Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 26 Fri, 4:28 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 513 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 03 Fri, 8:55 pm 
Offline
Newbie

Joined: 2006 Nov 03 Fri, 8:48 pm
Posts: 9
Sziasztok!


Na, remek, most találtam rá erre a topikra. Engem főleg az elvontabb jazz (Altered States, Otomo Yoshihide, Ground Zero, Satoko Fujii.. ), progresszív rock (Yoshida Tatsuya, Ruins, Korekyojin, Koenjihyakkei, Bondage Fruit..) vagy ahhoz közeli zenék érdekelnek. Igazán eredeti, kisérletezős zenékre lennék kiváncsi, viszont az electro/noise nem igazán vonz.. (Bárha tudtok valami igazán (!) jót ajánlani, arra is nyitott vagyok..)

Mostani nagy kedvencem pl. a Rovo.
Nem tudom ismeritek-e, irok róla, hátha sikerül kedvet csinálni ehhez az igazán különleges zenéhez..
A Rovo 1996-ban alakult instrumentális együttes, a Boredoms gitárosa Seiichi Yamamoto és a Bondage Fruit hegedűse, Yuji Katsui alapította, mellettük még Tatsuki Masuko (samplerek) , Yasuhiro Yoshigaki (ütősök), Jin Harada (basszus) és Youichi Okabe (dobok) alkotják a bandát.
A zenét amit játszanak elég nehéz körülírni. Egy hihetetlenül kifordult, komplex ritmusvilág adja a zene alapját, erre jönnek rá a repetitív/minimalista megoldások és a 70-es évek krautrockját és space-rockját idéző pszichedelikus elszálások, plusz Katsui (villany)hegedű improvizációi. Mindez egy nagyon egyedi, semmihez sem hasonlíthato hipnotikus zenévé áll össze.


Diszkográfia:

2006 - Condor (ez most októberben jelent meg, ha minden igaz..)
2004 - Mon
2002 - Flage
2001 - Tonic (Live)
2001 - Sai (Ep)
2000 - Pyramid
1999 - Imago
1998 - Pico!


Link: www.rovo.jp


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 03 Fri, 10:17 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Ohh.. üdv itt a fórumon! Nálam a Rovo a nagy kivétel a Boredoms mellékprojektek közt, melyeket az esetek többségében nem különösebben szeretek, de ök ellenben nagyon meg tudtak fogni. Régebben nem nagyon figyeltem rájuk, de aztán belefutottam valami lenyügözö koncertvideóba és az megváltoztatott mindent.
Noise meg.. Fene tudja, ami nálam az egyik legnagyobb kedvenc és ami nem olyan elvetemülten zajos, mint mondjuk egy Masonna vagy Merzbow (habár az újabb Merz albumok közt vannak kifejezetten könnyen befogadhatóak, pl. a Merzbuddha, vagy a Senmaida) az az Aube. Föleg az Evocation és a Re-Chant lemezek, de szinte bármi, habár azért ö is csinált durvább zenéket. De a tipikus Aube szám az inkább nagyon lassan felépítkezö, monoton ami a végére többnyire valami súlyos pulzáló, ritmikus zajtengerré alakul.
Meg nem egészen zaj, de mostanában megint nagyon favorit Aki Onda is, ö inkább lassabb, elszállósabb dolgokat csinál.
Meg ha esetleg nem ismernéd, akkor a Ghost szintén alap prog-, folk-, stb-rock inspirálta zenék közt. (holnap reggel chill-out adás lesz a Nippon Groove-ban és az utóbbi kettötöl biztos, hogy lesz valami.)

A Korekyojin tippet meg kösz, Yoshida zenekarai közül az eddig kimaradt, de már pótlom is.

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 04 Sat, 1:30 pm 
Offline
Newbie

Joined: 2006 Nov 03 Fri, 8:48 pm
Posts: 9
Köszi az ajánlókat, utána megyek ezeknek a zenéknek..

Bár számomra már asszem most világos, hogy ugyan a noise esztétikailag/elméleti szempontból egy kifejezetten izgalmas zenei jelenség, nem hiszem hogy hosszabb távon sok noise zene landol a playlist-embe..

Ha zajos/zajongós dolgok, akkor már inkább az ilyen (elekto)akusztikus noise (nem tudom, hogy így hívják-e) ami bejön.. vagy például Ikue Mori dolgait kifejezetten szeretem. Amúgy érdekes olvastam valahol a neten, (talán épp Otomo Yoshihide valamelyik irásában, aki elég sokat is publikál az ilyen kisérleti zenék kapcsán), hogy ez a noise színtér elég sokat köszönhet a free jazznek, pontosabban a kult státuszban lévő avantgarde jazzgitárosnak, Masayuki Takayanagi-nak. Ő a japán kisérleti zene paradigmaváló figurája, aki szemléletével olyan művészeket inspirált mint Merzbow, Keiji Haino vagy maga Yoshihide, aki gitárleckéket is vett tőle..

Amúgy nem tudom, hogy a noise-on belül vannak e elülöníthető irányzatok, stílusok. Mert például olyan eléggé más irányultságú előadókat is címkéznek "noise"-nak, mint Merzbow, Ikue Mori, Aki Onda (ő elég izginek tűnik ,köszi hogy figyelmembe ajánlottad.. ) vagy Ryoji Ikeda...

Szóval egyelőre még nem igazán látom át ezt a zenei világot, nem tudom, hogy van e valami komolyabb írás a noise-ról magyarul a neten..
((A Magna-ban megjelent valami "Noise stílus mibenléte & impressziók a zajról" címmel, de az nincs fent.. :( ))


Yoshida /Korekyojin.. még van a Daimonji nevű projektje is, amit ugyancsak nagyon szeretek, ez inkább improvizatív/jazz-es jammelés, kicsit helyenként a 70-es évek jazzrock zenéit idézi, baromi jó..

Aki meg igazán előremutató avantgarde jazz-rockot akar hallgatni annak meg a Satoko Fujii Quartet-et tudnám ajánlani..

üdv,
watashidake


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 04 Sat, 2:26 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
jajj micsoda jó kis szombat déli téma :) .... aki onda felkeltette az érdeklődésemet úgyhogy minnyá meg is hallgatom. Sajna én japán téren nem nagyon vagyok tájékozott ilyesfajta zenékben. Merzbow az egyetlen de hát ő az ultimate xD. Elborult Jazzben meg nekem John Zorn az atyaúristen de hát az meg nem japán. Na belehallgatok ezekbe a jó zenékbe amiket szóba hoztatok aztán majd nyilatkozom. (Case! Ghost-ot oszthatnál meg slsk-n mert azt csöppet körülményes felkutatni)

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 04 Sat, 4:11 pm 
Offline
Newbie

Joined: 2006 Nov 03 Fri, 8:48 pm
Posts: 9
Hello Mona!! :)

Na, ha Zorn elborult jazz-es dolgai bejönnek (gondolom elsősolban a Naked City-re és a Painkiller-re gondolsz..) akkor mindenképp meg kell említeni a Ground Zero első, 1993-as albumát ("Ground Zero"), amin Zorn több számban is vendégszerepel altszaxofonjával. Bár ez egy elég káosz lemez, és kezdésnek inkább talán a feldolgozás lemez "Ground Zero Plays Standard" címűt ajánlanám, az valamivel megközelíthetőbb illetve a "Null & Void"-ot.
Ilyen posztmodern jazz még, amit tudok ajánlani az Otomo Yoshide-től az 1999-es "Plays The Music Of Takeo Yamashita". Takeo Yamashita amúgy egy japán komponista volt, aki godzilla meg mindenféle trash filmekhez, rajfilmekhez szerzett zenéket, az ő témáira jazzel Yoshida a zenekarával, elég vicces lemez.
Az Altered States elég kemény dió, nagyon szeretem, de csak sajna kevés lemezüket ismerem, elég nehéz rájuk akadni a fájlcserélőkön...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 04 Sat, 4:53 pm 
Offline
Newbie

Joined: 2006 Nov 03 Fri, 8:48 pm
Posts: 9
s ha már korábban szóba kerültek Yoshida zenekarai, meg kell említeni az Akaten-t is, amiben az Acid Mothers Temple-es Atsushi Tsuyama a tettestársa, cipzárakon, fényképezőgépeken és különböző használati tárgyakon muzsikálnak..

itt egy remek klip:

http://www.youtube.com/watch?v=LRhMkEhgk1I


:D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 04 Sat, 6:20 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
watashidake wrote:
Amúgy nem tudom, hogy a noise-on belül vannak e elülöníthetõ irányzatok, stílusok. Mert például olyan eléggé más irányultságú elõadókat is címkéznek "noise"-nak, mint Merzbow, Ikue Mori, Aki Onda (õ elég izginek tûnik ,köszi hogy figyelmembe ajánlottad.. ) vagy Ryoji Ikeda...

Ugy igazából nem nagyon vannak alkategoriák noise-on belül, habár azért akad ez-az (harsh-noise: nagyon durván zajos dolgok, pl. Hiyokaidan, Masonna, Incapacitants, vagy power-noise.. ami meg valahol a noise és a durvább elektronikus tánczenék közt van félúton.. ilyesmiböl japánat eddig nem találtam, de nyugati példának ott van a Converter vagy az Imminent Starvation), de a kulonbozo elöadók drasztikusan más módon állnak hozzá a zenéhez... van ugye a fent említett brutál vonal, ami tényleg súlyos zaj, aztán vannak olyanok mint Toshimaru Nakamura, akik végtelenül minimalista dolgokat csinálnak, amik gyakorlatilag pár hangból vannak felépítve és inkább elszállós, megnyugtató hatásuk van, nem olyan destroy! destroy! dolgok mint egy Masonna lemez, aztán van Aube, vagy az újabb Merz cuccok, amik meg monoton, agysúlykolós ritmikus zaj dolgok.

Tehát nagyon sokszinü tud lenni a noise, de alkategóriákat nem is nagyon lenne értelme csinálni, mert egyrészt tényleg végletesen zenészfüggö a dolog és majd mindenki kaphatna külön stílusnevet, nomeg az egyes elöadók is elöszeretettel váltanak stílust... van brutálnoise Aube lemez, a normálisan kaotikusan zajos GeroGeriGeGeGe csinált gyönyörü egyórás drone lemezt, a talán legsúlyosabb zenéket összehozó Masonna pedig egyéb zenekaraival (Acid Eater, Space Machine, Christine 23 Onna) prog-rock/space-rock-ot csinál, amiben meg nyoma nincs semmi zajnak.

Egyébként, megint a nippongroove-ot hozom elö, de az eddigi imho legjobban sikerült adás pont a noise különkiadás volt, aminek pont az volt az alapkoncepcioja, hogy bemutassa, hogy milyen pokoli valtozatos es sokoldalu tud lenni a mufaj. Azt egyebkent is ossze akartam vágni és felpakolni a szerverre, de akkor majd most osszekapom magam es tenyleg megcsinalom valamikor rovidesen. :grin:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 05 Sun, 12:50 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Case wrote:
watashidake wrote:
Amúgy nem tudom, hogy a noise-on belül vannak e elülöníthető irányzatok, stílusok. Mert például olyan eléggé más irányultságú előadókat is címkéznek "noise"-nak, mint Merzbow, Ikue Mori, Aki Onda (ő elég izginek tűnik ,köszi hogy figyelmembe ajánlottad.. ) vagy Ryoji Ikeda...

Ugy igazából nem nagyon vannak alkategoriák noise-on belül, habár azért akad ez-az (harsh-noise: nagyon durván zajos dolgok, pl. Hiyokaidan, Masonna, Incapacitants, vagy power-noise.. ami meg valahol a noise és a durvább elektronikus tánczenék közt van félúton.. ilyesmiböl japánat eddig nem találtam, de nyugati példának ott van a Converter vagy az Imminent Starvation), de a kulonbozo elöadók drasztikusan más módon állnak hozzá a zenéhez... van ugye a fent említett brutál vonal, ami tényleg súlyos zaj, aztán vannak olyanok mint Toshimaru Nakamura, akik végtelenül minimalista dolgokat csinálnak, amik gyakorlatilag pár hangból vannak felépítve és inkább elszállós, megnyugtató hatásuk van, nem olyan destroy! destroy! dolgok mint egy Masonna lemez, aztán van Aube, vagy az újabb Merz cuccok, amik meg monoton, agysúlykolós ritmikus zaj dolgok.

Tehát nagyon sokszinü tud lenni a noise, de alkategóriákat nem is nagyon lenne értelme csinálni, mert egyrészt tényleg végletesen zenészfüggö a dolog és majd mindenki kaphatna külön stílusnevet, nomeg az egyes elöadók is elöszeretettel váltanak stílust... van brutálnoise Aube lemez, a normálisan kaotikusan zajos GeroGeriGeGeGe csinált gyönyörü egyórás drone lemezt, a talán legsúlyosabb zenéket összehozó Masonna pedig egyéb zenekaraival (Acid Eater, Space Machine, Christine 23 Onna) prog-rock/space-rock-ot csinál, amiben meg nyoma nincs semmi zajnak.

Egyébként, megint a nippongroove-ot hozom elö, de az eddigi imho legjobban sikerült adás pont a noise különkiadás volt, aminek pont az volt az alapkoncepcioja, hogy bemutassa, hogy milyen pokoli valtozatos es sokoldalu tud lenni a mufaj. Azt egyebkent is ossze akartam vágni és felpakolni a szerverre, de akkor majd most osszekapom magam es tenyleg megcsinalom valamikor rovidesen. :grin:



haha... ezt olvasva pont arra gondoltam felrakhatnád összevágva azt a különkiadást és lásscsodát az lett a vége:D

és aki onda... én is rá kaptam fel a fejemet ahogy hallgatgattam amik itt szóba kerültek

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 05 Sun, 5:21 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
jajj de jó kis délutánom van..masonna videókat néztem youtube-on... nagy arc a fickó

nem japán de azért: http://www.youtube.com/watch?v=mwrMdusKOMw

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 05 Sun, 5:35 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Mona wrote:
jajj de jó kis délutánom van..masonna videókat néztem youtube-on... nagy arc a fickó

hoppá! és pont pár napja raktak fel Acid Eater videót is! <3

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 05 Sun, 5:42 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
ikue mori-ról mit tudsz??

Edit:ja most látom watashidake említette már

edit: Hemophiliac-ban nyomja pattonnal meg zornnal.... teljesen belevesztem mosta dolgaikba. Az a jó ezekben az experimental meg noise cuccokban hogy elindulsz valahonnan (slskval, youtube-val, vagy csak simán weboldalakon ) és annyi de annyi krva jó dolgot ehet találni és el lehet veszni a rengeteg zseniális alkotás, performance és egyébben hogy hihetetlen. Meg ezek imádnak összeálli... bárki bárkivel... ez a jó ebben

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 05 Sun, 6:01 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Mona wrote:
ikue mori-ról mit tudsz??

hát ö amolyan élö legenda szerüség, de sokkal több köze van az amcsi Zorn féle vonalhoz, mint a japcsi zajzenei színtérhez. annak idején a new yorki DNA (az egyik legfontosabb no-wave zenekar volt. ugye a no-wave meg úgy kb minden amcsi kisérleti zenének az alapja) dobosaként indult és nem is nagyon tudom, hogy egyáltalán dolgozott-e japánban, csak egy-két ottani emberrel csinált közösen ezt-azt. sok mindent éppen emiatt is nem hallottam töle, mert nekem ugye a Tzadik vonal igazán csak addig érdekes, míg olyanokat adnak ki mint Mono, meg Friction, megstb. :grin:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 06 Mon, 12:51 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
converter zseniális.... köszi Case!!!!! mindig van valami amitől az ember hátast dobhat

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 07 Tue, 2:07 pm 
Offline
Newbie

Joined: 2006 Nov 03 Fri, 8:48 pm
Posts: 9
sziasztok!

az a noise-különkiadás akkor rohadtul érdekelne.. szóval majd le lehet akkor tölteni?

azt tudtátok hogy Masami Akita aka Merzbow rendezett filmet is?

http://www.gomorrahy.com/harakiri-seppu ... radise.htm


Case, a MOno-ról irhatnál pár sort, ha időd engedi..

Köszi


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Nov 07 Tue, 7:17 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Én mint egyalbumos noise-noob kérdezem, hogy ez a bácsi kicsoda (mer' baromira bejön amit csinál) és hogy érdemes lenne-e utána nézni, de legfőképpen hol? :sweatdrop:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 513 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group