Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Apr 27 Sat, 6:33 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 463 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 2007 Aug 27 Mon, 11:13 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2007 Aug 27 Mon, 3:23 pm
Posts: 30
Ez gyors reply volt^^; Előre is köszönöm :wink:

EDIT: YAAAAY, megmozgattam hazai és külföldi forum közösségeket 1aránt és 1 kis segítséget kértem. Született 1-2 használható dolog, bár szerintem ezeknek a nagy része Case számára talán "finomkodós" lehet :lol: /no offense^^;/
Makoto mindenki számára ismerős, ezt tudtuk is. A 06S label is egyértelmű rengeteg ember számára (ES9, Pentagon, Aki,T Ak, Sonic). Dazzle T - Quicky párost talán ha 1 helyről hallottam vissza.

Íme 1kis gyűjtemény annak akinek netán kedve szottyanna mégis ezekhez:
http://dnb-sets.de/?suche=Makoto
https://hightimes.gtown.de/2007/07/26/r ... -mix-2007/
http://www015.upp.so-net.ne.jp/wize/
http://fenomeno.jp/artist/tokyo.html
Jelenleg én is ezekből "élek" :shock: de marad a remény a szebb jövőért^^

Remélem Case, hogy a Cycheouts Ghost nincs elfeledve^^; És persze ha rendelkezel Dazzle T-vel az sem ártana, lassan szerintem te vagy az 1etlen személy a földön akinek van(ha van^^;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Aug 30 Thu, 3:00 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
perszehogy van. ^^ majd összekaparom ami megvan tölük erre-arra.

és nem, a CG nem lett elfelettve természetesen. :grin:
tam-tadamm:
Cycheouts Ghost-Vikalpa
úgy tökéletes az egész az elejétöl végéig ahogy van. van benne minden, dnb, breakcore, némi dubstep hatás, meg még ez-az. én is ugye égen földön kerestem japcsi dnb cuccokat és amikor ezt végre megtaláltam napokig tartott a tömény boldogság, hogy végre belefutottam valamibe, ráadásul ennyire brutáljóba. :grin:

(jah, linkeket meg kösz, majd csekkolom öket, hátha... ^^)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Aug 30 Thu, 4:47 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2007 Aug 27 Mon, 3:23 pm
Posts: 30
MMMMM, ízletesnek hangzik^^; Ma valahogy 1 kicsivel jobban várom, hogy véget érjen a "meló", mondjuk azok után ahogy jellemezted CG-t ez nem is csoda. Éjfélig kérlek hagyd fennt a cumót,addigra valszeg lesz időm lerángatni^^; Még1szer köszi :wink:

EDIT: Persze még nem adom fel, keresni és kutatni fogok^^; Ha találok valamit lövöm is a linket, kitudja hátha valakinek van/lesz rá igénye!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Aug 30 Thu, 5:27 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
hetyu wrote:
MMMMM, ízletesnek hangzik^^; Ma valahogy 1 kicsivel jobban várom, hogy véget érjen a "meló", mondjuk azok után ahogy jellemezted CG-t ez nem is csoda. Éjfélig kérlek hagyd fennt a cumót,addigra valszeg lesz időm lerángatni^^; Még1szer köszi :wink:

EDIT: Persze még nem adom fel, keresni és kutatni fogok^^; Ha találok valamit lövöm is a linket, kitudja hátha valakinek van/lesz rá igénye!

ahh, fentmarad hetekig, nem kell aggódni. ^^ meg van még egy tavaly megjelent másik lemezük is (Sim Stim) azt is feltudom pakolni, ha ez bejön (habár az kicsit sötétebb / belassultabb mint a Vikalpa).

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Aug 31 Fri, 6:02 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2007 Aug 27 Mon, 3:23 pm
Posts: 30
Hát ümm nem is tudom hol kezdjem!!!Egy kissé félve álltam neki a meghallgatásának mivel már nagyon vártam és így stílszerűen nem ütnek úgy a dolgok mintha spontán felfedezés lenne. DE "sajnos" csalódnom kellett xD Ma már velem jött dolgozni az album és nem is tudom hányadszorra rágom át magamat rajta^^;
Hatalmas szerencsémre az album a what a jungle c. szerzeménnyel kezdődik - ergo ha a buddha step dub-al /talán ez a szám áll tőlem a legtávolabb/ kezdődne 1 kicsit rossz szájízzel hallgattam volna tovább. Nos nem így törént és ennek köszönhetően a köv számra már masszív dölöngélésre eszméltem :lol: Hemm, hogy is mondjam hogy ne ragozzam annyira dolgokat, ez a zene feldob majd leejt,magába szív és minden kezdődik előlről :lol: Sőt,merem állítani, hogy eddig DnB függőségemtől ez a muzsika is segít elszakadni, frenetikusan jó volt újfajta tört ritmusokat is megélni és megkockáztatom, ha ezt nem CG-vel tettem volna meg lehet, hogy 1 életre elzárom magam a további kísérletezésektől.
Hatalmas örömet szereztél számomra Case, ilyen szintű muzsikára nem számítottam, nah jó 1 kicsit álmodoztam róla^^;
Ezekután minden bizalmamat abba táplálom, hogy a jövőben /remélhetőleg a közeliben :)/ megosztod velem/velünk a másik CG albumot is /legyen az belassultabb és sötétebb/ és más hasonlóan agytekerő cumókat.

UI:Áldom a pillanatot amikor rátaláltam erre a forum-ra :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Aug 31 Fri, 6:45 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
hetyu wrote:
UI:Áldom a pillanatot amikor rátaláltam erre a forum-ra :lol:

há' jah, jó hely ez . :beaten: (tényleg, hogy találtál ide?)

és igen, CG-vel én is így voltam, hogy nem tudtam mit várjak. régebben simán csak Cycheouts néven tevékenykedtek, abból az idöböl volt egy számom egy válogatáslemezen, de az ilyen semmi-extra break-beat cucc volt. aztán egy hosszabb leállás után újjáalakultak és mikor megtaláltam ezt a lemezt (tavalyelött december 31-én... xD) azt hittem ez is valami olyasmi lesz... aztán majd hanyat estem, hogy ohbazz, ez valami eszement jó (kihasználva, hogy szilveszterkor úgysem szólhat be senki, ez üvöltött egész nap közel elviselhetetlen hangerön. :grin:). ráadásul én a standardabb dnb cuccokat annyira nem is szeretem, mert amikor elkezdett kimerülni a müfaj a kezdeti innovatív pörgés után (úgy 1999/2000 körül) eléggé ráuntam. :? de ebben meg pont az a jó, hogy iszonyú vegyes.. tényleg van benne minden, még egy jó adag old school jungle is, amit viszont imádok. egyébként nálam meg pont, hogy a Buddha Step Dub az egyik favorit. :grin: No, és akkor a hétvégén valamikor felpakolom a másik lemezt is, meg lehet, hogy valamelyik mix-cuccot is (azokban is csak saját zenéik vannak.. ha jól értem valami live-act felvételek, habár sok infóm nincs róluk sajna)

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Aug 31 Fri, 10:25 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2007 Aug 27 Mon, 3:23 pm
Posts: 30
Ezzazzz, CG-t mégmégmég^^;
Nos igen, a jungle-ös témákra abszolúte nem számítottam /nem említetted/ , de iszonyat meggajdítja a lemez összképét :lol: Amúgy lassan kezdek ráérezni, hogy miért is tetszethet annyira a Buddha Step Dub, de meg kell említenem, hogy az egész electro zenei színtérrel (főleg DnB,breakbeat) ponthogy az ezredforulón ismerkedtem meg, pont akkor amikor neked már finomkodás lett belőle és sablon :S Nah mind1, max majd ránézek mivolt eleinte^^;
CG-től jöhet minden -másik album, live act,mix - amit az időd/energiád/hangulatod enged :lol: Sőt, "nevelési/ráéreztetési" célzattal jöhet bármi^^;
Előre is köcce a hétvégi cúmót :wink:

Jah, igen, hogyan is találtam ide? :lol: A MONDO magazin forum-án "ellen kampányoltam" a "visual kei-es fiúbandák"-ért /persze,csak szépen lassan nyerek bepillantást ebbe is a rovatodnak köszönhetően/ és ott te oltottál le 1 kicsit. Nah akkor a signature-ben vettem észre a linket^^; Ez a leoltás most nagyon jókór jött és jó helyre juttatott :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Sep 10 Mon, 6:02 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2007 Aug 27 Mon, 3:23 pm
Posts: 30
Közben persze nem tettem le arról hogy felkutassam a fincsibbnél-fincsibb japó DnB/jungle témákat.
Sikerült ráakadnom a Nick and Erina Z [zoho] nevű formációra, igaz 2ejük közül csak a hölgyemény keleti, de ez ne tartson vissza senkit :D
http://www.beatbiz.net/artist.php?USERID=493 <----itt bele lehet kostolni a tákolmányaikba^^; DnB,Jungle és darkstep, én így jellemezném őket Letölthető cumó keresés folyamatban^^; :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Sep 10 Mon, 9:07 pm 
Offline
oshare booty
oshare booty
User avatar

Joined: 2005 Sep 04 Sun, 1:03 pm
Posts: 22996
Location: On the Land of Mordor where the Shadow Lies
őőőőőőőőőő lehet már kértem annó, de akkor mégeccer..
tud vki ss/kaya solohoz hasonló zenét ajánlani..? és lehetőleg ne a velvet edent XD

_________________
Image
cnaj


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Sep 18 Tue, 7:58 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2007 Aug 27 Mon, 3:23 pm
Posts: 30
Szegény electro topic kallódik :(
Ennek ellensúlyozása érdekében nem kaphatnánk 1 kis Sim Stim-et CG-től^^; *könnyes szemmel néz*


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Sep 19 Wed, 8:44 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
Uhh-u! Bocsi, a késlekedésért, csak a koncert miatt teljesen el vagyok csúszva, mindennel, de...! Sim-Stim! más mint a Vikalpa, de ez is nagyon durván jó lemez, meg mondjuk már csak a hangminták miatt is érdemes meghallgatni.. Throbbing Gristle, Public Enemy, DAF, meg még tudja halál mi minden más. óriási. <3

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Sep 19 Wed, 9:43 am 
Offline
VIP Member
User avatar

Joined: 2007 Sep 03 Mon, 10:16 am
Posts: 619
Location: Szeged
ŰŰ b*zzz, még komolyabb mint az új cuccuk :idol:
thnx

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Sep 19 Wed, 9:49 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
bindocs-san wrote:
ÛÛ b*zzz, még komolyabb mint az új cuccuk :idol:
thnx

ez az új. :grin: A Vikalpa 1-2 évvel elötte jött ki. Mostanság lustálkodnak, mert jóideje nem adtak ki semmit (minusz a zseniális Cycheouts / Goth-Trad split 12"-est <3), csak élöben ügyködnek, de remélem közben dolgoznak már az új lemezen. o_O/

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Sep 19 Wed, 1:36 pm 
Offline
Member
User avatar

Joined: 2007 Aug 27 Mon, 3:23 pm
Posts: 30
Uhhh ez a lemez is üt rendesen, sokkal belassultabb anyagra számítottam ahogy leírtad ezt az albumot Case, de ez is csavar rendesen szerencsére^^;
Jó lenne ha abba hagynák a lustizást és alkotnának vmit a közel jövőben, nem hinném h nincs rá igény :lol:
Kerestem és kutattam, de összvissz csak 1 számot találtam tőlük 1 Sayonara mix nevezűtű istentudja milyen hc kevercben, persze ez a szám rajta van a Sim Stim-en, nem is értem hogyan keveredhetett ilyen jellegű zenécskék közé :shock: Mindenestre elég viccesen hangzik, ha vki érdekelne 2 hétig innen szedheti, bár nekem ez már sokkkk http://files-upload.com/files/512443/magnum_force_-_sayonara_mix.rar

Ui: jah és persze hatalmas ARIGATOU^^;


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2007 Sep 19 Wed, 1:45 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
az a mix itt is volt linkelve 1-2 oldallal ezelött. ^^ egyebkent meg a japan törtütemes eszementségekröl ad egy rövid, de nagyon korrekt kis áttekintés és a CG is így került bele gondolom. :grin:

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 463 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group