Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 12:11 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 413 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2005 Mar 19 Sat, 10:17 am 
Offline
Official Cheerleader
User avatar

Joined: 2004 Mar 31 Wed, 6:24 pm
Posts: 1612
:shock: ojééé, mik vannak...hát már az a kép elég weird amit belinkeltél...... :? .... akkor a zene vajon milyen lehet ?
hm, asszem meet után megtudom :grin:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Apr 14 Thu, 10:44 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
mwehehehee! keeeell!! :bluegrin:

Image

az egyik DS455 PVböl, eredeti yokohamai maffiózóruci! :sweatdrop: (gondolom Kayzabro divatcége felelös érte.. ^^)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 May 03 Tue, 7:45 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2004 Nov 11 Thu, 10:36 am
Posts: 82
Location: under the stairs
Izé, nem tom jó helyen keresgélek-e, de a létező topicok közül sztem ide illene leginkább. Vagyis:

Case tudnál nekem mondani pár japán trip-hop előadó nevet? (Már ha vannak :sweatdrop: )

_________________
broke the sissy boy's teeny toy heart in two
turned him into a video kid like you


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 May 03 Tue, 9:20 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
C_V wrote:
Case tudnál nekem mondani pár japán trip-hop előadó nevet? (Már ha vannak :sweatdrop: )

hmhmmm.. hát ami most így nagyhirtelen eszembe jut az a Ram Jam World. Rájuk szokták mondogatni, hogy trip-hop, habár szerintem annyira közelsem tipikusak (mondjuk nekem sajna csak egy '97-es lemezük van meg, nem tudom azóta mit csinátak) Meg ott van még a Coldfeet duó (melynek egyik tagja, Lori Fine, a Sugizo & The Spank Your Juice-nak is tagja volt... akiknek pár száma szintén inkább volt trip-hop mint bármi más) de tölük, leszámítva egy-két remixet szinte lehetetlen bármit is beszerezni.. :? (de az a kevés amit hallottam tölük nagyon jó volt, márcsak Lori hangjamiatt is. <3) Plusz még Susumu Yokota is csinált ilyesmiket, de ö meg mit nem... :grin:

De biztos van több is direktben trip-hop-ban utazó elöadó is, csak Japánon kívül nem ismertek, az ottani elektronikai színtér meg nem túl könnyen átlátható sajna. :\ De majd megin' utánanézegetek a témának jobban, hátha utóbbi idöben feltünt valami új info valahol. ^^

Meg persze ott van egy csomó hip-hop cucc is, természetesen nem a 'hagyományos' dolgok, hanem az elvontobb, absztrakt hip-hop dolgok, föleg DJ Krush cuccai, vagy Tha Blue Herb, Shing02, MSCru, ilyesmik. (mert a trip-hop-ot az absztrakt hip-hop-tól igazából legtöbbször csak annyi választja el, hogy az elöbbiben 'normális' ének van. ^^)

Meg ha mondassz valami elöadót, hogy kinek a cuccaihoz hasonlót keresel, akkor is talán tudok még mondani valamit. ^^"

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 May 03 Tue, 9:33 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2004 Nov 11 Thu, 10:36 am
Posts: 82
Location: under the stairs
Kösz szépen, az információáradatot! : D Egyelőre indulásnak sztem ennyi név elég is lesz, azt majd kutakodom( és ha nem lesz eredménye akkor lehet ríkvesztelni kell megin' :sweatdrop: )

Hasonlónál meg ööö...Oasmi mint mondjuk Thievery Corp., Múm, Björk, Sigur Róss? :)

_________________
broke the sissy boy's teeny toy heart in two
turned him into a video kid like you


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 May 09 Mon, 10:40 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
aaaaaaaaaah.... :? DJ Krush jön megint Pestre.. és mikor? amikor mi Berlinben nyomulunk majd.. :cry2: ráadásul most hozza magával DJ Hide-t is, aki meg szintén nem egy egyszerü ember zeneileg, tehát nemkicsit vagyok morcos, hogy má' megin' ennyire egymásracsúsztak a dolok.. :?

C_V wrote:
Kösz szépen, az információáradatot! : D Egyelőre indulásnak sztem ennyi név elég is lesz, azt majd kutakodom( és ha nem lesz eredménye akkor lehet ríkvesztelni kell megin' :sweatdrop: )

Hasonlónál meg ööö...Oasmi mint mondjuk Thievery Corp., Múm, Björk, Sigur Róss? :)

ummm.. ezek közül én a Thievery-t meg persze Björk-öt ismerem (kissé elvesztettem a fonalat ilyen zenék terén az utóbbi pár évben.. :\ (persze kivéve a japán cuccokat.. ^^"))
Hmm.. ami még eszembe jutott, az a Yossy Little Noise Weaver (ami az Ego-Wrappin'-el is dolgozó Yossy zenekara és Yoshie is énekel a lemezen :heart:) meg talán néhány kevésbé elborult Nobukazu Takemura darab is lehet, hogy tetszene. Meg majd még agyalok hátha eszembe jut valami.. ^^"

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Dec 30 Fri, 2:59 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Nov 27 Sun, 4:44 pm
Posts: 2832
Melyik most a legmenőbb Hip-Hop csapat yapánban?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Dec 30 Fri, 4:09 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Tokubei wrote:
Melyik most a legmenõbb Hip-Hop csapat yapánban?

legmenöbb vagy legjobb? ;D legmenöbb gondolom az all-star Teriyaki Boyz, akiket amicsiknál is nyomatnak, meg mindenféle hírességeket hívtak meg közremüködni a lemezükre.
legjobb meg szerintem az MSCru, szólóban K Dub Shine, producerek közül pedig DJ Oasis és DJ Hazu.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Dec 30 Fri, 6:00 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Nov 27 Sun, 4:44 pm
Posts: 2832
Case wrote:
legmenöbb vagy legjobb? ;D

mondasz valamit!......Kösz az infot! 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Feb 18 Sat, 3:13 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
a ma reggeli nippongroove hip-hop különkiadásról jutott eszembe, hogy ez a topic mennyire el van hanyagolva... :?
No, de akkor, hogy legyen itt valami, irogatok egy kicsut arról, hogy milyen érdekesebb cuccok jelentek meg mostanában~
elöször is az MSCru nemrég adta ki új lemezét Shinjuku Street Life címen. még nincs meg sajna, de az eddigi videók és elözetesek alapján ez is hozza majd az elsö lemezük, a Matador szintjét. Szintén mostanában jelent meg új lemeze a DS455-nak (ez most keztem hallgatni és eddig pokoli jó <3) valamint a durva, kisérleti dolgairól ismert Goth-Trad-nak (aki egyébként a Rebel Familia duónak is tagja). Már csak azért is nagyon kiváncsi vagyok, hogy mit hozott össze most, mert az elsö, már alapból nagyon durva, de azért még több-kevésbé a hip-hop határain belül mozgó lemeze után a második egy nemkicsit brutál noise-album lett. Az új lemez azonban az elözetesek alapján eléggé megfelel a címének (Mad Raver's Dance Floor) vagyis inkább valami elborultabb techno-lemez szerüség, ami azért nemkicsit erös váltás. (jó, a Rebel Familia-val csináltak ilyesmiket, de az eddigi szólóanyagaihoz képest ez 180 fokos fordulat) nah, majd meglássuk. ;D
meg ami még várható: a japán absztrakt hip-hop Krush melletti legfontosabb alakjai, a sapporoi Tha Blue Herb is végre-végre dolgozik az új lemezén és ha ez is lesz olyan jó mint a tavalyi két kislemez, akkor nagyon nagyon jó lesz nekünk. <3

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 23 Tue, 7:52 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
ohh, szegény kis magányos hip-hop topic... még én is csak frusztrálódni jöttem most ide amiatt, hogy tegnap tudtam meg, hogy DJ Mitsu The Beats (a Gagle fö zenefelelöse, aki szólóban is olyan dolgokat csinál, hogy hjaj) éppen európában turnézik, csak sajna ugye olankor, amikor a Deg-es trip miatt esély sincs ellátogatni valahova ahol játszik... tegnap speciel éppen Bécsben kevert, pénteken meg Pozsonyban fog. Kár, hogy így egybeesnek a dolgok. :\ nahmindegy, remélem jön még errefele a jövöben is.

más: a Q lemezt (a Rappagariya öngyújtós harmadának szólócucca.. xD) még nem sikerült beszerezni, csak a hozzá készült PVt, de az az egy szám embertelen jó lett, igazi jó kis ütös hiphop darab, ami persze az elöadóhoz méltóan elborult kissé, föleg, hogy a Crazy Ken Band vezér Ken Yokohama is benne van, aki meg szintén köztudottan nem százas.. :beaten:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 25 Fri, 8:38 am 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2005 Dec 19 Mon, 5:22 pm
Posts: 567
Location: home is where love is :)
Case, te mindig, mindent tudsz :greengrin:
Kb. 5-6 éve hallottam először egy japó rapbandát, de sajna valahol elkallódott a cd. a legszoroúbb (én barom, szitaagyú állat) már azt sem tudom, hogy az együttes neve vagy az album címe volt a Suchadarappa (asszem igy írják, de ez sem biztos). Tesóm teljesen odavolt értük, és szeretném meglepni.
Tudsz, tudtok valami konkrétabbat, biztatót mondani, segíteni?

Éjjel majd szétnézek én is torrenten meg ilyenek, csak melóban nem férek ezekhez.

_________________
Image
projekt:HOME


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 25 Fri, 6:55 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
oolong wrote:
Case, te mindig, mindent tudsz :greengrin:

hjajugyanmár... xD

egyébként a Scha Dara Parr lesz az. Itten van a hivatalos oldaluk, diszkográfiával meg mindennel. :grin: Egyebkent még mindig léteznek, de a 90es évek közepe fele voltak nagyon népszerüek, mint az East End X Yuki melletti másik hip-hop csapat, akik be tudtak törni a toplistákra is. (hjaj, a japcsi hip-hop cikket is be kellen már fejeznem.. majd egy éve készen van, csak át kellene olvasni, meg belepakolni a képeket és ez nem sikerül azóta sem.. *reménytelen* v__v)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Aug 25 Fri, 10:51 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2005 Dec 19 Mon, 5:22 pm
Posts: 567
Location: home is where love is :)
Case wrote:
oolong wrote:
Case, te mindig, mindent tudsz :greengrin:

hjajugyanmár... xD

egyébként a Scha Dara Parr lesz az. Itten van a hivatalos oldaluk, diszkográfiával meg mindennel. :grin: Egyebkent még mindig léteznek, de a 90es évek közepe fele voltak nagyon népszerüek, mint az East End X Yuki melletti másik hip-hop csapat, akik be tudtak törni a toplistákra is. (hjaj, a japcsi hip-hop cikket is be kellen már fejeznem.. majd egy éve készen van, csak át kellene olvasni, meg belepakolni a képeket és ez nem sikerül azóta sem.. *reménytelen* v__v)


:love4: :hug: Húúúú nagyon köszi!!!!! Tudtam, hogy te tudni fogod...!

_________________
Image
projekt:HOME


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 01 Fri, 3:07 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
hát ennek külön topic kéne de nem hinném hogy gyakran látogatná bárki úgyhogy elnézést az OFF-ért: Szóval techno és egyéb elektro (főleg dnb, jungle..stb) érdekelne. Hogy áll össze a japán szintér kiket érdemes megismerni? Nekem most leginkább a 90-es évek "dárenbézei" illetve a crystal method féle embertelen elektro orgia pörög a lejátszómban de nyitott vagyok bármire. Ha valaki ért ezekhez khm..Case..khm.. akkor segítsen ki plz.

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 413 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group