Sound Of Japan.hu

Japán + ázsiai zene és szubkult
It is currently 2024 Mar 28 Thu, 11:28 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 284 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Next
Author Message
 Post subject: zeneajánló
PostPosted: 2006 Apr 12 Wed, 11:50 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 2002 Dec 24 Tue, 12:42 pm
Posts: 20384
Location: 60091
itt lehet egyrészt ajánlgatni kevésbé ismert, zenekarokat, másrészt pedig ide jöhetnek a "tetszik az xy zenekar, mi van hozzájuk hasonló?" tiusú kérdések is.

kezdésnek Yene kérdésére:
Yene wrote:
Olyan bandákat keresek mint pl a Floppy vagy a Metronome,
azaz elektronikus hangzás lenne benne a fontos...naon rácuppantam....
elõre is küfii :wink:

no, hát természetesen a válasz... Polysics! :grin:
egyaltalan nem vk, vagy eroguro, de zeneileg mégis sokkal közelebb állnak a Metronome-hoz mint akármilyen más zenekar. '97-ben alakultak, kiadtak egy halom lemezt, szana széjjel turnézták magukat amcsiknál és angoloknál és holnap felpakolom a legutóbbi albumukat requestek közé.. :grin:

Image

_________________
Nippon Shoxx! / Webshop! !!!~*~Poszterek~*~!!!

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Apr 13 Thu, 7:56 am 
Offline
Senior Member
User avatar

Joined: 2006 Mar 12 Sun, 7:16 pm
Posts: 209
Location: gép elött az ágyamon XD
OOO je...köszi Case....alig várom....megyek és töltök tőőőlük :P....ezer hála és köszönöet

_________________
"...nincs lehetetlen csak tehetetlen, s az utóbbiból túl sok..."
Chibi Yenő


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Apr 13 Thu, 8:28 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
http://www.emuparadise.org/soundtracks/Katamari/

Katamari játékhoz írt zenék.... természetesen japánoktól...az mp3-akban asszem benne van kik adják elő(katamari main theme az alap..yu miyake és masayuki tanakáék tolják)... a új rész we love katamari-nak még elmebetegebb zenéket csináltak..ajánlom (egyvalakinek talán bejön majd....hmm ? case? hmmm? :) )

we love katamari....na ezt ha beírjátok soulseekbe kiadja az egész OST-et. Megéri mert az az igazán zseniális...főleg amikor egy fickó, a felül írt katamari damacy theme számát énekli sinatra módra (ráadásul megtévesztésig hasonlóan)illetve talán másodikra kötelezően a katamari on the rocks-t


ja és az egészet csak az múlja felül ha játszol vele (japán elmebaj találkozik monthy pythonnal;)

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 May 31 Wed, 8:56 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Doll kérdésére amit a Visszajelzéseknél tett fel




szóval aki nem ismeri/szereti a j-rockot meg visualt annak mindig Gackt: six day seven nights DVD-jét szoktam mutogatni illetve a slágerszámok PV-it. Attól függetlenül hogy ki mit gondol itt gacktról vagy hogy nekem mia véleményem.... ez eddig mindig bevált. Van szerencsém az említett dvd-t teljes (bár nem eredeti) formájában birtokolni és már a menü kidolgozottsága bámulatba ejti az embereket...


ez a véleményem... bár ha igaz katarzist akarsz akkor öltözz kyo-nak és egy 30 centi átmérőjű dildóval (műbráner) erőszakolj meg zombigésákat miközben sugárba hánysz... :)

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 01 Thu, 10:01 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Na, jobb híján ebbe a topic-ba teszem... (csak mert baromira nincs elég infóm és zenei felkészültségem ahhoz, hogy egy Boowy+Tomoyasu Hotei topic-ot nyissak... ^^""")

Tomoyasu Hotei - Howling (Live)
Gyönyörűszép live video, ami bebizonyítja, hogy néha egy gitár sokkalta több érzelmet tud kifejezni/gerjeszteni, mint ezer nyávogó énekes egyszerre. Eszméletlenül tud ez a pali!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: zeneajánló
PostPosted: 2006 Jun 01 Thu, 11:09 pm 
Offline
Senior Member

Joined: 2006 Mar 09 Thu, 9:08 pm
Posts: 146
Case wrote:
ide jöhetnek a "tetszik az xy zenekar, mi van hozzájuk hasonló?" tiusú kérdések is.


Hát akkor:
-Land of the rising ska-hoz hasonló album.
-Keiko Matsui (zongorista/billentyűs + kis jazzenekar)
-BOOWY

Előre is 10 a 3.-on köszönet. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 08 Thu, 12:51 pm 
Offline
Member

Joined: 2004 Oct 21 Thu, 1:27 am
Posts: 46
Hát ha már zene ajánló én is szeretnék ajánlani, még pedig az új Envy albumot az Isomniak Dose-t. Ma reggel hozta a postás 55 perc gyönyör. Aki teheti szerezze meg, töltse le bármi, mert megéri O___O
(Azóta is az megy)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 23 Fri, 9:53 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Na, ha zeneajánló, akkor szépen beajánlanék egy jó kövér csokornyi csodálatos Tomoyasu Hotei live videót youtube-ról... 8) (mindegyik a "Doberman The Live!!!" c. koncert DVD-ről van)

Battle Without Honor or Humanity (intro) & Doberman (feltételezhetően aki nem egy nagy barlangban él az őserdőben és/vagy látta a Kill Bill c. filmet, annak valahonnan valamilyen formában biztos ismerős lesz az intro, amit ugye Hotei bácsi alkotott, a dal meg nagyon móka utána) 8)

Yarudake yachimae! (na, itt már kezdődnek a dalok álnok módon extra gitárszólókkal való kiegészítései, hehe)

Spider in the Sky (csak hogy legyen egy dal, amiben ilyen lájtos ön-fanszervisszerű dolgok is vannak, amúgy a nóta rocks...) XD

Change Yourself! (libabőr, hangulat, rokk felsőfokon; itt azér' elég szembetűnő Hotei 190 cm-es magassága a többi zenész mellett, hihi... XD Külön pirospont az őrületesen király operatőri munkáért.)

Saraba seishun no hikari/Quadrophenia (némiképp popposabb, sok-sok király közönségénekeltetéssel) ^__^

Lonely*Wild (na jó, ez már nekem is sok...álleesés, libabőr, rakkenroll...enyhén szólva is kiegészítette a dalocskát egy laza kis 4 perces gitárszólóval) *leesett áll megkeresése* XD

Na, hát így ennyi, nem is zavarok tovább. ^^"

(Amúgy van még tőle több is youtube-on, bátran rá lehet keresni.)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 24 Sat, 9:51 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Apr 12 Wed, 12:52 pm
Posts: 2903
Location: home
nem hinném, hogy sokan adnának a véleményemre... de azért megkisérelem:

G.O.Z. VII -azoknak akik szeretik az osheres hangzást... fun!^^ és akik szeretnek hangzást elemezni: feladat: különböztesd meg a két vokálos hangját!^^(nem nehéz, szerintem)

Siva -csak most mutatták be nekem a bandát, de szeressem!^^ maffia egy jó szám tőlük!^^(ha megtalálom és érdekel valakit szívesen feltöltöm)

Girugamesh -JaME-n azt mondják a zenéjük hasonlít a Dir en grey-éhez...o_O... talán.

és a kakukktojás:
AYA - a Baghdad Sky album meghallgatása után unalmamban a diszkográfiájának többi darabját keresem. Egyébként eddig ő az első olyan jrockot éneklő lányka akinek van is hangja hozzá(szerintem) *gyorsan elbujik a Lucifer Luscious Violenoue fanektől* de az is lehet, hogy csak keveset hallottam! :oops:

_________________
~part of team UNDERSOUNDZ bringing k-hiphop news to you!~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 25 Sun, 9:57 am 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Doll wrote:
Siva -csak most mutatták be nekem a bandát, de szeressem!^^ maffia egy jó szám tőlük!^^(ha megtalálom és érdekel valakit szívesen feltöltöm)

Girugamesh -JaME-n azt mondják a zenéjük hasonlít a Dir en grey-éhez...o_O... talán.

Siva meg Girugamesh az jóóó!! 8) :twisted: :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 25 Sun, 11:49 am 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Apr 12 Wed, 12:52 pm
Posts: 2903
Location: home
YaY!^^ hallottad, h a Siva most csinálja/ta meg az első PVjét? azt hiszem a riot, de nem biztos!
*folyamatosan járkál mindenhova, de senki se mond többet*T^T

_________________
~part of team UNDERSOUNDZ bringing k-hiphop news to you!~


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Jun 25 Sun, 12:20 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Doll wrote:
YaY!^^ hallottad, h a Siva most csinálja/ta meg az első PVjét? azt hiszem a riot, de nem biztos!

Ooh~, még nem is hallottam erről, király!! :D *mostmár figyelni fogja, hátha felbukkan valahol* ^^


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 11 Mon, 4:16 pm 
Offline
Forum Fanatic
User avatar

Joined: 2005 Jun 25 Sat, 3:01 pm
Posts: 22645
Location: Szöged / nedvzöld csodahippirét
Jobb híján ide linkelem...

The Star Club - Red Zone (PV youtube-on)
...Hát én rég láttam ilyen jópofa, hangulatos punk video-t...de most komolyan... xD ...Koalazilla rulzik!! :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 12 Tue, 12:08 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2005 Mar 26 Sat, 12:37 am
Posts: 3208
Location: Gödöllő
Jigsaw wrote:
Jobb híján ide linkelem...

The Star Club - Red Zone (PV youtube-on)
...Hát én rég láttam ilyen jópofa, hangulatos punk video-t...de most komolyan... xD ...Koalazilla rulzik!! :twisted:


ahhh :) ez most kellett (L)

_________________
frekvencia.tumblr.com


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 2006 Sep 12 Tue, 6:41 pm 
Offline
Forum Junkie
Forum Junkie
User avatar

Joined: 2006 Apr 12 Wed, 12:52 pm
Posts: 2903
Location: home
Jigsaw wrote:
Ooh~, még nem is hallottam erről, király!! :D *mostmár figyelni fogja, hátha felbukkan valahol* ^^


Kicsit megkésve, de itt az új Siva PV - riot
enjoy!^^ *megy nézni*

Edit: nos... ez egy elég... olcsó videó. Semmi extra nincs benne, viszont látszik, h az énekes szereti ezt -> :finger: mutogatni! XDDD
Nem nagyon eröltették meg magukat...

_________________
~part of team UNDERSOUNDZ bringing k-hiphop news to you!~


Last edited by Karen on 2006 Sep 12 Tue, 6:50 pm, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 284 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group