Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 1:00 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 1415 posts ]  Go to page Previous  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95  Next
Author Message
PostPosted: 2012 Oct 17 Wed, 10:44 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
nov 7-én Monica Uranglass dupla single, limitáltan, baráti áron (2 x 630 yen), két-két számmal, INT/ACC ~accent~ és INT/ACC ~intonation~ címen, ezzel a preview videóval, amiből semmi nem derül ki kb., de legalább van benne színes lószobor. xD

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Oct 26 Fri, 11:33 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
Körbenézelődtem, de eddig nem jártam sok sikerrel, 2 bandától érdekelne bármi, ami fellelhető esetleg a neten.
Az egyik a The Cigavettes lenne:

- TASTE OF THE SUN [2007.05.09]
- OUT OF THE RACE EP [2009.03.04]
- The Cigavettes [2011.04.13]
- We Rolled Again [2012.04.04]

A másik pedig a Veni Vidi Vicious lenne (OHP gyk. tök üres, úgyhogy nem is igazán tudom, mik vannak xd)

Köszi előre is, ha van valami! :greengrin:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Oct 26 Fri, 11:43 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
A Veni Vidi Vicious-től nekem van egy olyan, hogy IRIE RACKIT, holnap feldobom majd ftp-re. :grin:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Oct 27 Sat, 11:47 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
És itten vala!

Egyébként ha jól tudom még két lemezük van (9 stories és Good Days, mindkettő 2011), plusz elvileg még 2007 végén volt valami split mini a The Mirraz-al közösen (New Rock EP), de ezekbe eddig nem futottam bele sehol (igaz, annyira nem is kerestem őket, pedig az Irie Rackit-et szerettem)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Oct 27 Sat, 1:17 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
^Köszi szépen! *-*

edit: már a vége felé járok, és iszonyat bejön :3
Odotte Bakari no Kuni-t is meghallgattam, második lemezen voltak jó dolgok, de ott összességében eléggé egybefolyt minden és ezért helyenként elég unalmas volt, itt viszont majd' minden szám nagyon rendben van ^^

_________________
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Oct 27 Sat, 10:45 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Csak az uccsó szám büntet, de az nagyon. xD De igen, egyébként baromi jó kis banda, jó lenne megtalálni a többi cuccot is tőlük.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Oct 28 Sun, 6:05 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
Új Czecho No Republic PV a második kislemezhez!
Minap került fel egy CM is a közelgő kislemezhez, de olyan kis rövid, hogy inkább nem linkeltem. A PV-s szám elég lagymatag, ez viszont 22 másodperc alapján jobban tetszik xD

Nemrég amúgy kilépett tőlük a kis afro frizkós gitáros/szintis emberke (aki azt hiszem korábban a Mirraz-ban volt). D:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Oct 28 Sun, 6:53 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 Mar 25 Tue, 6:58 pm
Posts: 3161
Nekem egészen tetszik, olyan kellemes kis dal. :) Bár tény, hogy más, mint az eddig megszokott ugribugri, játékos, életvidám szerzeményeik, melyek miatt annyira megszerettem őket. :) A klip meg iszonyatosan aranyos. <333
És ja, pont nemrég nézegettem a hivatalos oldalukat, és én is kiszúrtam, hogy Yoshida nincs a fejlécen. o_O Utánaolvasgattam, és kiderült, hogy azért lép ki, mert inkább a festésnek szentelné az életét. Én is sajnálom a dolgot, mert nagyon jellegzetes figura volt, nagyon fel tudták dobni vele a már egyébként is totál dilis klipjeik hangulatát (hogy a dalszerzés terén mennyire volt aktív, azt nem tudom, de úgyis tervezek tőlük lemezt venni, akkor majd meglesem). Gyanítom, hogy a kis afrós távozása miatt búsulnak Czecho-ék ennyire most a zenéjükkel is (a hivatalos oldalukon az énekes olyasmiket írt, hogy "a stúdióban is csak szomorkodnak"). Aztán lehet, hogy nem, az ember sohasem tudhassa ezeknél az együtteseknél. :D

_________________
Image Image
last.fm


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Oct 28 Sun, 7:25 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
Alcsi wrote:
Utánaolvasgattam, és kiderült, hogy azért lép ki, mert inkább a festésnek szentelné az életét. Én is sajnálom a dolgot, mert nagyon jellegzetes figura volt, nagyon fel tudták dobni vele a már egyébként is totál dilis klipjeik hangulatát (hogy a dalszerzés terén mennyire volt aktív, azt nem tudom, de úgyis tervezek tőlük lemezt venni, akkor majd meglesem). Gyanítom, hogy a kis afrós távozása miatt búsulnak Czecho-ék ennyire most a zenéjükkel is (a hivatalos oldalukon az énekes olyasmiket írt, hogy "a stúdióban is csak szomorkodnak"). Aztán lehet, hogy nem, az ember sohasem tudhassa ezeknél az együtteseknél. :D


Nahát, jó tudni xD
Érdekelne engem is, mennyire volt része a zeneszerzésben (főleg hogy a másik gitáros is ügyködik ugye a szintivel). Amúgy jah, teljesen egyetértek ^^

_________________
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Oct 29 Mon, 3:48 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Nahbazz, ez már kezd kicsit sok lenni a jóból.. O_ó

Végül kimarad a Praha Depart turnéból a bécsi állomás. ._.

Praha Depart European tour 2012
November:
-8th @Gromka (Ljubljana, Slovenia)
-9th @Kino Udarnik (Maribor, Slovenia)
-11th @TBA/Internet radio (Praha,Czech)
-12th @Chapeau Rouge (Praha,Czech)
-13th @Bazina-Klub (Praha,Czech)
-14th @Knochenbox (Berlin,Germany)
-18th @De Onderbroek (Nijmegen,Netherlands)
-22nd @Autonomes Zentrum (Aachen,Germany)
-23rd @The Bull & Gate (London,UK)
-24th TBA
-25th @Power Lunches (London,UK)
-30th TBA

December:
-1st  @TBA (Crnomelj,Slovenia)
-2nd @TBA (Ljubljana, Slovenia)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Oct 29 Mon, 5:52 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
fitear1590 wrote:
This is their 3rd mini-album, but definitely my favorite of their releases (that I have heard so far). The music is indie pop, with folky and psychedelic influences, AKA quite awesome. The vocalist is what has always been a bit questionable for me... He had a VERY unique, squeaky style of singing (many would say "bad") until now. On this release, he's definitely toned it down a bit and sounds much better and in control of his voice. The whole band sounds better as a result! And no, track 6 is not an OutKast cover song, haha. Anyway, I'm really digging this release. Maybe one of my favorite mini-albums this year.


tracklist:
1. 話はない
2. シャンソン歌手
3. tonight ~intro~
4. tonight
5. coke
6. Hey-Yeah
7. 切りがない
8. セシウム

letölés
credits: fitear1590 @ MH

_________________
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Nov 01 Thu, 11:14 pm 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
Random nézelődtem youtube-on~
Találtam egy ilyet hogy: Wienners - MUSASHINO CITY
Totál Africaemo ugrott be róluk, csak ez még őrültebb, de elképesztően addiktív xDD

EZ meg valami promo, vagy nemtom', de nem tudja véletlen valaki mi szól 10-, illetve 20 másodpercnél? :greengrin:
edit: a második már megvan, group_inou (itt is van a zseniális PV xD), az elsőt még keresem, remélem ráakadok ^^

_________________
Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Nov 02 Fri, 12:49 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2008 Mar 25 Tue, 6:58 pm
Posts: 3161
10 mp-től úgy vélem, valamilyen [Champagne] szám szólhat. Mondjuk én személy szerint nem különösebben ajánlom őket, nálam az "erős közepes" szintet érte el a zenéjük az alapján, amit eddig hallottam; nem sok újdonságot tudtak számomra felmutatni. Olyanok igazából, mint egy nagyon átlagos amcsi rockbanda (ezt az érzést erősíti az is, hogy a dalaik 98%-ban angol nyelvűek). XD

_________________
Image Image
last.fm


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Nov 02 Fri, 5:30 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Ez a Wienners nem rossz, nekem mondjuk arról a számról inkább a Number Girl / Zazen Boys vonal ugrott be. Mondjuk az után [ur=http://youtu.be/C9o3-qHT4Z8l]ez a[/url] kis tingli-tangli sunshine pop elég fura volt. xD

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: 2012 Nov 03 Sat, 12:11 am 
Offline
Forum Addict
User avatar

Joined: 2008 Mar 30 Sun, 11:25 am
Posts: 1385
Alcsi wrote:
10 mp-től úgy vélem, valamilyen [Champagne] szám szólhat. Mondjuk én személy szerint nem különösebben ajánlom őket, nálam az "erős közepes" szintet érte el a zenéjük az alapján, amit eddig hallottam; nem sok újdonságot tudtak számomra felmutatni. Olyanok igazából, mint egy nagyon átlagos amcsi rockbanda (ezt az érzést erősíti az is, hogy a dalaik 98%-ban angol nyelvűek). XD


Köszi! Majd rájuk hallgatok, azt hiszem akad is valamelyik DVD-n talán tőlük valami ^^

Case wrote:
Ez a Wienners nem rossz, nekem mondjuk arról a számról inkább a Number Girl / Zazen Boys vonal ugrott be. Mondjuk az után ez a kis tingli-tangli sunshine pop elég fura volt. xD


Number Girl-t futólag ismerem csak, Zazen-t meg tegnap láttam először, szóval nem annyira vagyok képben, de nekem tetszik ez a számuk is. Azt írja a leírás youtube-on, hogy ez volt az első mini album, biztos volt még kísérletezés meg minden xD

_________________
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1415 posts ]  Go to page Previous  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group