Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 10:54 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Koncertvideók
PostPosted: 2005 Jan 05 Wed, 11:36 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
a PV topichoz hasonlóan... kinek mik a kedvenc koncertvideói? :grin:
én éppen most néztem meg egy régi bécsi Melt-Banana fellépés bootleg felvételét és még teljesen a hatása alatt vagyok... eléggé rossz volt a kép és hangminöség, de ennek ellenére tökéletesen visszaadta azt az iszonyat energiát ami árad a Melt-Banana-ból élöben. (és játszották a Tintorella di Luna-t!!! waaah! xD)

a nagy favoritok egyébként:
L'Arc~en~Ciel - Realive (minden szempontból legjobb Laruku koncert... zeneileg is, meg rendezés szempontjából is. meg itt bizonyították, hogy mennyire jól tudnak rockzenekarként müködni.)

Sugizo & The Spank Your Juice - A.D. 2001 Final (ugyanaz Sugizo-val. ^^ látvány szempontjából a legjobb koncertvideó amit valaha láttam, zeneileg meg egyértelmüen Sugi szólópályájának csúcsa.)

Buck-Tick - Xanadu (azt hittem a Climax Together túlszárnyalhatatlan B-T koncertek között... de nem az. ez még tökéletesebben adja vissza azt amitöl a B-T olyan pokoli jó zenekar... nomeg ugye tele van Mona Lisa Overdrive számokkal :heart:)

és...

Ayumi Hamasaki - Concert Tour 2000 1 (mert elképesztö, ahogy minden egyes számhoz teljesen más koreográfia és szinpadkép van, és habár van benne egykét esetlenebb darab, ami jó az viszont nagyon az. A monochrome alatti látvány már önmagában elég lenne ahhoz, hogy a kedvencem legyen az egész.)

(mondjuk van egy csomó koncert amit nem volt még idö megnézni, tehát a lista bövülhet még, de egyenlöre ezek szerintem a legjobbak. ^^)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 06 Thu, 1:14 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Hát eddig még nem sok koncertvideóhoz volt szerencsém sajna, ezen erősen változtatni kellene majd, dehát idővel ez meg is fog történni. A kedvenceim meg igen egyoldalúak, mert amit régebben nagyon szerettem, arra rá kellett jönnöm, hogy mind eltörpülnek a Buck-Tick koncertvideók mellett, amik egyszerűen nagyszerűek és hihetetlenül ötletesek, szinte mind a kedvencem.
Kezdhetem a Sabbattal, amibe mindenféle random képeket vágtak bele, ami helyenként néha idegesít, de legtöbbször ötletes, kifejező és nagyon vicces, csak már várnám, hogy lejöjjön a második fele.
Utánna a Climax Together, ami egyszerűen gyönyörű mindenféle szempontból, és még egyszer se bírtam sírás nélkül végig nézni a Picture Productos csonka változatát, így már szinte félek, majd egyszer milyeneket fogok sírni a teljes változatán, ha sikerülne letölteni.
A warp days szintén nagyon különleges, mert belevittek mindenféle kamerakezelési furcsaságokat, amitől pár részen igen PV fíílingje van, pedig még ennek is csak a fele van meg, de nagyon kell, mert lehengerlő. (Ennek persze semmi közze Atsushi azonnemű beordításaihoz, hogy Fuck me! és az elképesztő vonaglásához az erősítőknél, miktől majd kiugrott a szemem és majd leállt szívem, áh dehogy.... :beaten: .)
És persz a már kiemelt Mona Lisa Overdrive - Xanadu, ami egyszerűen robban! :headbang: Az embernek kedve lenne beugrani a kocertre tombolni a kawaii fangilrök közé. Ebbe a koncertvideóba aztán mindent beleadtak, amit csak lehetett, az eddig látottak közt valóban talán ez a legjobb, de még meg kell nézni a többit, bár lehet, ennél jobbra nem lelek se a The day in questionben (U-ta!!!!!!!), se a One life one death cut upban, se az Energy Void Tourban, se az At the nigt sideban. Ez utóbbi viszont ha jól észleltem tour videó, ami más kategória kissé, de ha jól tudom, ebből lett kivágva a Zangai live PVje, tehát igen érdekelne!

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 06 Thu, 4:03 pm 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2004 Jan 11 Sun, 3:23 pm
Posts: 717
Location: Mordor
nos, jómagam nem láttam sok koncertet, de a látottak közül kiemelendő a Dir en grey - blitz 5 day, de ennél valahogy jobban bejön a Five ugly kingdom, mert bár lehet nem mozgalmas, mégis jól játszanak a srácok, ellentétben a Code of Vulgar-nál, ahol az én egyik kedvencemet, az Amber-t ahhoz nem méltó módon igen gyenguszkán adják elő.

Másik nagy kedvenc malice mizer: BARANI IRODORARETA AKUI TO HIGEKI NO MAKU AKE koncert ^^" . A bandához kapcsolódóan Mervilles L'espace még jó.

jól jönne egy Onmyouza koncert is ^^"

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 08 Sat, 9:02 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2005 Jan 06 Thu, 3:49 pm
Posts: 31
Location: Magyarország
Koncertvideók?
Én csak egyet láttam idáig, hidétől a Tell me-t. Az nagyon tetszett. Nagyon nagyon!! ;)

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jan 08 Sat, 9:17 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2003 Sep 18 Thu, 5:05 pm
Posts: 281
L'Arc~en~Ciel: Realive * _ *
Luna Sea - Lunatic Tokyo 1995.12.23. * _ *
Malice Mizer: Merveilles L'escape
Van egy 2001-s Penicillin koncert is. Az inkább jópofa XD.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 May 23 Mon, 9:18 pm 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2004 Jan 11 Sun, 3:23 pm
Posts: 717
Location: Mordor
onmyouza koncertvideóval rendelkezik valaki? mert gondolom azért csak adtak ki ők is ^^" /nem tud még eligazodni a japán nyelvű hivatalos honlapon ...

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jun 06 Mon, 3:57 pm 
Offline
Newbie

Joined: 2004 Mar 18 Thu, 11:56 am
Posts: 7
Na jó ebben tudok hozzászólni...:)

Az én kedvenc videóim:
L'Arc-en-Ciel:
Realive(messzemenően a legjobb koncertjük jó pörgős/ütős, Hyde végre úgy néz ki mint egy rocker!!!!!!),
Grand cross,
Heavenly

Glay:
Expo Makuhari 1999,
Pure Soul 1999/ és remélem majd még egy jó pár/

Siam Shade:
V4 (igen hát Hidekinek meg kéne tanulnia a szöveget, ezért szeretem ezt a koncertet mert olyan édes mikor beég a dal közepén),

V6 (azért mivel csak férfiaknak szólt egy elég ütős rock koncertre sikerült pogoval meg minden ilyennel),

V7 (szép hosszú, igényes, jól össze van hangolva),

V8 (a legmeghatóbb mikor Hideki elsírja magát... nagyon szééééééép, na meg az utolsó koncertet illik szeretni, de tudom ez csak az én véleményem)

Fake: Óh ha tudnám most fejből a koncert nevét leírnám de nem ugrik be... :) De jó Olynok mint egy jó punk zenekar, na jó nem csak olyanok hanem ők télleg egy jó punk-rock zenekar!

Malice Mizer: Merveilles L'escape

Meg néhaány X Japan koncertvideo részlet, pl:Last live, meg On the Verge

Sajna nem tok most többet felsorolni........... :) :) :) :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jun 06 Mon, 11:05 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Jan 08 Sat, 11:44 pm
Posts: 254
Location: Hallo? 2-es elme, tessék.
okké... akkor most beleütöm ebbe is az orrom.

Kedvenceim:

Glay:
Pure Soul Dome Tour Live In The Big Egg 1999 (csak találnám meg a másik felét... :grrr: )
Expo 1999 (csak nincs meg a 3. cd. :grrr: )
és egy pár másik, amiket most töltögetek le, pl. Dome Tour One Love 2001, Expo 2004 stb.

L'Arc-en-Ciel:
akárki akármit mond, nekem akkor is a Grand Cross Conclusion a legjobb Laruku koncert

Siam Shade:
V1 & V4... ... ...meg talán a V7

Malice Mizer:
Merveilles L'escape

hümmm... asszem ennyi

_________________
~Feel up! Come on!~

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jun 06 Mon, 11:24 pm 
Offline
official forum bOObie
official forum bOObie
User avatar

Joined: 2003 Jul 01 Tue, 2:01 am
Posts: 3335
Location: room 304.
Nekem most van egy új kedvenc!
Kuroyume: 1996 FAKE STAR CIRCUIT, YOKOHAMA ARENA :D :D :D

_________________
ImageImageImage


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jun 07 Tue, 7:20 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
Plastic Tree : Kuro Tento . és nem egy koncertet láthatsz végig ( amit esetleg elunsz a felénél), hanem évenként / lemezenként haladnak előre az időben a koncertfelvételek, így többféle stílusban megcsodálható Ryu...*khm* az együttes. XD

a stílusváltozatok a "darkos" , értsd. fekete hajú Ryutaro kategórián belül értendőek. így külön saller, hogy a videó végén az új -féle chiriyuku bokura PV látható.

ja, és minden egyes Pura dal = GOLD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jun 07 Tue, 8:10 am 
Offline
Official Cheerleader
User avatar

Joined: 2004 Mar 31 Wed, 6:24 pm
Posts: 1612
bylon wrote:
Plastic Tree : Kuro Tento . és nem egy koncertet láthatsz végig ( amit esetleg elunsz a felénél), hanem évenként / lemezenként haladnak elõre az idõben a koncertfelvételek, így többféle stílusban megcsodálható Ryu...*khm* az együttes. XD

a stílusváltozatok a "darkos" , értsd. fekete hajú Ryutaro kategórián belül értendõek. így külön saller, hogy a videó végén az új -féle chiriyuku bokura PV látható.

ja, és minden egyes Pura dal = GOLD

brühühühüühühüüüüüüüüüüüüüüü :cry2: gimmi pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeee! :puppydogeyes:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jun 07 Tue, 8:40 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
megumi wrote:
bylon wrote:
Plastic Tree : Kuro Tento . és nem egy koncertet láthatsz végig ( amit esetleg elunsz a felénél), hanem évenként / lemezenként haladnak előre az időben a koncertfelvételek, így többféle stílusban megcsodálható Ryu...*khm* az együttes. XD

a stílusváltozatok a "darkos" , értsd. fekete hajú Ryutaro kategórián belül értendőek. így külön saller, hogy a videó végén az új -féle chiriyuku bokura PV látható.

ja, és minden egyes Pura dal = GOLD

brühühühüühühüüüüüüüüüüüüüüü :cry2: gimmi pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeee! :puppydogeyes:


oké. miután elkészült a szép kis mellénykém és ingecském, utána tárgyalhatunk a dologról xD *me náci terroriszt*
:whip:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jun 07 Tue, 8:51 am 
Offline
Official Cheerleader
User avatar

Joined: 2004 Mar 31 Wed, 6:24 pm
Posts: 1612
bylon wrote:
oké. miután elkészült a szép kis mellénykém és ingecském, utána tárgyalhatunk a dologról xD *me náci terroriszt*
:whip:

OMG :shock: neked is egyenruhát kellett volna varrnom XDDDD
oké, akkor léptem is varrni......... XD

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jun 14 Tue, 6:52 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie

Joined: 2004 Mar 09 Tue, 6:46 pm
Posts: 2138
Location: half way, quarter life
beautifool's fest 2004-ről


#1
I've been wondering about BF '04 as well...I was there, and was looking forward to getting to see it again, but I have heard nothing of it, so maybe it wasn't recorded this year...I don't remember cameras being there, so if there were, they weren't noticible.

#2
I don't believe BF'04 ever aired on TV, even if there were cameras at the concert initially. Due to a pretty disgusting faux pas pulled by KLACK (one of the bands there last year), their segment was deemed unsuitable for TV. Though the whole thing might not be entirely their fault... there might've been other reasons.

***

"Due to a pretty disgusting faux pas pulled by KLACK ..."
vajon mire is célozhat... hmm hmm. :artist: *elvonul sírdogálni*


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2005 Jun 14 Tue, 7:24 pm 
Offline
Official Cheerleader
User avatar

Joined: 2004 Mar 31 Wed, 6:24 pm
Posts: 1612
Nyooooo~ akkor errõl ezek szerint most nagyon lemaradtunk :cry2:

_________________
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group