Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 29 Fri, 12:04 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 284 posts ]  Go to page Previous  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2008 Nov 27 Thu, 10:14 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Na mit találtam youtube-on? 8-)

Vitamin Q - The Queen of Cool (PV)

Vitamin Q - スゥキスキスゥ (PV)

Még nem néztem meg, de majd! xD


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Nov 27 Thu, 10:18 am 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
omg de oldschool! O_O; és *o* xD
am a the Queen Of Cool sokkal jobb!!!

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Nov 27 Thu, 10:38 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Anza és Masami Tsuchiya együtt..?!??! Hát.. wow! :shock:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Nov 27 Thu, 10:43 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
pszabi wrote:
omg de oldschool!

LOL, az!!! :D Nekem meg pont a másik tetszik jobban, de a Queen of Cool se rossz! 8-) (gitárszólóóó~)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2008 Nov 27 Thu, 11:28 am 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
a másik sem rossz csak kevés alvás után vhogy az visszacsicsiztetett xD
majdnem! aztán átklikkeltem és hurrá :beaten:

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Mar 31 Tue, 10:19 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2008 Apr 28 Mon, 9:57 pm
Posts: 87
Location: Solymár / Bp
Bíborhold wrote:
Ya-foo - カンテンノ慈雨

Akusztikus gitár, zongora, cselló, hegedű, harmónika. Két egyszerű japán zenésznek nem kellett több, ebből a minimális hangszerkészletből megalkották kétezernyolc eddigi egyik legjobb lemezét, úgy hogy eközben természetesen maradtak végtelenül alázatosak, szerények és visszahúzódóak. Visszafogott folk dalok, a már fentebb említett hangszerekkel, amelyek ismét magukkal hozták a már eddig épített sajátos zenei univerzumot és azt a megszokott hangulatot, amely az eddigi albumaikat is könnyen felismerhetővé és szerethetővé tette. Mélységesen gyönyörű zene, amely éppen olyan könnyen tölti ki az üres délutánokat, mint amilyen magától értetődően lazít el este alvás előtt. Bensőséges beszélgetésekhez, olvasáshoz ajánlott, de a legyegyszerűbb egyszerűen betenni őket a lemezlejátszóba és nézni az őszi esőt. (Ahogy a lemezben található bookletben olvashatjuk: "Sad rain is coming down (...) Over me in the sad sea".)

Ajánlom Shizunak és zakurronak és mindenkinek, akinek felkeltettem az érdeklődését.

[2008.07.07] Ya-foo - 【カンテンノ慈雨】 (320kbps + Scans)

(Bocsánat a rövid kritikáért, hosszabbat terveztem, de aztán rájöttem, hogy ezt hallgatni kell, nem pedig beszélni róla.)


Nem jön be nekem a link pedig kíváncsi vagyok rá...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Oct 08 Thu, 1:13 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Érdekességképp:

150 Greatest Albums of Japanese Rock 'n' Roll

Van benne például EGO-WRAPPIN'; Pizzivato Five; Shing 02; Dj Krush - szóval látni lehet, hogy nem teljesen rock 'n' rollra alapul a lista, de szerintem érdekes, meg van benne néhány banda, akivel jóideje szemezgetek. *töltöget*

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Nov 28 Sat, 11:42 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Nem vagyok egészen biztos benne, hogy hol lenne az ideális helye, úgyhogy ide írom le, hogy újra elindult a Habit Of Sex blog, az első két lemezajánló már kint is van. ^^

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 02 Wed, 11:18 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Bíborhold wrote:
Nem vagyok egészen biztos benne, hogy hol lenne az ideális helye, úgyhogy ide írom le, hogy újra elindult a Habit Of Sex blog, az első két lemezajánló már kint is van. ^^
hopp, ezt köszi! örülök, hogy újraindultak, me' igazi kincsesbánya volt már régen is. :grin:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 02 Wed, 12:03 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Case wrote:
Bíborhold wrote:
Nem vagyok egészen biztos benne, hogy hol lenne az ideális helye, úgyhogy ide írom le, hogy újra elindult a Habit Of Sex blog, az első két lemezajánló már kint is van. ^^
hopp, ezt köszi! örülök, hogy újraindultak, me' igazi kincsesbánya volt már régen is. :grin:


Én is megijedtem, mert az ilyen ritka kiadványok terén ők voltak a legjobbak, aztán csak úgy se szó, se beszéd megszűntek, de mostmár újra elkezdtek több-kevésbé rendszeresen működni, szóval már várom az újabb és újabb bejegyzéseket. <3

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 09 Wed, 10:53 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Találtam Genet (Auto-Mod) blogján keresztül egy fasza horror/gothic/punk zenekart: The Lechery From Mars. Szerintem kicsit jól tolják. :) Első nagylemez jövő héten. Myspace pedig itt.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 25 Fri, 9:15 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2007 Feb 11 Sun, 7:47 pm
Posts: 4675
Location: Sznoblerakat. :>
Érdekességképp:

The Decade's Most Influental Artists, As Chosen By Figures From Japan's Music Scene

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2009 Dec 28 Mon, 5:19 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Bíborhold wrote:
(ez jobb lett volna a szegény elfeledett jmusic insider topicba xD)

egyébként csak beleolvasgattam és érdekes. azon kicsit megleődtem, hogy 80kids-ék Cornelius-t tartják a legfontosabbnak, pedig ebben az évtizedben szerintem nem tett le sok igazán maradandót az asztalra. a '90-es években, a Shibuya-kei aranykorában még oké lett volna a dolog, de így.. fura.
Ez meg...
DJ MAAR
DJ for Dexpistols

I think the Japanese artists that have been the most influential over the last decade are the Dexpistols and all the people at Roc Trax. I don't have any reason for this, just because.

Hülye ez. xD <3

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Jan 06 Wed, 11:39 pm 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2005 Feb 27 Sun, 12:20 am
Posts: 180
Nem tudtam, hova kell ezt írni, de remélem ide okés :) Ha mégsem, bocsánat >_<"

Szóval gondoltam jövök reklámozni két kedvenc indies bandámat. Mivel mindkét bandában van ismerősöm, gondoltam reklámozom kicsit őket, főleg mert szerintem tényleg jók :D

Karmaseki: még jelenleg indies lábakon állnak, de szerencsére 2009-ben elég díjat nyertek ahhoz (köztük elég neves díjakat, mint pl. az eo music try 2009-es grand prix-jét), hogy remélhetőleg hamarosan berobbannak hivatalosabb berkekbe is. :D

A honlapjuk: http://sound.jp/s-karma/index.html
Myspace: http://www.myspace.com/karmaseki

Az együttes három tagját (voc,gt,dr) személyesen ismerem (figyelem: közülük a gitáros és a dobos magyar nyelvszakos hallgatók az oszakai egyetemen :D ), és élőben is hallgattam már őket, szerintem nagyon jók. Eddig két albumot és egy single-t adtak ki indies berkekben, ezek közül viszont a legelső album elvileg sajnos kifogyott. Viszont a második albumból (Karmaseki no suteki) és az új single-ből (Big River) még bőven van, és pl. a Tower Records elvileg folyamatosan tart belőlük raktáron.

A zenei stílusukról, hmm... szerintem tipikusan olyan, hogy vagy bejön vagy nem, de mindenképp érdemes szerintem belehallgatni egy-két számukba myspace-en, mert van egy nagyon egyedi hangulatuk. A banda amúgy nagy Beatles-fan volt kezdetben, de főleg az újabb számaik már egyre határozottabban saját stílust képviselnek szerencsére.

ROMEO: amolyan crazy jazz banda, kúl vokállal, pörgős és őrült dalokkal. :) Külön érdekesség, hogy a banda zenélés mellett egy oszakai bárt is üzemeltet, úgyhogy az imidzs az nagyon ott van. ;) Sajnos pont az én ismerősöm (a nagybőgőn játszó srác) mostanában kilépett, de nagyon remélem, hogy a banda tovább viszi amit elkezdett, és egyszer sikerül befutniuk. Az mindenesetre biztos, hogy élőben iszonyú jól tudtak játszani, és értenek a közönség felpörgetéséhez is. Jelenleg egy válogatás albumon szerepeltek, valamint megjelent utána egy teljes albumuk is Night Flyer címmel, amit én személy szerint nagyon tudok ajánlani (a borítója is nagyon stílusos lett :) ), valamint most volt egy új single is, még 2009 év végén ha jól látom.

Honlap: http://www.red-inc.jp/
Myspace: http://www.myspace.com/romeoredinc

_________________
L'heure bleue - http://myspace.com/swellingblue


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2010 Feb 19 Fri, 9:38 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Ha valaki szeretne megismerkedni egy érdekes és színes zenei világgal operáló, főleg a pop és a new-wave határvonalán mozgó klasszikus japán csapatot, akkor ajánlom JPopsukin az egyre szaporodó MOONRIDERS feltöltéseket. :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 284 posts ]  Go to page Previous  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group