Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 11:48 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 1415 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 95  Next
Author Message
PostPosted: 2005 Sep 15 Thu, 10:17 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
még nincs kész címe. már egy ideje szerettem volna egy helyet az olyan zenekaroknak , mint a mono, Coaltar of the Deepers, Supercar, dive , luminous orange, RedRum, Number Girl, downy , goatbed, Cyanotype ésatöbbi. leírhatnátok kit mit ismer, kit szeret és ajánl. és mindeféle infót.
az említett zenekarok egy része inkább elekronikusabb, másik inkább rockosabb, de főleg a kettő keveréke.
van amit shoegaze nevű műfajba sorolnak. had ne próbálkozzam csoportosítani a zenekarokat. XD jöhet ide minden (nem-visual) amire ráillik, hogy blows your mind with SUPERGUITARNOIZE+COSMICBEAT+ANGELVOICE!!. ^^

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Sep 15 Thu, 9:33 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
jeej.. :grin: én is gondolkodtam még régebben, hogy kellene valami ilyesmi topic, de aztán úgy gondoltam, hogy 'ahh, úgysem érdekelne senkit! :\' és nem lett belöle semmi... tehát most külön öröm, hogy mégis.. xD
Ummm... nekem fentiek közül a Number Girl és a downy a favorit (a dive-ot meg be kell valljam még azóta sem hallgattam meg alaposabban... nah, majd holnap! o_o!)
Ami még nagyon nagy kedvenc:
Seagull Screaming Kiss Her Kiss Her: sajnos feloszlott csapat, ami habár néha kibövültek három tagúra, igazából egy nöi duó volt és pokoli jó húzósabb indie-rockot játszottak. a legutolsó lemezükön meg elmentek mindenféle kisérletezöbb irányokba és a pályájuk legjobb anyagát adták ki... aztán meg feloszlottak. :\ az ex-énekesnö/zenekarvezetö Aiha Higurashi azóta szólóban nyomul és habár vannak olyan számai idönként amik hozzás a SSKHKH szintet, egyébként annyira sajna nem jó.

Zazen Boys: Number Girl utódzenekar, ami sokkal szétesettebb és furcsább mint az elödje volt. Kb olyan mintha a Number Girl és a Ruins/Aburadako féle szétzuhant zenekarok ötvözete lenne. nagyon :heart:

Ajico: a volt Blankey Jet City énekes Kenichi Asai és a fura pop-énekesnö UA közös zenekara volt. csak amolyan egyszeri mellékproject, összesen egy albummal, egy koncertlemezzel és pár kislemezzel, de a dupla-koncertalbum mindmáig talán a kedvenc japán lemezem.

Losalios: mégegy Blankey utódcsapat, Ez éppen a volt BJC dobos Nakamura Tatsuya zenekara és teljesen instrumentális zenét játszanak, rengeteg müfajt egybekeverve, de egyenletesen pokolimagas szinvonalon.

nomeg...
Shonen Knife: a kvázi legendás oszakai lánytrió, akik idétlen indie-pop/rockjukkal a 90es évek végén európában, meg föleg amcsiknál is közismertek lettek. (még valami tribute album is készült nekik, amin olyanok játszották a számaikat, mint a Sonic Youth, meg a még befutás elött álló Nirvana.. ^^)

meg valamennyire ide illik a Thee Michelle Gun Elephant, meg föleg a Rosso is, akik szintén pokoli jók ugyebár. :grin:

még van egy csomó (Super Junky Monkey.. aaahh! <3), de most így elsöre ennyi ugrik be. ^^
ummm.. Cyanotype különben milyen?

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Sep 16 Fri, 12:01 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
Éljen a topic! xD

egye fene, nyisson a girlie-punk és egyéb indie rock, rock'n roll felé. ^^" hajjajj, így viszont túl sok kedvenc van még! ^^ btw. Sparta Locals-tól kell több zenét szerezzek. o_o
igen , Thee Michelle Gun Elephant jó nagyon. ^^ és van itt elfekvőben 2 Super Junky Monkey album, asszem ideje lesz meghallgatni. [/random]


^^" Cyanotype-ot pl. tegnap találtam. egyetlen eddig kiadott minialbumuk, a Serialysm főleg attól válik érdekessé, hogy a cali=gari dobosa játszik benne. ^O^
Nyugisabb Goatbed dalokhoz hasonlít: elekronika, lebegő ének, hátterében a rock-alap ^^'. ( Goatbed-et meg ugye az teszi érdekessé, hogy cali=gari énekes, SHUJI ISHII van benne. xD)


dive meg talán nem annyira 'egyedi' hangzás. de jók! ^^' ( csak azért kutattam fel a zenéjüket, mert stílusilag egy lapon említették a COTD-zel, (egy eldugott compilációs albumon. :beaten: ) szóval aki szereti a Coaltar of the Deepers-t annak a dive Freeze Frame albuma is be fog jönni, mármint egy pár dal. ^^'. mert részben inkább nyugisabb és elvontabb (kísérletibb) dolgokat enged meg magának. o_o.)

mellesleg, 2 dive is van. @_@

DIVE: (a siteon a 'NOGARDDAM' c. samplet hallván vmi témábavágóan elvont elekronikus. ^^')
http://www2.starcat.ne.jp/%7Edive/

dive (ama kelleténél is többet emlegetett)
http://www.music.ne.jp/~dive/

igen ez a dive, amolyan rögeszme. lol.

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Sep 16 Fri, 2:08 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2004 Nov 11 Thu, 10:36 am
Posts: 82
Location: under the stairs
Ezek közül azokat ismerem amik valamikor voltak fenn requestben :grin: Vagyis COTD, downy meg most ugye Number Girl. Mindegyiket szeretem, jobban bejönnek mint mondjuk a visual színtér nagy része. :)

_________________
broke the sissy boy's teeny toy heart in two
turned him into a video kid like you


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Sep 16 Fri, 9:18 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
C_V wrote:
Ezek közül azokat ismerem amik valamikor voltak fenn requestben :grin: Vagyis COTD, downy meg most ugye Number Girl. Mindegyiket szeretem, jobban bejönnek mint mondjuk a visual színtér nagy része. :)


^^ az utolsó mondatra azt kell mondham, hogy sajna (?) úgy tűnik ez a tendencia. *elrejtőzik* :beaten:

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Sep 16 Fri, 11:25 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2004 Nov 11 Thu, 10:36 am
Posts: 82
Location: under the stairs
Márminthogy mi? :D

_________________
broke the sissy boy's teeny toy heart in two
turned him into a video kid like you


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Sep 16 Fri, 11:54 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
C_V wrote:
Márminthogy mi? :D


először a többség vkei dolgokkal ismerkedik meg és aztán a többi műfajjal. (elég körülnézzek livejournalos közösségekben ízlésalakulási, zeneletöltési és érdeklődési sajátosságok terén. *épp Sparta Locals albumot tölt*) ez az egyik. meg hallottam embereket kiábrándulni a VK-ből. na én még ott nem tartok. de mindenképp érdemes körülnézni Japán visualon kívüli táján is, mert nagyon fun, ugye. xD,, nomeg aztán nem is mindig lehet határt vonni a kettő között. pl. ott a goatbed, aki a cali-gariból alakult. igaz a cali-gari az angura-kei, ami megint egy külön kis sztori. pl. a legutóbbi Plastic Tree lemezt ( lemezeket) hangzásra ( meg a zenekar stílusára is nagyban) simán indie-rocknak nevezném. ráadásul nagyon hasonlítanak Coaltar of the Deepersre. ( mondjuk ebben meg Akira keze van benne, aki session gitáros a Coaltar liveokon, de amúgy is...)

huhh, muszáj volt visszakérdezni? :p

_________________
<3


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Sep 17 Sat, 2:52 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2004 Nov 11 Thu, 10:36 am
Posts: 82
Location: under the stairs
bylon wrote:

huhh, muszáj volt visszakérdezni? :p


Muszáj, mer nem tudtam hogy pontosan mire gondoltál. De mostmár oké :D

_________________
broke the sissy boy's teeny toy heart in two
turned him into a video kid like you


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Sep 18 Sun, 10:02 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
bylon wrote:
egye fene, nyisson a girlie-punk és egyéb indie rock, rock'n roll felé. ^^" hajjajj, így viszont túl sok kedvenc van még! ^^

ahh, ezek még szerintem beleférnek, meg girlie-punk-ot én sem akarom idekeverni (szivemcsücske Softball-t direkt nem is említettem ^^"). Umm.. jó, Shonen Knife valamennyire punkos, de inkább tartoznak az indie körökbe. :sweatdrop:

bylon wrote:
elõször a többség vkei dolgokkal ismerkedik meg és aztán a többi mûfajjal. (elég körülnézzek livejournalos közösségekben ízlésalakulási, zeneletöltési és érdeklõdési sajátosságok terén. *épp Sparta Locals albumot tölt*) ez az egyik. meg hallottam embereket kiábrándulni a VK-bõl. na én még ott nem tartok. de mindenképp érdemes körülnézni Japán visualon kívüli táján is, mert nagyon fun, ugye. xD,,

hát jaja, mondjuk én azon szoktam kiakadni, akik kiábrándulnak a vk cuccokból és elkezdik pont azokat a dolgokat mondogatni ami ellen addig kézzel-lábbal tiltakoztak, hogy az csak a kinézetre megy, szörnyü a zene, blah-blah. ez az ilyen emberek egész zenei izlését nagyon is kétségessé teszi szerintem. mert persze, rengeteg vacak van vk dolgok közt, de mellé van egy csomó olyan is ami zseniális meg teljesen eredeti és ezekröl a nagy általánosításban sokan hajlamosak teljesen elfeledkezni. meg a másik, hogy az indie-rock dolgokban ugyanúgy sok a szemét és sokan akik korábban válogatás nélkül imádtak mindent ami vk, ugyanúgy válogatás nélkül cuppannak rá az indie dolgokra is. szerintem az lenne a normális, ha valaki mindkettöböl meghallgatja ami jó, függetlenül attól, hogy az adott zenészen csilli kosztüm, hullasmink vagy szakadtfarmer van-e. :grin:

bylon wrote:
^^" Cyanotype-ot pl. tegnap találtam. egyetlen eddig kiadott minialbumuk, a Serialysm fõleg attól válik érdekessé, hogy a cali=gari dobosa játszik benne. ^O^
Nyugisabb Goatbed dalokhoz hasonlít: elekronika, lebegõ ének, hátterében a rock-alap ^^'.

majd kéremszépen. \^__^/

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Oct 23 Sun, 3:17 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
aaa... nah, ezt majd be kell szerezni valahonnan: Compilation: Class Plan B. a downy egyik tagja ltal összepakolt válogatás és tele van tokiói underground cuccokkal. :heart:
soulseek-en keresgélem, de egyenlöre nincs meg senkinél, de hátha valaki beleakad valahol. o_O!

tracklista wrote:
01 Greed / 青木裕
02 Ceiling / 54-71
03 Always / Dhal
04 Multi Pull Out / Lenium
05 Instrument / Niumun
06 Gigah Kid / The Gigahz
07 Solaris / Eksperimentoj
08 燦 / Zezeco
09 Mechanical Animal / Goth-Trad
10 四角いvision / Sloth Love Chunks
11 G.B.R.L.T.R / Obs
12 &plusmn;゜/ Geru&暗部裸
13 午後12時77分 Blood Is Flowing / 昼海幹音

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Mar 20 Mon, 11:39 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
nah, csúnyán behalt ez a topic, ideje feltámasztani.. :grin:

nostehát, új Mono album ("You Are There") áprilisban, de az You Are Thereoldalukon már bele lehet kicsit hallgatni. ez lesz ugye a negyedik lemezük, az elözö a "Walking cloud and deep red sky, Flag fluttered and the sun shined" (ezt jegyezze meg valaki o_O/) 2004 közpén jelent meg, de azóta kihoztak kép split cuccot is, egyiket a Pelican nevü bandával (öket nem ismerem) a másikat meg a kisérletirockban utazó world's end girlfriend-el.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Jan 01 Mon, 9:57 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Nov 15 Mon, 2:37 am
Posts: 468
Jaj, most fedeztem csak fel ezt a topicot.

Mostanában annyira belopta magát a szívembe a mindenféle indie cucc, hogy végigtekintve a letöltős listámon slsk-en úgy néz ki, csak ez jön, csak ezt hallgatom.

A TMGE-vel kezdődött, aztán jött a downy, a Number Girl, meg minden más. Most próbálok infókat is szerezni a zenék mellé, hogy képben legyek, hogy ki-mikor-hol-mit csinált, illetve csinál.

Viszont kéne tipp, hogy ki mit hallgat mostanában. A topicban említett dolgok igen nagy részét vagy szedem, vagy már van, tehát újdonságok kellenének.

Meg olyan jó volna feléleszteni ezt a témát...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Jan 01 Mon, 11:07 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Hmhmm.. Kezdésnek pl. a random Number Girl utódzenekarok közül gyakorlatilag mindegyikkel érdemes próbálkozni: a Vola-t ismered, de ott van még a toddle, a Sloth Love Chunks és a Spiral Chord is. (hogy melyikben kik vannak, azt az idei meg tavalyi hírekben elég jól le lehet követni.)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Jan 24 Wed, 9:48 pm 
Offline
Elite Member
User avatar

Joined: 2004 Nov 15 Mon, 2:37 am
Posts: 468
A HPP-s Anza szólóprojectje:

Kanata e PV

Kanata e making of

Sajna csak youtube-os linkjeim vannak, de egyszer talán lejön a kislemez is torrentről.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Jan 25 Thu, 4:01 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Zoska wrote:
Sajna csak youtube-os linkjeim vannak, de egyszer talán lejön a kislemez is torrentről.

reggelre lejött, PV-vel, megmindennel együtt. :grin:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1415 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 95  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group