHI, AXIS, BIG JOE, CHOZEN LEE (FIRE BALL), DABO, DINARY DELTA FORCE, "E" qual (MOSAD ), FAT-D, FUTO, JAG-Z, KWSK, LA BONO, RYUZO, RUDEBWOY FACE, RUEED, SAMI-T (MIGHTY CROWN), SEEDA, SHINGO Nishinari ★, SIMON, STICKY (SCARS), THA DSC (Kayzabro, BIG RON, RICHEE, KOZ), THUG FAMILY, Zeebra, YOYO-C, Shigeru Tiyo, forest falcon, wisdom and luxury lineup.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Feb 03 Thu, 10:00 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Há' remélem lesz majd rajta pár használható szám, habár az alap-klasszikus első lemezt megközeliteni sem fogják soha, az sajna már 100% :|

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Feb 03 Thu, 10:09 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Case wrote:
Há' remélem lesz majd rajta pár használható szám, habár az alap*klasszikus első lemezt megközeliteni sem fogják soha, az sajna már 100% :|


Btw, Macka-chin dolgokat tudnál ajánlani? Annyit dícsérted, hogy érdekelne. ^^

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2011 Feb 03 Thu, 10:36 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Bármi. De tényleg. Minden amihez nyúl arannyá válik. A szólódolgai közül is lehet kezdeni akármelyikkel, meg a Montien (ez a Tina-val és Suiken-nel közös project volt, ami már Tina eszement jó hangja miatt is nagyon ajánlott) és Mabo (Dabo + Macka-chin = Mabo. xD) cuccok is hibátlanok. Mondjuk ahogy nézem a kedvenc hip-hop blogunkon csak a Montien cuccok vannak fent.. szóval ha kell atöbbi, akkor szólj és előtúrom majd. Mondjuk az első két lemeze jelenleg nekem sincs meg, mivel a CDk, amiken ki voltak írva tönkrementek és azóta sem futottam beléjük sehol. :?

De érted.. aki ilyen képet rak boritóra magáról, az rossz ember nem lehet. :beaten: :heart:

Image



oppá, most hogy ránéztem a blogra... felkerült a sokéves Head Bangerz album, amit az se tudom mióta hajkurászok... *________* (kis izelítőőőőőőőő. hatalmaaaas!!)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 413 posts ]  Go to page Previous  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group